شهرستان بهار

تشکیل چهارمین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با موضوع ویژه پیشگیری از قاچاق آرد، دام و محصولات کشاورزی در دادگستری کل استان همدان

شناسه خبر: ۱۰۱۹۴
تشکیل چهارمین کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با موضوع ویژه پیشگیری از قاچاق آرد، دام و محصولات کشاورزی در دادگستری کل استان همدان

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان عنوان کرد: ضرورت پیشگیری از قاچاق آرد، دام و محصولات کشاورزی در کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

به گزارش نشاط شهر به نقل از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی؛ حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان اظهار کرد: چهارمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان همدان به موضوع اتخاذ سازوکارهای مناسب در امر پیشگیری از قاچاق آرد، دام و محصولات کشاورزی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در جلسات گذشته این کارگروه به موضوعاتی همچون پیشگیری از قاچاق سوخت و حاملهای انرژی، عرضه خارج از شبکه واکسن آنفولانزا، پیشگیری از قاچاق و احتکارکالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم تاکید گردیده است.

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان بیان کرد: نشستهای تخصصی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان نیز با رویکرد بررسی نحوه بکارگیری مناسب از سامانههای هوشمند موضوع مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ساماندهی کارتهای بازرگانی تشکیل گردیده است.

عسگری در پایان خاطر نشان کرد: اقدامات دستگاهها باید به نحوی باشد تا شاهد تحقق اهداف عینی و کاهش جرائم مرتبط با حوزه قاچاق کالا و ارز باشیم.

شناسایی دلالان گامی مهم در پیشگیری از توزیع خارج از شبکه آرد یارانهای


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان بیان کرد: شناسایی دلالان، ظرفیت سنجی میزان نیاز نانوائیها به آرد و شناسایی نانوائیهای خانگی نقش مهمی در کاهش پیشگیری از قاچاق و توزیع خارج از شبکه آرد یارانهای دارد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی؛ عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا ضمن عرض تسلیت به مناسب شهادت دانشمند هستهای شهید فخری زاده، عنوان کرد: مسئله مبارزه با قاچاق دام در استان همدان از اهمیت بالایی برخوردار است و فلذا پلاککوبی دامها میتواند در پیشگیری از قاچاق آن نقش مهمی را ایفا نماید که انجام این طرح نظارت بیشتری را در سازمانهای متولی امر مربوطه میطلبد و امیدواریم در پایان سال جاری پلاک کوبی دامهای زنده به مرز 90 درصد برسد.

وی با بیان اینکه قاچاق و توزیع خارج از شبکه آراد یارانهای نیز یکی دیگر از معضلاتی ایست که استان با آن درگیر است، ادامه داد: بخشی از علت افزایش توزیع خارج از شبکه آرد سهولت در دسترسی به آن است به همین جهت نیاز به کار اطلاعاتی عملیاتی دقیقی داریم تا با شناسایی دلالان، ظرفیت سنجی میزان نیاز نانوائیها به آرد و همچنین شناسایی نانوائیهای خانگی بر فرآیند توزیع آرد به طور کامل نظارت گردد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان بهرهگیری از ظرفیت سامانههای هوشمند موضوع مواد 5 و 6 را یکی از راههای پیشگیری و کشف جرایم دانست و اظهار کرد: در طراحی، ایجاد و برنامه نویسی این سامانههای هوشمند هزینه سنگینی صرف شده است اما متأسفانه برخی از دستگاهها از ظرفیت این سامانهها استفاده مطلوبی نمیبرند.

نجفی با تأکید بر اینکه اهمیت موضوع پیشگیری از قاچاق در استان سالهاست مطرح میگردد و تمام دستگاهها تمام قد باید پای کار بیایند، بیان کرد: دستگاه قضایی از باب ایجاد هماهنگی، تعامل و هم افزایی بیشتر دستگاهها با یکدیگر در این مسئله ورود پیدا کرده است لذا میطلبد همه دستگاه ها در انجام مصوبات کارگروه جدیت و همت داشته باشند و با تعامل و حسن نظر تا رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش نمایند.

اهتمام ویژه دستگاه ها نسبت به شناسائی متخلفین حوزه تهدید علیه بهداشت عمومی ضروری استمعاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان بیان کرد: دستگاهها نسبت به شناسائی و برخورد با متخلفین و مجرمین حوزه تهدید علیه بهداشت عمومی اهتمام ویژه داشته باشند

عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان در جلسه تامین امنیت غذائی و پیشگیری از جرائم تهدید علیه بهداشت عمومی با حضور مدیران و متولیان امر امنیت غذایی و بهداشت عمومی برگزار گردید، بیان کرد: مخاطراتی همچون دفع نامناسب پسماندهای پزشکی، عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی عدم رعایت موازین بهداشتی در در تامین مواد غذائی و مایحتاج غذائی شهروندان، استفاده از سموم و کودهای شیمائی در محصولات کشاورزی و آبیاری سبزیجات با فاضلاب تهدیداتی هستند که سلامت جامعه را تهدید میکنند.

وی ادامه داد: دستگاهها باید به وظایف ذاتی و قانونی خویش در خصوص شناسائی عوامل بسترساز جرائمی که تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب میگردند اقدام نمایند.

وی ضمن اشاره به ضرورت برنامهریزی مناسب در جهت استفاده مطلوب و بهینه از ظرفیت مسئولین فنی در مراکز تولید مواد غذائی، خاطر نشان کرد: دستگاهها به بهانه عدم بازدارندگی قانون و فقدان منابع وظایف و تکالیف خویش را فراموش نکنند، مباحث بهداشتی و سلامت عمومی آنچنان حائز اهمیت است که نمیشود به مولفههای غیر ضروری و غیر مرتبط موکول کرد.

معاون قضائی رئیس کل اقدامات پیشگیرانه را یکی از راهکارهای تأمین امنیت غذائی شهروندان دانستند و اظهار کرد: لزوم مدیریت و نظارت بهداشتی در خصوص نانهای سنتی که بدون هیچ ضابطه و الزامات بهداشتی اقدام به تولید نان و در اختیار شهروندان قرار میگیرد امری مهم و ضروری است.


انتهای پیام /

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر