شهرستان بهار

همایش بزرگ معمان در سالن امیر المومنین شهر بهار برگزار شد.

شناسه خبر: ۳۵۲۳
همایش بزرگ معمان در سالن امیر المومنین شهر بهار برگزار شد.

سعیدی از انتخاب 18معلم نمونه شهرستاني و يک معلم نمونه استاني در شهرستان بهار خبر داد و گفت: 84 نفر واجد شرايط و متقاضي معلم نمونه بودند که معلمان نمونه از بين آنها انتخاب شدند.

همایش بزرگ معمان در سالن امیر المومنین شهر بهار برگزار شد. در این همایش ابتدا مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار با گراميداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری گفت: آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد تربیتی کشور، موجب قوام فرهنگ عمومی و تعالی جامعه می باشد و مأموریت مهم در امتداد رسالت پیامبران عظیم الشأن الهی، ائمه اطهار(ع) و تحقق منویات مقام عظمای ولایت را بر عهده دارد و بی شک تحقق ارزش ها و آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی مستلزم تلاش همه جانبه در تمام ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی است و احراز عرصه تعلیم و تربیت از مهمترین زیر ساختهای تعالی پیشرفت همه جانبه کشور و ابزار جدی برای ارتقای سرمایه انسانی شایسته کشور در عرصه های مختلف است و به این ترتیب برای حضور سازنده و فعال و پیشرو در میان ملتها و کسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جهان، تربیت انسانهای عالم، متقی و آزاده از ضروریات است.

 یوسف سعیدی اضافه کرد: نهادينه شدن هر حرکتي در جامعه از آموزش و پرورش نشات مي گيرد؛ بنابراين بايستي به اين نهاد بزرگ فرهنگي به صورت ويژه نگاه شود و سیاست دولت تدبیر و امید به دست آوردن جایگاه اصلی معلم در جامعه است. وي با اشاره به نقش آموزش و پرورش در نهادينه کردن فرهنگ ايراني و اسلامي در جامعه افزود: دين مداري، اخلاق مداري، اميد و آگاهي بخشي به جامعه از اهداف آموزش و پرورش است.

 وي آموزش و پرورش را اساس و پايه هر حرکتي در جامعه دانست و اظهار کرد: نداشتن دقت در برنامه هاي آموزش و پرورش از جمله مسائل فرهنگي مشکلاتي را ايجاد خواهد کرد.

وی معلمـان را به عـنوان اسوه و موثر ترین رکن نظام تعلیم و تربیت و مرجعیت علمی و اجتماعی دانست و گفت: پاسداشت از مقام معلم وظیفه ای سنگین و بسیار با اهمیت است. وی با بیان این که شان و منزلت معلم باید در راس امور باشد، گفت: معلمی شغلی است که با عشق عجین است و هرکسی عاشقانه در مسیر تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم همت دارد، شایسته تکریم فراوان است.

وي از انتخاب 18معلم نمونه شهرستاني و يک معلم نمونه استاني در شهرستان بهار خبر داد و گفت: 84 نفر واجد شرايط و متقاضي معلم نمونه بودند که معلمان نمونه از بين آنها انتخاب شدند. سعیدی اظهار داشت: یکی از اقدامات مطلوب در دولت تدبیر و امید و در این مقطع زمانی ایجاد مجلس مشورتی معلمان است که از اظهارنظر معلمان استقبال و مسائل و مشکلات پیگیری می شود.

وی از برگزاری مجمع خیرین فرهنگی مدرسه ساز برای اولین بار در شهرستان بهار خبر داد و گفت: در هفته معلم امسال مجمع خیرین مدرسه ساز در سطح فرهنگیان با حضور گسترده برگزار شد. وی افزود: در هفته معلم استقبال از سرویس های مدارس در معیت ناجا، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و متوفیان فرهنگی، حضور در مدارس، برگزاری مسابقات علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی و برنامه های متنوع در سطح شهرستان بهار اجرا شد.

در ادامه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه به معلم در جامعه نیاز به تغییرات اساسی و جدی دارد زیرا گاهی معلمان در جایگاههایی قرار می گیرند که متناسب با شان آنان نیست.

پورمختار اضافه کرد: وسعتو گستردگی وزارتخانه آموزش و پرورش، اداره این مجموعه بزرگ را با چالش ها و سختی های بسیاری مواجه ساخته است که گاهی برخی از مشکلات بزرگ را رها می کنند تا گذر زمان آن را حل نماید و اینگونه مشکلات فزونی یافته و حتی مطالبات و حقوق شناخته شده و مسلم فرهنگیان نیز توجه ای نمی شود.

محمدعلی پورمختار به سند تحول اشاره کرد و گفت: این طرح که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده و در حال اجراست و برخی مشکلات در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و برخی نیز با نگاه کارشناسی و اراده و خرد جمعی قابل حل است. رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان حرکتی جدی صورت گرفت و با تفاهم بین دولت و مجلس 10 هزار میلیارد تومان جهت سلامت و بهداشت کشور در نظر گرفته شد و با وجود وارد شدن نقدهایی به این موضوع که بیش از 90 درصد بودجه مذکور در حوزه سلامت صرف پزشکان و ایجاد انگیزه برای حضور آنان در خانه های بهداشت و مراکز درمانی شده است، در حوزه تجهیزات نیز نیازمند کمک جدی هستیم تا قسمتی از مشکلات حل شود.

وی افزود: حجم بودجه ای که برای خروج از گرفتاری های آموزش و پرورش باشد تزریق شود از توان دوت خارج است و باید تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود. وی از طرح رتبه بندی معلمان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: برای این مهم یک هزار و 500 میلیارد تومان امسال در بودجه تعریف شده و در سال 95 به بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان خواهد رسید تا بخشی از نیاز معلمان بر اساس تعاریف ارائه شده تامین شود. پورمختار گفت: آسودگی خاطر معلمان منجر به آموزش درست و تربیت دانش آموزان خلاق و دینی خواهد شد و نتیجه آن در پیشبرد اهداف کشور مشاهده خواهد شد.

وی اعلام کرد: بر اساس توافق مشترک سازمان مدیریت و برنامه، دولت و آموزش و پرورش، رقمی جهت حل مشکلات معیشتی معلمان اختصاص خواهد یافت و کمک به معلمان به خواست مشترک دولت و مجلس تبدیل شده است و تعدادی از اعضای کمیسیون مجلس فعالانه در جهت تعیین منابع درآمدی دولت و کاهش هزینه ها جهت افزایش به منبع تامین حقوق معلمین تلاش می کنند و دلسوزانه پیگیر هستند. نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت تصریح کرد: جایگاه رفیع معلم در جامعه باید حفظ شود و در برنامه ششم توسعه که مقدماتش توسط دولت در حال تدوین است پیشنهاداتی ارائه می شود که به طور یقین رفع مشکلات به عنوان سیاست پایه ای مدنظر است و باید به گونه ای عمل شود که در کمترین زمان نتیجه مطلوب حاصل شود.

سپس معاون ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: معلمان در هدايت نونهالان و فرزندان جامعه اسلامي به سوي تعالي، اخلاق، تعبد و آگاهي و ساختن انديشه، منش و شخصيت آنان نقش بي‌بديلي را ايفا مي‌نمايند و مهندسي افکار عمومي و چشم‌انداز رشد فرهنگي، اخلاقي و علمي جامعه در دستان آنها قرار دارد و رسالت خطير معلمان و دغدغه هميشگي اين طلايه داران آگاهي، فراهم نمودن بستر صعود انسان ها و ترويج کرامت و ارزش انساني است.

بهرامی نوید اضافه کرد: معلمین با آگاهی بخشی، آموزش و تربیت صحیح، ارزش انسانها را افرایش می دهند ولذا رسالت و کار خطیر معلمی نباید دست کم گرفته شود. وی افزود: مملکت داری و تعلیم و تربیت به عنوان سخت ترین و پیچیده ترین هنر است و ریشه هنر مملکت داری را باید در تعلیم و تربیت بیابیم.

در ادامه امام جمعه بهار گفت: معلمان همه نیروی خود را برای تربیت سرمایه های بزرگ اسلام بکار می گیرند و این از خودگذشتگی این قشر زحمت کش ستودنی است. حجت الاسلام والمسلمین حاتم نیا به جایگاه علم و دانش اشاره کرد و گفت: علم در جایگاه فرماندهی نشسته است و ثروت فرمانبر علم است.

وی با تاکید بر ارتقای کیفیت آموزشی همراه با شناخت نقاط قوت و ضعف یادآور شد: تقویت بنیه علمی دانش آموزان از ضروریات است و نباید کمیت ها بر کیفیت آموزشی غلبه کند. وی گفت: با توجه به اینکه امسال به عنوان سال دولت و ملت همدلی و همزبانی نامگذاری شده باید این شعار را در سیستم آموزش و پرورش اجرایی کنیم و تربیت دانش آموزان برجسته و کوشا و باسواد مدنظر قرار گیرد.

سپس فرماندار بهار گفت: آموزش و پروش در امر توسعه و منابع انسانی جایگاه عظیمی دارد و در کشورهای دارای تکنیک، صنعت و تکنولوژی جایگاه آموزش و پرورش به خوبی دیده می شود. محسن مرادی پناه اضافه کرد: دولت و مجلس برای ارتقای جایگاه معلمان برنامه های مدون و مشخصی را پیگیری می کنند و امید است در راستای این هدفگذاری، مجلس و دولت بتوانند برای بسط و توسعه جایگاه آموزش و پرورش به وظیفه خود به نحو شایسته عمل کند.

وی در ادامه به اقدامات دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: یکی از شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید توجه به مسائل بهداشت و درمان بود که در این راستا طرح تحول نظام سلامت را اجرایی کرده است و از ابتدای اجرای طرح تاکنون بیش از 120 میلیارد تومان یارانه در بخش بهداشت و درمان در استان و 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به عنوان یارانه بهداشت و درمان در شهرستان بهار پرداخت کرده است که این مهم یکی از شاهکارهای نظام و دولت است.

مرادی پناه اعلام کرد: نرخ تورم در ابتدای تحویل دولت تدبیر و امید بیش از 45 درصد بود که با هدفگذاری و پیگیری های مستمر این رقم به 5/14 درصد رسیده است و رشد اقتصادی منفی 6 به رشد اقتصادی مثبت رسیده که امید است با ارتقای رشد اقتصادی و رونق حوزه اقتصادی و توجه به تولید، نرخ تورم کاهش و رشد اقتصادی و اشتغال قوت گیرد. 


نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • یوسف :
  در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۹۴ ساعت ۰۰:۰۶
  سلام, بزرگوار معمان چیه؟معلمان. لتفن در نوشطن دغغط فرمایید
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر