شهرستان بهار

رئیس آبفای شهرستان بهار :

چیزی بنام قطعی آب در شهرستان بهار وجود ندارد

شناسه خبر: ۹۷۷۲
 چیزی بنام قطعی آب در شهرستان بهار وجود ندارد

با همکاری و تبادل ارتباط میان ادارات و خبرنگاران می توان در جهت رشد فضای فرهنگی،اجتماعی و همچنین رشد و ارتقای همه جانبه شهرستان گام برداشت.

به گزارش خبرنگار نشاط شهر، ایمان حاجی ئی رئیس آبفای شهرستان بهار صبح امروز از کنترل و مدیریت فشار آب خبرداد.

ایمان حاجی ئی رئیس آبفای شهرستان بهار در ابتدا،روز خبرنگار را به خبرنگاران و فعالین رسانه شهرستان تبریک گفت و افزود: با همکاری و تبادل ارتباط میان ادارات و خبرنگاران می توان در جهت رشد فضای فرهنگی،اجتماعی و همچنین رشد و ارتقای همه جانبه شهرستان گام برداشت.


در ادامه حاجی ئی به یکپارچه سازی شرکت های خدمات رسان آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و اظهار داشت : این طرح از اسفند ماه ۹۸ کلید خورد و به طور رسمی از اردیبهشت ماه سال جاری به عنوان شرکتهای یکپارچه آب و فاضلاب استان و شهرستان شروع به کار شد که این یکپارچه سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی باعث افزایش چند برابری حجم عملیات این اداره شده در صورتی که متاسفانه با این حجم از عملیات، تعداد نیروها به اندازه مطلوب افزایش داده نشد است و شایان ذکر است استان همدان یکی از اولین استان های طرح یکپارچه سازی آب و فاضلاب بوده است.


وی در ادامه در رابطه با مدیریت فشار آب در سطح شهرستان اذعان کرد :با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان و مهمان ناخوانده، بیماری کرونا که در این ایام مردم رابطه مستقیمی با آب دارند باعث شد شاهد افزایش چند برابری آب و طبیعتاً افت حجم آب در سطح شهرستان باشیم.


رئیس آبفای شهرستان تصریح کرد: متاسفانه در استان همدان از اوایل تابستان تاکنون شاهد افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب بودهایم باتوجه به اینکه بارندگی امسال نسبت به سال پیش ضعیف بوده و درنهایت باعث افت حجم آبهای زیرزمینی شده است


حاجی ئی تاکید کرد:به رسالت سقایی خود می بالیم که کار بزرگان است و افتخار میکنیم به این خدمتگذاری صالح و در این راستا از هیچ کار خیری دریغ نخواهیم کرد.

در ادامه وی افزود: میانگین مصرف جهانی برای هر فرد در شبانه روز ۱۵۰ لیتر می باشد اما این مقدار در در شهربهار به ۲۰۰ لیتر افزایش پیدا کرده همچنین درلالجین ۲۱۰ لیتر ، صالح اباد و مهاجران ۱۷۰ لیتر و در روستاها بالغ بر ۲۵۰ لیتر افزایش پیدا کرده است.


وی در ادامه گفت :این روند باعث شده سیستم های آبرسانی تا حدودی تحت الشعاع قرار بگیرد و با وجود دغدغه مندی برای کمتر شدن مشکل آب همشهریان و با توجه به وجود این بیماری و ملزم بودن به رعایت بهداشت و شستشوی سطوح مجبور به مدیریت فشار در شهر بهار هستیم.


وی درمیان به اطلاعیه قطعی آب روزهای پیشین اشاره کرد و گفت: در حین مدیریت فشار آب،تعمیر مخزن شهر بهار هم ساعاتی به ساعت کمبود آب اضافه کرد و با تعمیر این مخزن به تعدد ساعات کنترل فشار افزوده شد.


در ادامه وی افزود :با توجه به کمبود آب و نیاز مبرم مردم به آب، مجبوریم مدیریت فشار آب را شبانگاه با کم کردن فشار آب جبران نماییم و شایان ذکر است که چیزی به نام قطعی آب وجود ندارد چرا که علاوه بر غیر مجاز بودن این عمل،خساراتی که بعد از وصلی به وجود میآید قابل جبران نخواهد بود لذا هیچ گاه به طور کامل قطعی اب انجام نمیشود.


حاجی ئی اظهار کرد:با کنترل فشار آب شبانه میتوانیم حجم ذخیره سازی در مخزن آب را ارتقا دهیم که در طول روز بتوانیم آب را به طور پایدار برای مردم تامین کنیم.

رئیس آبفای شهرستان بهار افزود: تولید چاه های شهر بهار ۵۰ لیتر در ثانیه می باشد که خروجی آب از مخزن بهار ۸۰ لیتر در ثانیه است که مابه تفاوت به علت حجم بالای مصرفی شهروندان در ایام تابستان و رعایت بهداشت دراین ایام می باشد که جبران این امر مستلزم مدیریت فشار آب است.


در پایان حاجی ئی رئیس آبفای شهرستان بهار تاکید کرد: اگر مردم ما را در این پیک بحران با عدم مصرف بی رویه یاری نمایند کنترل فشار آب تا اواخر مرداد ماه خواهد بود.

شهرزاد عباسی

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر