شهرستان بهار

خاطراتی از شهید حاج حسین همدانی :

مقصر گرفتار شدن رزمنده دفاع مقدس در دام اعتیاد من و شمائیم

شناسه خبر: ۹۸۸۹
 مقصر گرفتار شدن رزمنده دفاع مقدس در دام اعتیاد من و شمائیم

کتاب مردان خاکریز نوشته سید حسین حسینی یکی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس شهرستان بهار است که در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده است و شامل خاطراتی از سردار همدانی است.

به گزارش نشاط شهر، در کتاب مردان خاکریز خورشید، خاطراتی خواندنی از دفاع مقدس آورده شده است و شامل خاطراتی از رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است، در قسمتی از این کتاب به خاطراتی از سردار همدانی پرداخته شده است.

این کتاب در سال ۱۳۹۸ و به قلم سید حسین حسینی، از نویسندگان فعال حوزه دفاع مقدس منتشر شده است.

در قسمتی از این کتاب از زبان یکی از همرزمان سردار همدانی آمده است:
" یک روز سردار همدانی مرا صدا کرد و گفت این پول را ببر در یکی از شهرستان های استان بده به فلانی؟! اطاعت امر کردم و راهی شهرستان شدم با پرس و جو آن فرد را یافتم دیدم خیلی چهره موجهی ندارد و وضع خانوادهاش نابسامان است خیلی ناراحت شدم گفتم این سردار ما را دنبال چه کارهایی می فرستد و با ناراحتی برگشتم.

سردار همدانی تا ناراحتی من را دید گفت: او از رزمندگان دفاع مقدس است که در فاو تنگه احد را حفظ کرد، او در دام اعتیاد افتاده و مقصر من و شمایم، اگر ما دست آنها را میگرفتیم و حمایتشان می کردیم در این منجلاب نمیافتادند. ما در قبال آنها مسئول هستیم.

شهید همدانی تنها جنگاور نبود بلکه جهادگری بود که روح و جان خود را با مکتب اسلامی صیقل داده و حتی در شرایط سخت نیز خود را مکلف به رعایت اخلاق اسلامی و انجام تکلیف می دانست. او مثل پدر بزرگ برای رزمندگان دلسوزی می کرد."

در جای دیگری از این کتاب یکی از دیگر از همرزمان شهید همدانی در سوریه به خاطره جالبی از سردار اشاره میکند که به نام خاطره مرغ پاشکسته از آن یاد می شود.

در این خاطر آمده است:

" یک روز در سوریه موقع خوردن ناهار دیدم سردار قسمتی از غذایش جدا کرد و در گوشه کاغذی ریخت تعجب کردم که سردار غذا را کجا میبرند دنبالش رفتم دیدم به سمت مرغی رفت که پایش شکسته و نمیتوانست به دنبال غذا بگردد. حاج حسین غذا را در نزدیکی مرغ ریخت و مرغ هم شروع به خوردن کرد.

با خود گفتم چگونه میشود یک نفر به حدی از کرامت انسانی برسد که به حیوانات نیز در بحبوحه جنگ توجه کند، در حالی که در چند صد متر آنطرف تر آدمهای هستند که به حدی از قساوت رسیدهاند که به انسان و هم نوع به خود رحم نمی کنند."

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر