سیستم مدیریت پورتال پایگاه خبری نشاط شهر

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ گفت:با توجه به کاهش قیمت سیب زمینی در دیدار با وزیر جهادکشاورزی دستورات سهمیه صادراتی اخذ و صادر شد.

شناسه خبر: 13037

 

به گزارش نشاط شهر، فتح الله توسلی  در این باره گفت:شهرستان های بهار و کبودراهنگ از عمده ترین تولید کنندگان سیب زمینی در کشور محسوب می شوند و حدود800 هزار تن سیب زمینی در حوزه انتخابیه تولید می شود .

 

وی با بیان اینکه تولید کل سیب زمینی در استان همدان یک میلیون تن می باشد گفت: از این میزان 280 هزار تن در شهرستان بهار200 هزار تن در کبودراهنگ و حدود 300 هزار تن سیب زمینی توسط کشاورزان این شهرستانها در سایر استانها تولید و در انبارهای منطقه نگه داری می شود.

 

توسلی ادامه داد: قیمت پایین سیب زمینی در خرید از محل انبار موجب نگرانی و ناراحتی کشاورزان سیب زمینی کار شده است .

 

وی با بیان اینک در نشست با وزیر جهاد کشاورزی مطالبه این قشر از جامعه را مطرح کردم گفت: در این دیدار تقاضای مجوز صادرات حداقل 250 هزار تن سیب زمینی از انبارهای شهرستان های بهار و  کبودراهنگ با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی این دو شهرستان را درخواست دادم.

 

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ ادامه داد: هزینه های بالای عوارض صادرات با مشکل جدی مواجه شده است که در راستای حمایت از کشاورزان ،حذف و یا کاهش  عوارض صادراتی نیز مطرح شد.

 

انتهای پیام/ص


ارسال نظرات

*نشاط شهر هیچ مسئولیتی نسبت به نظرات ندارد و نمایش نظرات دلیلی بر تائید یا رد آنها نیست

* در نظرات ارسالی دقت شود که در آن توهین و افترا به اشخاص نسبت داده نشود.

* نظراتی که مغایر با اصول نظام جمهوری اسلامی باشد نمایش داده نمی شود.

نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
* نظر:
سیاسی