شهرستان بهار

بخش خصوصی را این‌بار از ورزش فراری ندهیم و دلگرمشان کنیم :

حضور در لیگ 2 بسکتبال اتفاق مبارک برای ورزش بهار

شناسه خبر: ۹۴۰۷
  حضور در لیگ 2 بسکتبال اتفاق مبارک برای ورزش بهار

​ در سالی که تیم ملی بسکتبال کشورمان برای دومین‌بار جواز حضور در المپیک را کسب کرد، این رشته پُرطرفدار در همدان هم دوباره به تکاپو افتاده و خبرهای خوشی از آن به گوش می‌رسد.

به گزارش نشاط شهر، اهالی ورزش در سطح استان همدان درخشش دهه 80 بلندقامتان بسکتبال همدان که با حمایت مثالزدنی شرکت شیر پگاه موفق شدند طی صعود از دسته یک، دوسال متوالی در سطح بالاترین لیگ بسکتبال ایران خودنمایی کند را فراموش نکردهاند.

بسکتبال پگاه در همدان آوردههای متعدد داشت، بهطوری که یک تیم لیگ برتری در همدان باعث شده بود تا سالن ورزشی ابن سینا هفتههای زیادی میزبان علاقهمندان به این رشته دانشگاهی باشد و از نزدیک چهرههای نامآشنای بسکتبال ایران و حتی آسیا را به بهانه برگزاری لیگ برتر ببیند.

حضور دوساله پگاه در همدان موجب شد تا پای بازیکنان خارجی از دو کشور گرجستان و آمریکا به همدان باز شود و کوته و واکو و جمیل دیوس و وتاری مارش، بازیکنان خارجی پگاه خاطرات زیادی در ذهن هواداران ورزش توپ و سبد بهجا بگذارند.

بعد از انحلال پگاه و عدم ادامه راه، جسته و گریخته همدانیها در لیگهای مخلتف حضوری کمقدرت داشتند؛ در سالی که تیم ملی بسکتبال کشورمان برای دومینبار جواز حضور در المپیک را کسب کرد، این رشته پُرطرفدار در همدان دوباره به تکاپو افتاده و خبرهای خوشی از آن به گوش میرسد.

گروه صنایع غذایی هراتی به حمایت بسکتبال آمد تا با استفاده از 80 درصد توان بومی از سراسر استان و اضافه شدن دو بازیکن غیر بومی در شهرستان بهار، شاهد حضور یک تیم در لیگ دسته دوم باشیم.

هدایت این تیم دستهدومی به دست علی احمدی از بازیکنان اسبق بسکتبال سپرده شد تا استفاده از قابلیتهای موجود استان در این رشته هم بهتر از قبل احساس شود.

عملکرد تیم بسکتبال صنایع غذایی هراتی در دور نخست لیگ دو بهگونهای رقم خورد که در جدال با سه تیم دیگر خانه بسکتبال کاشان، آیندهسازان ایلام و خانه بستکبال قم و در مجموعه دیدارهای دورهای، موفق به صعود به دور بعدی این رقابتها شد.

کرونا تقریباً گریبانگیر همه رشتههای ورزشی شده و بسکتبال از این موضوع مستثنا نیست و قرار است بعد از فروکش شدن این ویروس منحوس، دور نهایی لیگ دسته دو بسکتبال برگزار شود و نماینده استان میبایست با تیمهای رعد مشهد، نفت و گاز گچساران و رادشیمی تهران مبارزه کند تا تکلیف تیمهای صعودکننده به لیگ دسته یک مشخص شود.

حضور در لیگ دو بسکتبال اتفاق مبارک برای ورزش شهرستان بهار بوده و به گفته پیمان قاسملو رئیس هیئت بسکتبال بهار، مدیران صنایع غذایی هراتی متعهد شدند بهجز حمایت مالی در فصل جاری، در سال آینده هم پای کار باشند.

هرچند این اتفاق با مشارکت و حمایت بخش خصوصی صورت گرفته، اما نباید از تلاشهای پرویز ریحانی، رئیس هیئت بسکتبال استان و محسن جهانشیر، مدیرکل و همچنین علیرضا صفیزاده، سرپرست ورزش و جوانان بهار بهراحتی عبور کرد که توانستند با پیگیری یک ورزش پُرطرفدار و گروهی را در سطح لیگ کشور هدایت کنند.

در آخر بهعنوان رسانه مطالبهگر که بهصورت حرفهای به دنبال رصد اتفاقات ورزشی در سطح استان و حتی منطقه غرب کشور است، ابراز امیدواریم میکنیم که بخش خصوصی را اینبار از ورزش فراری ندهیم و دلگرمشان کنیم تا شاید این عقبماندگی حضور در لیگهای کشوری در رشتههای مخلتف جبران و اتفاقات فراموشنشدنی دهه 80 ورزش همدان تکرار شود.

فرشید گلمحمدی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر