سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

مدیرکل دامپزشکی استان از ضبط و معدوم‌سازی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف از یکی از قصابی‌های همدان خبرداد.

شناسه خبر: 11848

به گزارش نشاط شهر به نقل از روزنامه همدان پیام ، محمودرضا رسولی بیان‌کرد: بازرسی‌ها توسط مجموعه دامپزشکی به‌صورت مدون و برنامه‌ریزی شده از تمامی سطوح مختلف شهر، حاشیه شهر و داخل شهر انجام می‌شود.
وی افزود: نظارت و بازرسی از مراکز عرضه و توزیع گوشت و موادخام دامی و قصابی‌ها به‌صورت مداوم انجام می‌شود و در این راستا ۲۰مهرماه از یک قصابی ۴۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف ضبط و معدوم‌سازی شد.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از ضبط و معدوم‌سازی ۲۹۱ کیلوگرم مرغ تاریخ گذشته توسط بازرسان دامپزشکی همدان خبر داد و گفت: در پی بازرسی صورت گرفته توسط بازرسان بهداشتی دامپزشکی مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ تاریخ منقضی از یک واحد صنفی کشف، ضبط و امحا شد.
وی بیان کرد: در راستای صیانت از بهداشت و سلامت عمومی جامعه و همچنین تلاش در راستای تحقق شعار نظارت دامپزشکی از مزرعه تا سفره، بازرسان بهداشتی دامپزشکی استان در قالب 2 شیفت کاری صبح و بعدازظهر فعالیت خود را با هدف نظارت بر مراحل تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی سالم و بهداشتی به‌صورت مرتب و روزانه انجام می‌دهند.رسولی افزود: در پی بازرسی کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی این اداره از واحدهای تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی سطح شهر همدان، مقدار ۲۹۱ کیلوگرم گوشت مرغ به‌ علت انقضای تاریخ مصرف در حضور کارشناسان تعزیرات حکومتی امحا شد.
رسولی در پایان بیان کرد: شهروندان درصورت مشاهده تخلفات بهداشتی می‌توانند به مجموعه دامپزشکی موضوع را از طریق سامانه ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند.

 

 

 

انتهای پیام/ص

 


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
اجتماعی، اقتصادی