شهرستان بهار

امام جمعه بهار :

افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین کام مردم را در شب عید تلخ کرد

شناسه خبر: ۹۰۱۳
 افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین کام مردم را در شب عید تلخ کرد

امام جمعه شهرستان بهار با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: ما نیز قائل به افزایش قیمت سوخت هستیم اما افزایش قیمت باید به تدریج صورت می گرفت نه اینکه به یکباره اضافه و ۳۰۰ برابر شود.

به گزارش نشاط شهر، حجت الاسلام محمد علی ارزنده، امام جمعه شهرستان بهار در خطبه نماز جمعه شهر بهار با تبریک هفته وحدت و ولادت حضرت محمد (ص) به انتقادات وارد شده به برخورد قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: برخورد با مفاسد اقتصادی، دانه درشت و دانه ریز ندارد در ثانی اتفاقا الان برخورد با دانه درشت ها صورت می گیرد که فریاد برخی ها بر آسمان بلند شده است.

ارزنده با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب به منزله قوای عقل و روح انسان است. کتاب دریچه ای برای بدست آوردن علم است اما در کشور ما آمار مطالعه بسیار پایین است و مقام معظم رهبری نیز از این مسئله ابراز ناراحتی کرده اند.

امام جمعه شهرستان بهار با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: ما نیز قائل به افزایش قیمت سوخت هستیم اما افزایش قیمت باید به تدریج صورت می گرفت نه اینکه به یکباره اضافه و ۳۰۰ برابر شود.

وی به فلسفه ایجاد یارانه در کشور اشاره کرد و گفت: در سالهای گذشته شاهد این بودیم که قیمت بنزین بالا رفت تورم بالا رفت اما یارانه ها تغییر نکرد. اگر الان میخواستند مابه التفاوت حامل های انرژی را به عنوان یارانه به مردم بدهند باید حداقل ماهی ۴۰۰ هزار تومان به افراد می دادند.

ارزنده افزایش قیمت بنزین در سالی که انتخابات در پیش است را حرکتی ناسنجیده دانست و گفت: شما اگر سیاسی بودید می دانستید که امسال که انتخابات در پیش است نباید این تصمیم گرفته میشد. شما خوب می دانید که این حرکت چه تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: می گویند در دولت ما یک ریال هم گم نمی شود. اما بنا به اعلام دیوان محاسبات کشور در سال ۹۶ دولت ۶۲ درصد از مصارف بودجه کشور را اعلام نکرده است. این میزان ۱۸ میلیارد دلار است. پس این مبالغ کجا رفته و چه شده است؟

امام جمعه شهرستان بهار با اشاره به برخورد با مفاسد اقتصادی گفت: اطراف خود را ببینید که مفسدان چه کسانی هستند مگر چند درصد آن عوام مردم هستند.

ارزنده گفت: یک طلبه عادی می داند که در روز عید نباید کام مردم را تلخ کرد. این چه عیدی بود که به مردم دادید. مگر شما گذاشته اید که خوشی برای مردم بماند.

وی در مورد سوء استفاده برخی مخالفین نظام از شرایط موجود گفت: صحبت های من حرف دل شما مردم است. در این نظام خیلی ها هستند که خواسته مردم را فریاد می زنند اما مواظب باشید در این اوضاع ممکن است دشمن به دنبال ایجاد فتنه باشد. مراقب باشیم که نکند جزء لشگر دشمن باشیم.

ارزنده در پایان انتخاب محمدرضا یاری به عنوان شهردار بهار را تبریک گفت و تصریح کرد: انصاف به این است که به مردم مناطق محروم بیشتر رسیدگی شود و قطعا شهردار جدید منصف هستند و به این مسئله توجه دارند. /ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
  • Morteza Ghasemi :
    در تاریخ ۲۵ آبان ۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
    حالا یه بار هم کام مردم تلخ بشه! چی میشه،
    وقتی داره از زمین و زمان شیرینی میباره.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر