شهرستان بهار

جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهار در محل فرمانداری برگزار شد

شناسه خبر: ۹۲
جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهار در محل فرمانداری برگزار شد

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در این جلسه ابتدا معاون فرماندار بهار  اظهار داشت: پدیده قاچاق می‌تواند سبب وابستگی کشور به بیگانگان، آسیب به اقتصاد، تهدید سلامت جامعه به سبب ورود کالاهای

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در این جلسه ابتدا معاون فرماندار بهار  اظهار داشت: پدیده قاچاق می‌تواند سبب وابستگی کشور به بیگانگان، آسیب به اقتصاد، تهدید سلامت جامعه به سبب ورود کالاهای غیراستاندارد، پیشرفت نکردن کشاورزی و صنایع و آسیب به ذخایر ژنتیکی شود علی اکبر سلطانی راد ادامه داد: بیکاری، سودآوری کلانی که از راه قاچاق نصیب قاچاقچیان می‌شود، عدم بازدارندگی مجازات‌های اعمال شده در این زمینه، ناآگاهی از حرمت شرعی قاچاق، بی‌اطلاعی از خیانت به کشور، هزینه و سرمایه اندکی که قاچاقچیان لازم دارند از علت‌های قاچاق کالا و ارز است.

وی افزود: اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی، پرهزینه کردن قاچاق، هماهنگی و تعامل همه دستگاه‌ها در امر مبارزه با قاچاق و ارتقای کیفیت کالاهای تولید داخل کشور از راه‌های مبارزه با قاچاق است وی اظهارکرد: مبارزه با پدیده قاچاق کالا به دلیل اثرات مخرب آن برحوزه تولید و تجارت برکسی پوشیده نیست که همین موضوع همکاری ومشارکت همه دستگاهها برای مبارزه با این معضل اجتماعی و اقتصادی را طلب می‌کند.

در ادامه امام جمعه بهار  با اشاره به نقش واهمیت رسانه‌ها درپیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا، تصریح کرد: رسانه‌های جمعی می‌توانند با فرهنگ‌سازی اثرات مهمی در امر مبارزه با قاچاق کالا داشته باشند و توجه به نقش و جایگاه صدا و سیما و استفاده از ظرفیت رسانه ملی بیش از گذشته باید در دستور کار قرارگیرد. حجت الاسلام حاتم نیا افزود : عزم جدی مسئولان خصوصا اعضاء کمیته مبارزه با قاچاق کالا وارز در جهت مبارزه گسترده با این پدیده شوم می تواند حافظ اموال بیت المال و کوتاه کننده دست سودجویان و مفسدان اقتصادی باشد.

وی ادامه داد : موقعیت ارتباطی شهرستان بهار می تواند یکی از راههای عبور قاچاقچیان باشد که می بایست با تمهیدات این کارگروه حلقه را برای چنین افرادی تنگ و خفه کننده نمود. وی ادامه داد : نیروی انتظامی شهرستان همچون گذشته با صلابت و اقتدار در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و ارز همت گمارند تا به لطف خدا شهری عاری از هرگونه اجناس قاچاق ودرنهایت کشوری آباد و سالم داشته باشیم. وی سلامت اقتصادی را مورد نظر همه مسئولین نظام دانسته و مبارزه با پدیده قاچاق ( کالا ، ارز و سوخت ) را امری برای کاهش فساد و انحراف ، تقویت تولید داخلی ، تعادل در بازار ارز ، ایجاد اشتغال ، جریان سلامت اقتصادی ، عدالت اجتماعی عنوان داشتند .

وی از تمامی دستگاههای اطلاعاتی ، امنیتی و انتظامی خواستند باید در برخورد به گونه ای عمل شود که از تکرار ارتکاب جرم جلوگیری شود و می بایستی با انجام کار اطلاعاتی سریع ، عمیق و مناسب در جهت شناسائی شبکه ها و سرشاخه ای قاچاق اقدام نمود . امام جمعه بهار با اشاره با آیات شریفه قرآن کریم و بند ۵ اصل ۱۶۴ قانون اساسی اصل پیشگیری را مقدم بر مجازاتهای بازدارنده دانسته و خاطر نشان نمودند با اجرای سیاستهای مناسب در جهت حمایت از ارکان تولید داخلی باید قدم برداشت./فرمانداری بهار

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر