شهرستان بهار

مطالبه‌گری از همه دستگاه‌های اجرایی کشور بر اساس سند راهبردی توسعه گردشگری

شناسه خبر: ۱۰۰۴۴
مطالبه‌گری از همه دستگاه‌های اجرایی کشور بر اساس سند راهبردی توسعه گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: پیرو ابلاغ احکام و قوانین سند راهبردی توسعه گردشگری از سوی هیات دولت و با هدف رشد و توسعه صنعت گردشگری کشور، از همه دستگاه‌های اجرایی مطالبه‌گری خواهیم داشت.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایلنا، ولی تیموری (معاون گردشگری وزارت میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی) صبح امروز در نشست مجازی با مدیرانکل و معاونین گردشگری استانهای سراسر کشور که به منظور تبیین ساز و کار اجرای مفاد و احکام سند توسعه گردشگری در سطوح استانی در محل معاونت گردشگری تشکیل شده بود؛ این سند را به عنوان یکی از مهمترین اسناد فرادست در حوزه گردشگری ذکر کرد و گفت: بخش احکام مندرج در سند توسعه گردشگری ماهیت اجرایی و عملیاتی دارد و به روش آسیبشناسی و حل مسأله تنظیم شده و با کمک دستگاههای دیگرباید اجرایی شود.

وی با یادآوری اینکه سند توسعه گردشگری مصوب هیات دولت بوده و اجرای آن تکلیف همه دستگاههای اجرایی است افزود: استانداران کشور باید همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند و با توجه به اینکه هر یک از احکام سند توسعه گردشگری اکنون حکم بالادستی را دارند؛ لذا از همه دستگاههای اجرایی کشور مطالبهگری شود.

معاون گردشگری همچنین با بیان اینکه راهبردهای هفتگانه مندرج در سند باید در قالب طرحهای جامع استانی پیادهسازی شوند؛ از ادارات کل استانها به عنوان مجری اینگونه طرحها خواست در حین اجرا از ظرفیت بدنه کارشناسی استان استفاده کنند؛ بهنحوی که هر استان با تدوین طرح جامع استانی، ظرفیت نیروی انسانی خود را نیز از طریق تجربهاندوزی در کنار مشاوران منتخب برای طرح جامع ارتقاء دهند.

وی تاکید کرد: حسب دستور وزیر محترم تدوین طرح جامع توسعه گردشگری استانها در اولویت اوّل کارهای ادارات کل استانی باید قرار گیرد.

بنا به گفته معاون گردشگری سازوکار اجرایی مفاد سند راهبردی در بخش هشتم آن آورده شده و سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف به نظارت و تحقق آن خواهد بود.

بر اساس این گزارش علیرضا رحیمی مدیرکل دفتر برنامهریزی گردشگری نیز در این نشست، با تشریح جزئیات سند راهبردی توسعه گردشگری به سوالات حاضرین پاسخ گفت. مالمیر مدیرکل استان همدان، قادری مدیرکل استان کرمانشاه، اسکندری معاون گردشگری استان کردستان و صادقی معاون گردشگری استان اصفهان نیز دیدگاهها و نقطه نظرات خود را پیرامون این سند اعلام کردند.


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر