سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

داوود میرباقری کارگردان سریال تاریخی سلمان فارسی برای انتخاب لوکیشن فیلمبرداری این سریال از دو روستا و چند مکان همدان بازدید کرد.

شناسه خبر: 11899

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، برای رفتن به ورکانه باید از مسیرهای پیچ در پیچی حرکت کرد و رفت به دره‌هایی که دور تا دورش را کوه گرفته است. بین راه کوه‌ها و دره‌های که رد آب در آنها دیده می‌شود، زیبایی دوچندانی دارد و شکل و شمایل زیبایی به وجود آورده است.

کمی جلوتر که بروی تابلوی روستای ورکانه را می‌بینی؛ روستایی که چند سال پیش لوکیشن فیلمبرداری سریال «علی‌البدل» بود، بسیار سریال دلنشینی.

این روستا که یکی از روستاهای منحصر به فرد هدف گردشگری است و بافت سنگی آن با ورود به روستا خودنمایی می‌کند، بار دیگر مورد بازدید یکی از کارگردانان قرار گرفت تا شاید ورکانه لوکیشین بعدی یک فیلم دیگر شود.

بله؛ داوود میرباقری کارگردان برجسته کشورمان به دنبال ساخت سریال «سلمان فارسی» طی روزهای گذشته از این روستا بازدید کرد تا شاید بخشی از سریال در این روستا تصویربرداری کند.

میرباقری در ادامه سفرش به همدان از روستای سیمین بازدید کرد، روستای سیمین نیز یکی از روستاهای هدف گردشگری است که بافت سنگی و جاده دسترسی به آن جاذبه گردشگری دارند و همواره علاقمدان به طبیعت بکر را به سمت خود فرامی‌خواند.

این روستا با فاصله کمتر از ۱۲ کیلومتر از شهر همدان واقع شده که علاوه بر طبیعت فوق‌العاده و کوه‌های کم‌نظیر اطرافش دارای معماری به خصوص سنگی است که به سبب آن در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

ورکانه با تاریخ ۳۰۰ ساله در منطقه‌ای کوهپایه‌ای با بافت یکنواخت سنگی و معماری پله‌ای، کوچه‌های تنگ و حمام و خزینه در قسمت مرکزی همدان قرار گرفته است.

لوکیشن بعدی که میرباقری در سفر به همدان از آن بازدید کرد، کارگاه‌های سفال لاله‌جین بود.

لاله‌جین پایتخت سفال جهان نیز یکی از قطب‌های گردشگری استان همدان است که به عنوان مرکز سفال و سرامیک در خاورمیانه و حتی دنیا شناخته شده. شهر لالجین یکی از شهرهای شمالی استان است که در بخش لالجین شهرستان بهار واقع شده‌ و کارگاه‌های سفال کهن و قدیمی آن برای فیلمبرداری و لوکیشن فیلم‌های تاریخی بسیار جذاب است.

 

 

راسته چاقوسازهای شهر همدان یکی دیگر از نقاطی بود که مورد بازدید این کارگردان قرار گرفت؛ راسته‌ای که یکی از بخش‌های قدیمی بازار همدان است و اکنون هم برخی در همان بازار قدیمی مشغول فعالیت هستند.

 

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
اجتماعی، اقتصادی