شهرستان بهار

صرفاً جهت اطلاع همدانی ها ...

شناسه خبر: ۱۱۲۵
صرفاً جهت اطلاع همدانی ها ...

استاندار فعلي همدان در صورت بازنشستگي در همدان خواهد ماند. گويا وي براي اين منظور به دنبال خريد ملكي در همدان مي‌باشد. گفتني است استاندار فعلي يكي از 5 گزينه تصدي سمت استاندار آتي همدان است و يكي از استاندارهايي است كه شانس انتصاب در اين سمت براي استان‌هاي ديگر را نيز دارا مي‌باشد.(همدان پیام-هگمتانه)

به گزارش همدان پرس؛ رؤساي ستادهاي انتخاباتي رئيس‌جمهور در استان؛ جلسات دوره‌اي خود را در شهرستان‌هاي تويسركان، رزن و فامنين با محور انتخاب استاندار و پيگيري مطالبات مردم برگزار كرده‌اند. ادامه اين جلسات در روزهاي آتي در همدان نيز با موضوع فوق برگزار خواهد شد.

* 20 نفر از حجاج همداني از سفر حج تمتع بازماندند، علت منع سفر برخي بيماري‌ها، اعتياد، بارداري و برخي مشكلات رواني عنوان شده است.

* همدان هشتمين استان كشور است كه پرواز هوايي براي گردشگران دارد، با راه‌اندازي تاكسي هوايي براي گردشگران و مسافران، همدان بعد از تهران دومين استان كشور است كه نخستين مركز هوانوردي غيرنظامي را در كشور دارد، اين طرح توسط بخش خصوصي و مشاركت شركت سياحتي عليصدر و با هدف توسعه گردشگري همدان راه‌اندازي شده است.

* انتصاب يكي از مديران كل استانداري همدان در سال‌هاي گذشته در سمت مديركل انتخابات وزارت كشور قطعي شده است، حضور ميرولد معاون سياسي وزير كشور كه اصالتي همداني دارد انتصاب بعضي نيروهاي همداني در مديريت‌هاي وزارت كشور را قوت بخشيده است.

* به پيشنهاد وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، دكتر كارخانه‌اي نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان عضو شوراي عالي اشتغال كشور انتخاب شد.

* استاندار كرمان به مناسبت هفته دفاع مقدس در اقدامي جالب شوراي اداري استان را در يك پادگان آموزشي برگزار كرد و همه مديران استان يك شب را به عنوان سرباز در اين پادگان گذراندند. 

* در حالي كه دستگاه هاي ذيربط در كشور به دنبال شناسايي عوامل اصلي حادثه تصادف اتوبان قم- تهران و مقصران آن هستند، يك تيم كارشناسي از كشور سوئد (توليدكننده اسكانيا) براي بررسي موضوع و علت احتمالي نقص فني خودرو به ايران اعزام شده است. گفته مي شود اين تيم قرار است علاوه بر اتوبوس حادثه ديده با بررسي ميداني، نتايج را براي رفع نقص احتمالي ساير خودروها و توليدات ارائه دهد. اين در حالي است كه هنوز در كشور ما فرهنگ و قانوني براي بررسي و رفع نواقص و جلوگيري از حوادث احتمالي در آينده وجود ندارد.

* حضور پاس در بازي هاي دسته يك در ابهام باقي مانده است. گفته مي شود در حالي كه شايعات مربوط به محروميت پاس از بازي ها به گوش مي رسد، هنوز وضعيت بدهي ها و شركت اين تيم در مسابقات مشخص نيست. گويا بر اساس مصوبه فدراسيون فوتبال، تيم هاي بدهكار از حضور در مسابقات محروم خواهند بود و پاس با بدهي 6 ميلياردي نيز جزو اين تيم ها مي باشد. گفتني است اين تيم امروز در نخستين بازي خود مقابل تيم مسجد سليمان قرار خواهد گرفت. گويا هزينه حضور در مسابقات در حال پرداخت بوده و به طور موقت اين مشكل حل شده است.

* از عملكرد هيأت بوكس استان به دليل نداشتن برنامه مشخص و مدون و كسب نتايج ضعيف انتقاد شده است. گفته مي شود  در اين راستا از اداره كل ورزش و جوانان خواسته شده به اين موضوع رسيدگي كند.

* یشتر باغ‌رستوران‌های همدان تأییدیه مرکز بهداشت ندارند. گفته می‌شود مرکز بهداشت همدان به تازگی اعلام کرده که در 5 ماه نخست امسال، تنها یک مورد باغ‌رستوران به تأیید مرکز بهداشت رسیده است. گویا از مجموع 11 مورد استعلام شده باغ‌رستوران‌های شهرستان که 7 مورد در مسیر گنجنامه و 4 مورد در مسیر حیدره بوده، فقط یک مورد به تأیید شبکه بهداشت شهرستان رسیده است. گفتنی است این مرکز به شهروندان توصیه کرده به هنگام ورود به این واحدها از صادر شدن پروانه کسب برای آنها و همچنین رعایت مسائل بهداشتی تا حد امکان اطلاع کسب کنند.

* یکی از خبرگزاری‌های استان از  نحوه پاسخگویی استاندار گله کرده است. گفته می‌شود خبرگزاری ایسنا در مطلبی از استاندار همدان درباره وضعيت باشگاه پاس و خروجي نشست اعضاي هيأت مديره سوال کرده که وی در پاسخ گفته است «در مورد پاس از مديرعامل سوال كنيد!». گفتنی است این جواب برای ورزشی‌نویسان جمله‌ای تکراری است که هربار از سوی آزاد مطرح می‌شود.

* قائم‌مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور از عملكرد مديران غار عليصدر انتقاد كرده است. گفته می‌شود وي محيط غار عليصدر را به كاباره تشبيه كرده است.

* استاندار فعلي همدان در صورت بازنشستگي در همدان خواهد ماند. گويا وي براي اين منظور به دنبال خريد ملكي در همدان مي‌باشد. گفتني است استاندار فعلي يكي از 5 گزينه تصدي سمت استاندار آتي همدان است و يكي از استاندارهايي است كه شانس انتصاب در اين سمت براي استان‌هاي ديگر را نيز دارا مي‌باشد.(همدان پیام-هگمتانه)

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر