شهرستان بهار

​وزیر آموزش و پرورش :

برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود

شناسه خبر: ۹۶۶۰
 برنامه چگونگی فعالیت مدارس از شهریور به زودی ابلاغ می‌شود / زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم: ۳ روز حضوری، ۳ روز غیرحضوری / تعطیلی پنج‌شنبه لغو می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: جزئیات برنامه آموزشی تدوین و هفته آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ می‌شود. متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استان‌های مختلف کشور عمل می‌کنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بررسی شده است.

به گزارش نشاط شهر، وزیر آموزش و پرورش درباره زوج و فرد شدن روزهای مدرسه در سال تحصیلی پیشرو و لغو تعطیلی پنجشنبه ها توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مهر، محسن حاجی میرزایی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد مدارس در مناطق کم جمعیت روستایی و شهری هستند و با رعایت پروتکلهای بهداشتی میتوانیم دانشآموزان را در هر کلاس تحت آموزش داشته باشیم و روال همیشگی برقرار است اما در مناطقی با تعداد بالای دانش آموزان ناگزیر به تغییر برنامهها هستیم.

وی ادامه داد: زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم میکنیم به این ترتیب که ۳ روز حضوری و ۳ روز آموزش غیرحضوری باشد همچنین تعطیلی پنجشنبه مدارس را لغو کردیم تا ۶ روز آموزشی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: جزئیات برنامه آموزشی تدوین و هفته آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ میشود. متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استانهای مختلف کشور عمل میکنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامهریزی آموزشی بررسی شده است.

حاجیمیرزایی درباره وضعیت استخدام معلمان حقالتدریس و نهضتیها و گلایه آنها نسبت به شرکت در آزمون ورودی گفت: قانونی در سال ۸۸ تصویب و ۱۱ بار اصلاح شد و اکنون دایره افرادی مشمول استخدام به طور قانونی تعیین شده است.

از مجموعه افرادی که مشمول قانوناند موظفیم متناسب با اعتبار و ردیف اختصاص یافته استخدام کنیم و امسال ۲۵ هزار ردیف اختصاص دادند که براساس بالاترین امتیاز، افراد استخدام و استخدام مابقی افراد به سالهای بعد موکول میشود.

وزیر آموزش و پرورش درباره فاصله حقوقی میان معلمان شاغل و بازنشسته اظهار کرد: مسئولیت حقوق بازنشستگان با سازمان بازنشستگی و وزارت رفاه است که البته پیگیریهای قانونی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان انجام شد و امسال ردیفی برای این کار اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه میزان زاد و ولد در جامعه کاهش پیدا کرده است گفت: جمعیت به سمت کهنسالی میرود ما نیازمند جمعیت پویا، خلاق و فعال هستیم من فکر میکنم آموزش و پرورش میتواند سهم بهسزایی در توسعه فرهنگ فرزندآوری داشته باشد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر