شهرستان بهار

تشکیل جلسه مشاغل خانگی با حضور زنان خانه دار

شناسه خبر: ۱۹۴۳
تشکیل جلسه مشاغل خانگی با حضور زنان خانه دار

مریم عارفی فرد رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر از ایجاد طرح های پرورش بلدرچین، پرورش قارچ و ورمی کمپوست در سه نقطه شهر توسط بانوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر روز چهارشنبه دوم بهمن ماه شورای شهر بهار در جلسه ای با موضوع مشاغل خانگی با تعدادی از بانوان شهر بهار در سالن جلسات شهرداری  دیدار داشت.

در ابتدا مریم عارفی فرد رئیس کمیسیون بانوان شورا با تشکر از حضور بانوان در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد سه ماهه شورا پرداخته و از نحوه انتخاب شهردار و کمیسیون های تشکیل شده در شورا سخن گفت.

سپس وی با اشاره به شروع فصل بارش افزود: ما از اواسط مهر ماه شروع به کار کردیم و در این مدت مسیر دانشگاه آزاد و پیام نور و همچنین چند کوچه از خیابان سید جمال الدین را آسفالت ریزی کردیم اما با شروع بارش کار متوقف شد. همچنین پس از انتخابات  به جهت تعامل بیشتر جلساتی با روسای ادارات داشتیم.

عارفی با اشاره به مشکل عمده خانواده ها به جهت بیکاری جوانان یکی از دغدغه های شورا را این معضل خواند و افزود: با توجه به سود سرشاری که سال قبل کشاورزان ما کسب کرده اند از طریق کمیسیون کشاورزی در تلاشیم که این سرمایه ها را جذب کرده و برای جوانان ایجاد اشتغال نماییم.

سپس عارفی گفت: یکی از مشکلاتی که بانوان شهر ما دارند این است که وقت خود را بیهوده تلف می کنند و این در صورتی است که با امکانات خیلی کم و سرمایه ای اندک می توانند برای خانواده خود کمک خرج باشند.

وی از ایجاد طرح های پرورش بلدرچین، پرورش قارچ و ورمی کمپوست  در سه نقطه شهر توسط بانوان خبر داد و گفت: این طرح ها زود بازده بوده و نیاز به سرمایه چندانی ندارد. ما با کارشناسان کشاورزی صحبت کرده ایم تا آموزش های لازم را به علاقمندان بدهند. همچنین افرادی که بخواهند در این طرح ها مشارکت کنند می توانند ثبت نام کرده سپس ما آنها را برای دریافت وام به بانک های مربوطه معرفی می کنیم تا بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد:ما در مورد این طرح ها مطالعه کرده ایم و تمامی مراحل انجام کار از ابتدا تا انتها بررسی شده. خانم ها می توانند در گوشه ای از منزل خود مثل بالکن یا زیر زمین و یا پارکینگ منازل خود به راحتی به پرورش قارچ یا بلدرچین بپردازند . همچنین شما در طرح ها نیازی به اینکه به دنبال بازار باشید ندارید. چرا که ما با افرادی که در این زمینه فعالیت دارند صحبت کرده ایم و آنها از درب منزل محصولات را از شما تحویل خواهند گرفت.

عارفی در ادامه به سوالاتی در مورد برخی شعارهای انتخاباتیش پاسخ داد و گفت: من سعی می کنم هر سه ماه یکبار در هیئت های مذهبی حاضر شوم و گزارش عملکرد خود و شورا را به گوش شما برسانم.

وی همچنین از کلنگ زنی پارک بانوان بعد از عید خبر داد وهمچنین یکی از دغدغه های شورا را ساماندهی مسیرهای تردد تاکسی ها خواند و گفت: در این مدت در مورد این موضوع چندین جلسه داشتیم و تصمیماتی هم در این زمینه گرفته شده که  در طی چند هفته آینده نیز جلسه ای با نمایندگان تاکسی ها خواهیم داشت و طرح آن مصوب خواهد شد.


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • فاطمه :
  در تاریخ ۳ بهمن ۹۲ ساعت ۲۱:۴۶
  افرين مريم پيش بسوي اينده اي بهتر با بهره گيري از امكانات بالقوه شهر و تجارب و نظرات مجموعه افكار و ارا و انديشه ها كه خرد جمعي راهگشاست
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر