شهرستان بهار

امکان شیوع بیماری‌های عفونی طیور به دلیل استفاده از کارتن‌های استفاده شده

شناسه خبر: ۹۳۴۷
امکان شیوع بیماری‌های عفونی طیور به دلیل استفاده از کارتن‌های استفاده شده

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار گفت: امکان شیوع بیماریهای عفونی طیور به دلیل استفاده از کارتن وشانه‌های استفاده شده وجود دارد.

به گزارش نشاط شهر، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگار ما در همدان ، با اشاره به افزایش قیمت کارتن و شانه تخم مرغ و احتمال استفاده واحدهای پرورشی از اقلام استفاده شده در سایر واحدها اظهار کرد: با توجه به اینکه کارتن و شانه های مستعمل می تواند ناقل بیماری های طیور به ویژه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باشد؛ در صورت این سهل انگاری با هرانگیزه ای، از جمله صرفه جویی در میزان هزینه پرداختی برای کارتن و شانه های تخم مرغ، امکان گسترش بیماری های طیور از جمله آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار محتمل است.

بهروز صادقی در ادامه گفت: میلیونها تومان صرف هزینه تهیه کارتن برای جابه جایی تخم مرغ میشود و گاهاً مرغدران برای کاهش هزینه های خود کارتن را حذف و تخم مرغ را در ماشین های مخصوص و در خود شانه حمل میکنند.

وی با تاکید بر مخاطرات جدی این اقدام و خسارت اقتصادی هزاران برابری بروز مخاطره ناشی از این سهل انگاری برای مرغداران اظهار کرد: از تمام مرغداران درخواست می شود تحت هر عنوان و به هر دلیل از ورود اقلام مصرف شده در سایر واحدهای پرورشی، از جمله کارتن، شانه تخم مرغ و یا دان به واحدهای خویش خودداری کنند.

صادقی اظهار کرد: امیدواریم تمامی واحد های پرورشی طیور صنعتی در شهرستان ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی سازمان را در تمامی پروسه تولید رعایت کرده تا محصولات تولیدی با بهترین کیفیت در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر