شهرستان بهار

نارضایتی مردم شهر صالح آباد از حوزه بهداشت و درمان :

چک و سفته بدهید ، آمبولانس تحویل بگیرید

شناسه خبر: ۹۰۹۱
 چک و سفته بدهید ، آمبولانس تحویل بگیرید

یکی از مشکلات مردم صالح آباد که باعث نارضایتی مردم و اعضای شورای شهر شده مشکلات حوزه بهداشت و درمان در این شهر است.

به گزارش نشاط شهر، یکی از مشکلاتی که مردم شهر صالح آباد با آن مواجهند مشکلات حوزه بهداشت و درمان است که همواره باعث نارضایتی مردم این شهر است. در این باره گفتگویی با زهرا ابراهیمی ، عضو شورای شهر صالح آباد داشتیم. وی در این خصوص گفت: یکی از مهمترین مشکلات مردم صالح آباد مسائل مربوط به حوزه بهداشت و درمان است و همواره به دلیل نزدیکی به مرکز شهرستان و نزدیکی به مرکز استان در حق مردم ما اجحاف شده است.
ابراهیمی به طریقه احداث درمانگاه در صالح آباد اشاره کرد و گفت: ساختمان جدید صالح آباد با پول خیری ساخته شده و اینطور در شهر نهادینه شده بود که اگر در این شهر کسی فوت می شد هزینه مراسم چهلمش را برای ساخت درمانگاه کمک می کرد، تا اینکه با کمک مردم این درمانگاه ساخته شد، اما آنطور که مردم انتظار دارند این درمانگاه به طور کامل تجهیز نشده و هنوز خیلی از اتاقهای آن خالی است، این در صورتی است که چارت سازمانی برای آن تعریف شده اما نیرویی که در آن مستقر شود نداریم.
ابراهیمی گفت: مسئولین به ما وعده دادند که شما درمانگاه را بسازید ما تجهیز می کنیم اما آنطور که باید، تجهیز نشده و مردم از این بابت ناراحتند.
وی به مرگ یک جوان صالح آبادی در طی چند روز گذشته به دلیل نبود اورژانس در صالح آباد اشاره کرد و گفت: اگر در این شهر اورژانس مستقر بود شاید این جوان فوت نمی شد و اگر هم اورژانس بخواهد از شهر بهار به اینجا بیاید شاید کار از کار بگذرد؛ چرا که جان بیمار قلبی به ثانیه ای بند است.
این عضو شورای شهر یکی دیگر از مشکلات صالح آباد در این حوزه را نبود آمبولانس و اورژانس در شهر عنوان کرد و گفت: حدود 8 سال پیش صالح آباد آمبولانس داشت اما به دلیل نداشتن آشیانه ، آمبولانس را به بهار دادند. ما اقدام به ساخت آشیانه در شهر کردیم و تقاضای اختصاص آمبولانس به این شهر را کردیم، اما حالا میگویند نیرو نداریم و جالب اینجاست که به ما گفته اند باید شورای شهر و مجمع خیرین سلامت در ازای تحویل آمبولانس چک و سفته بدهد.
ابراهیمی با ابراز نارضایتی از عملکرد مسئولین حوزه بهداشت و درمان در این شهر گفت: 80 درصد نارضایتی مردم در این شهر در حوزه بهداشت و درمان است و ما به طور مکرر با مسئول بهداشت و درمان شهرستان جلسه گذاشته ایم و درخواست مردم را به گوش مسئولین رسانده ایم اما هیچ نتیجه ای نگرفته ایم و حالا شورای شهر سپر بلای مسئولین بهداشت و درمان شده و ما باید به جای این مسئولین جوابگوی مردم باشیم.
در ادامه جهت پیگیری مشکلات مردم صالح آباد تماسی با مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار محمد به نشان داشتیم وی با بیان اینکه در جلسه ای درست پیش از تماس خبرنگار ما با مجمع خیرین و شورای شهر صالح آباد در فرمانداری به مشکلات این شهر رسیدگی شد گفت: ما با توجه به شرح وظایف، به وظایف ذاتی خود عمل می کنیم. ما منکر نبود نارضایتی نیستیم، اما تلاشمان در پی رفع مشکلات است.
به نشان با تاکید بر اینکه در جلسه به همه سوالات پاسخ داده شده و مجمع خیرین و اعضای شورا قانع شده اند از خبرنگار ما خواست که از حاضرین در جلسه جواب سوالاتمان را بپرسیم ولی با اصرار خبرنگار ما در پاسخ به سوالی در خصوص پیاده نشدن چارت سازمانی در درمانگاه صالح آباد گفت: این درمانگاه بر اساس چارت سازمانی اداره نمی شود و ما به صورت استاندارد به این درمانگاه تجهیزاتی داده ایم و نبود چارت سازمانی نامفهوم است.
وی ادامه داد: از وقتی که درمانگاه به محل جدیدش منتقل شده مراجعات دو برابر شده و این نشان دهنده ارائه خدمات بیشتر است و هر جا که خدمات بیشتری ارائه شود مطمئنا نارضایتی های بیشتر هم به وجود خواهد آمد.
به نشان در خصوص آمبولانس گفت: در این مورد مشکل نیرو است اگر نیرو جذب شود مشکل آمبولانس حل خواهد شد.
وی در خصوص درخواست چک و سفته از اعضای شورای شهر و مجمع خیرین در ازای تحویل آمبولانس گفت: این یک تفاهم نامه داخلی است که باعث به وجود آمدن سوء تفاهم شده بود و با صحبتی که با آنها شد، قانع شدند.
در ادامه با رئیس شورای شهر صالح آباد بهزاد مقدم و ابراهیمی گفتگو داشتیم و از کیفیت جلسه مدیر بهداشت و درمان بهار جویا شدیم. هر دو با ابراز نارضایتی از جلسات بیهوده در این باره اعلام کردند که به جلسه نرسیده اند و گفتند: ما بارها در این باره جلسه داشتیم و ساعتها در مورد مسائل بحث کرده ایم ، به طوریکه همه همکاران در شورای شهر از این موضوع خسته شده اند و هیچ یک از عملکرد مدیر بهداشت و درمان بهار رضایت ندارند.
در ادامه با غلامرضا پاکیزه عضو مجمع خیرین سلامت شهر صالح آباد گفتگو کردیم. وی از جلسه ای که با مدیریت شبکه بهداشت شهرستان داشت گفت: در این جلسه در مورد آمبولانس به اجماع رسیدیم و مقرر شد که آمبولانس به ما تحویل دهند تا به دنبال نیرو باشیم. در مورد تجهیز درمانگاه نیز پاسخ دادند که در شرایط فعلی اقتصادی، بودجه ای برای تخصیص امکانات بیشتر به درمانگاه نداریم ، اما در صورتی که شرایط مهیا شود درمانگاه را نیز به طور بروز تجهیز خواهیم کرد.
پاکیزه درباره تحویل آمبولانس در ازای امضای چک و سفته گفت: برای اینکه آمبولانس را در اختیار یک نفر بدهند از او چک و سفته می گیرند و گفته اند برای تضمین اعضای شورا و مجمع خیرین نیز باید پشت آن را امضا کنند.
به گفته اعضای شورای شهر صالح آباد مردم این شهر بیشترین نارضایتی را در حوزه بهداشت و درمان دارند و این مشکل با وجود جلسات متعدد همچنان بی نتیجه مانده و سرعت حل مشکلات این حوزه با سرعت لاک پشتی است ، از طرفی نبود بودجه و نبود نیرو و نبود مکان چیزی است که همیشه پای ثابت خیلی از پروژه ها و مشکلات بوده و این مسائل نباید موجب محرومیت مردم یک شهر از امکانات اولیه شود. تجربه نشان داده که این مسائل اگر اراده ای برای حل مشکل باشد به راحتی قابل حل است، امیدواریم این اراده در مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان به وجود بیاید و مردم شهر صالح آباد از امکانات حداقلی در این بخش برخوردار شوند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر