شهرستان بهار

اجماع داوطلبین نمایندگی مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ

شناسه خبر: ۹۰۸۹
اجماع داوطلبین نمایندگی مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ

ثبت نام ۶۲ نفر از داوطلبین نمایندگی مجلس در حوزه بهار و کبودراهنگ باعث تحلیل های مختلفی در گروه ها مجامع شده است.

به گزارش نشاط شهر، در دوره مجلس دهم تعداد ۲۸ نفر برای نمایندگی مجلس به میدان آمدند اما این دوره تعداد ثبت نامی ها به بیش از دو برابر دوره قبل رسیده است.

عده ای آن را ناشی از نارضایتی مردم از عملکرد نماینده سابق می دانند و عده ای این افزایش را به نفع نماینده کنونی مجلس ارزیابی می کنند.

این افزایش در برخی مجامع به طنز روز تبدیل شده و خیلی ها آن را موجب شکسته شدن آرا تلقی می کنند که نتیجه ای برای هر دو شهرستان نخواهد داشت.

تجربه انتخابات در دوره های گذشته نشان می دهد که مردم دو شهرستان بهار و کبودراهنگ به سه صورت سنتی دست به انتخاب می زنند. شهری، شهرستانی و حزبی مهمترین شکل های انتخاب مردم هستند.
در انتخاب حزبی مردم شهر بهار به لحاظ سبقه مذهبی گرایش بیشتری به وجه انقلابی گری و اصولگرایان دارند و داوطلبینی که می خواهند آرای مردم این شهر را داشته باشند با توجه به این نکته منش ، رفتار و شعارهای تبلیغی خود را تنظیم می کنند.

یکی از ویژگی هایی که مردم ما در انتخاب دارند، انتخاب فردی بومی برای نمایندگی مجلس است که متاسفانه این بار نیز سرنوشت مردم بهار و کبودراهنگ در هم گره خورده و هر یک به طور جداگانه به دنبال سهم خواهی از صندلی مجلس هستند و کشمکشی بین مردم این دو شهرستان بر سر انتخاب اصلح ایجاد شده است.

این ویژگی به طور ناخودآگاه اولین شرطی که در انتخاب با این شرایط را برای مردم ما ترسیم میکند انتخاب بومی است. حال این انتخاب می تواند بومی شهری باشد و یا بومی شهرستانی.

حال با گذشت چندین روز از اتمام ثبت نامی ها زمزمه هایی از اجماع برخی داوطلبین شنیده می شود، این خبر بین داوطلبین شهر بهار قوت بیشتری دارد و جلسات متعدد خانگی در این باره در حال برگزاری است تا به یک نظر واحد برسند، هر چند که ممکن است همه پذیرای این نظر نباشند.

حال آنکه داوطلبین روستاهای مرکزی نیز در حال سبک سنگین کردن این اجماع بوده و در حال افزوده شدن به جمع اجماع کنندگان هستند.

عده ای نیز از اجماع داوطلبین لالجین، صالح آباد و مهاجران و روستاهای تابعه به طور جداگانه سخن می گویند و آن را راه گشا می دانند.

اگر با علم ریاضی هم بخواهیم نگاه کنیم آنچه که مسلم است این است که انتخاب بین ۱۰ نفر به مراتب خیلی آسانتر از انتخاب از بین ۶۲ نفر است.

۶۲ داوطلب به معنای صرف بیشتر هزینه و وقت است و خیلی از افرادی که قدم در این راه گذاشته اند نیز خود به خوبی می دانند که ممکن است شانس کمتری نسبت به بقیه کاندیداها داشته باشند و تصمیم اجماع در این شرایط حساس می تواند گره گشا بوده و شانس ورود را برای داوطلبینی که تعالی شهر برایشان مهم است، افزایش دهد و مانع از شکستن آرا شود.حال باید منتظر روزهای آینده باشیم تا ببینیم آیا تصمیم بزرگ اجماع به نتیجه می رسد یا خیر


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر