شهرستان بهار

جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رای شهرستان بهار برگزار شد

شناسه خبر: ۲۷۷
جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رای شهرستان بهار برگزار شد

  بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رای شهرستان بهار در فرهنگسرای آیت ا… بهاری برگزار شد. در این جلسه فرماندار بهار گفت: حضور آگاهانه، توأم با شور و شعور سیاسی مردم تأ

 

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رای شهرستان بهار در فرهنگسرای آیت ا… بهاری برگزار شد. در این جلسه فرماندار بهار گفت: حضور آگاهانه، توأم با شور و شعور سیاسی مردم تأثیر زیادی در برپایی انتخابات باشکوه دارد، تا جایی که میدان را برای جولان دادن دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تنگ کرده و امکان هرگونه ابتکار عمل و تحرک از مخالفان و معاندان سلب می‌شود. گل کارزاده اضافه کرد: در چنین شرایطی که تمام اهداف دشمنان بر ترویج اختلاف و ایجاد یأس و ناامیدی میان مردم برای عدم حضور در انتخابات است، بصیرت افزایی ضروری تر به نظر می رسد. وی محور‌های تحقق حماسه سیاسی در انتخابات پیش‌رو را مورد توجه قرار داد و رمز پیروزی در این مسیر را تبعیت از ولایت فقیه ذکر کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌های کلیدی نامزدهای ریاست جمهوری از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: وابسته و دلبسته به نظام و قانون اساسی، واجد صلاحیت‌های متذکر در قانون اساسی، توانمند در اداره کشور و کار اجرایی در سطح بالا و تحمل و ظرفیت کار سنگین از ویژگی‌های مهم ریاست جمهور است که مقام معظم رهبری همواره به آن تاکید داشتند و اگر در کاندیدایی این ویژگی‌ها وجود داشته باشد به طور حتم و یقین می‌تواند گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات مدیریت اجرایی کشور باشد. وی با تاکید بر اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی امر مقدسی است و همه مسئولان باید بسترساز حضور چشمگیر مردم در انتخابات باشند، گفت: تدابیر لازم برای فراهم آوردن همه امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی برای یک انتخابات سالم در سطح شهرستان صورت گرفته تا بتوانیم انتخاباتی در شان مردم داشته باشیم.

وی اضافه کرد: فراهم نمودن بستر مناسب برای انتخاب دقیق و هوشمندانه مردم در انتخابات را رسالت اصلی هیات های اجرایی و نظارت انتخابات عنوان کرد و گفت: عوامل اجرایی و نظارت حق اقدام یا اظهار نظر، له یا علیه هیچ فرد و حزب و گروه سیاسی را ندارند و این قبیل کارها برخلاف تعهد شرعی و قانونی و خلاف رسم امانتداری است.وی با تشریح اهم وظایف اعضای شعب اخذ رای در شعب گفت: اهتمام به قوانین و مقررات انتخاباتی در اولویت کار اعضای شعب در شعب اخذ رای است وی سن قانونی شرکت در انتخابات را ۱۸ سال تمام خواند و افزود: سن قانونی رای دهندگان مجاز از ۲۴ خرداد ماه ۱۳۷۴ و قبل از آن  می باشد نماینده عالی دولت در شهرستان بهار تصریح کرد: همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه در روز انتخابات برای رای دهندگان ضروری و اعضای شعب دقت لازم را در این مورد داشته باشند گل کارزاده گفت: اعضای شعب اخذ رای همکاری لازم را با نماینده فرماندار یا بخشدار در حسن اجرای انتخابات داشته باشند وی در ادامه خاطرنشان کرد: مراقبت بر حسن جریان انتخابات در شعبه مربوطه، انعکاس سریع هرگونه تخلف به نماینده فرماندار و بخشدار و ارسال گزارش به ستاد بازرسی انتخابات ما فوق، مراقبت در حفظ بی‌طرفی کامل نماینده فرماندار یا بخشدار و سایر ناظران، مراقبت بر عدم رأی مکرر از یک رأی دهنده، مراقبت در تطبیق رأی دهنده با اصل شناسنامه و کنترل شماره سریال و سری شناسنامه و مطابقت با تمام صفحات، مراقبت بر اینکه شناسنامه اصل بوده و عکس یا فتوکپی رنگی نباشد از اعم فعالیت‌های اعضای شعب اخذ رای میباشد.

وی اظهار داشت: برگزاری انتخابات سالم، باشکوه و همراه با حضور حداکثری نیروهای متعهد و ولایتمدار مصداق بارز حماسه سیاسی است، لیکن امیدوار هستیم با انتخاب فردی توانمند و با تیم کاری قوی و متعهد تا پایان سال جاری در حوزه اقتصاد نیز حماسه‌های کم‌نظیری خلق شود. وی اعلام کرد: تعداد عوامل برگزار کننده انتخابات در شهرستان بهار ۲ هزار و ۲۰۰ نفر و ۸۳ هزار نفر نیز واجد شرایط رای دادن می باشند. و۱۱۵ شعبه اخد رای و ۲۲۳ صندوق در شهرستان بهار برای این دوره از انتخابات پیش بینی شده است  وی خاطرنشان کرد: مردم بصیر انقلاب اسلامی همانند ۳۴ سال گذشته با حضور حماسی خود در انتخابات ۲۴ خرداد حماسه‌ای دیگری برای کشور ایران اسلامی رقم خواهند زد و مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و ایادی استکبار می‌زنند و ثابت خواهند کرد همیشه پشت سر رهبری خود این نهضت را تا ظهور امام عصر (عج) پشتیبانی و حمایت خواهند کرد.همچنین دومین دوره آموزش کاربران رایانه شعب اخد رای شهر بهار و روستاهای بخش مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. در این دوره آموزشی کاربران بصورت تئوری و عملی با قوانین و مقررات و نیز نحوه کار با نرم افزار انتخابات بیشتر آشنا  شدند ./ http://bahar-hm.ir/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر