شهرستان بهار

شهرستان بهار بیشترین نرخ ثبت ولادت در استان را به خود اختصاص داد

شناسه خبر: ۴۱۹۵
شهرستان بهار بیشترین نرخ ثبت ولادت در استان را به خود اختصاص داد

مدیرکل ثبت‌احوال استان همدان گفت: در شش‌ماه نخست امسال ۱۸ هزار و ۳۱۶ واقعه ولادت در این استان به ثبت رسيده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۳ درصد افزایش داشته است. بيشترين نرخ ثبت ولادت با ۲۰.۹ در هزار مربوط به شهرستان بهار و کمترين آن با ۱۷.۲ در هزار مربوط به شهرستان تويسرکان بوده است.

عبدالله مقصودی فر در گفتگو با خبرنگارانبا اشاره به آمار ثبت وقایع حیاتی در ششماه نخست امسال در استان همدان بابیان اینکه از مجموع ولادتهای ثبتشده ۹ هزار و ۴۶۱ نفر پسر و ۸ هزار و ۸۵۵ نفر دختر بودهاند، افزود: درمجموع به ازای هر ۱۰۷ پسر ۱۰۰ دختر در استان همدان متولدشده است.

وی بابیان اینکه در شش ماه نخست امسال در هر شبانهروز ۹۸ نوزاد در استان همدان متولدشده است، اظهار داشت: از مجموع ولادتهای ثبتشده تعداد ۱۱ هزار و ۷۵۶ ولادت شهری و ۶ هزار و ۵۶۰ ولادت نیز روستايی بوده است.

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان بيشترين آمار ولادتها را با ۳۲.۲ درصد مربوط به گروه سنی مادران ۲۹-۲۵ سال عنوان کرد و گفت: ۹۹.۶ درصد از ولادتهای ثبتشده در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیدهاند.

عبدالله مقصودی فر ادامه داد: بيشترين درصد ثبت ولادت در مهلت قانونی با ۹۹.۹ درصد مربوط به شهرستانهای رزن و اسدآباد و کمترين آن با ۹۹.۴ درصد مربوط به شهرستان همدان بوده است.

۲۹۸ مورد از ولادتهای ثبتشده مربوط به نوزادان دوقلو و ۱۵ مورد نیز مربوط به نوزادان سهقلو بوده است

وی یادآور شد: ۲۹۸ مورد از ولادتهای ثبتشده در شش ماه نخست امسال مربوط به نوزادان دوقلو و ۱۵ مورد نیز مربوط به نوزادان سهقلو بوده است.

عبدالله مقصودی فر نرخ خام ولادت را ۱۹.۹ در هزار نفر اعلام کرد و گفت: بيشترين نرخ ثبت ولادت با ۲۰.۹ در هزار مربوط به شهرستان بهار و کمترين آن با ۱۷.۲ در هزار مربوط به شهرستان تويسرکان بوده است.

وی در ادامه به نامهای انتخابی در ششماه نخست امسال در استان همدان اشاره کرد و افزود: در این مدت بيشترين نام انتخابی در گروه پسران مربوط به نام اميرعلی با تعداد ۵۶۳ مورد و در گروه دختران بيشترين نام انتخابی مربوط به نام فاطمه با ۸۰۱ مورد بوده است.

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان در ادامه همچنین از ثبت ۵ هزار و ۸۵ واقعه فوت در شش ماه نخست سال جاری خبر داد و اظهار داشت: بهطور متوسط در هر شبانهروز ۲۷ واقعه فوت در استان همدان به ثبت رسیده است.

عبدالله مقصودی فر عنوان کرد: از مجموع فوتشدگان در این مدت ۵۸.۶ درصد مربوط به مردان و ۴۱.۴ درصد نیز مربوط به زنان بوده است.

بیشترین علت مرگومیر ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی بوده است

وی ۶۳.۹ درصد از فوتیهای ثبتشده را در جوامع شهری و مابقی را در جوامع روستایی اعلام کرد و گفت: بیشترین علت مرگومیر با هزار و ۴۶۶ مورد ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی بوده است.

عبدالله مقصودی فر همچنین بیشتر فوتهای ثبتشده را با هزار و ۳۳۰ مورد مربوط به افراد ۷۵ سال و بیشتر عنوان کرد و اظهار داشت: ۹۹.۱ درصد از فوتهای ثبتشده در شش ماه نخست سال جاری در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیدهاند.

وی، ادامه داد: بيشترين درصد ثبت فوت در مهلت قانونی با ۹۹.۶ درصد مربوط به شهرستان نهاوند و کمترين آن با ۹۸.۷ درصد مربوط به شهرستان تويسرکان بوده است.

این مسئول بابیان اینکه نرخ ثبت تا یک سال فوت برابر ۵.۵ در هزار بوده است، عنوان کرد: بيشترين نرخ ثبت فوت با ۶.۲ در هزار مربوط به شهرستان همدان و کمترين آن با ۴.۲ در هزار مربوط به شهرستان کبودرآهنگ بوده است.

ثبت ۱۰ هزار و ۲۰ مورد ازدواج در ششماه نخست امسال استان همدان

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان همچنین از ثبت ۱۰ هزار و ۲۰ مورد ازدواج در ششماه نخست امسال در این استان خبر داد.

عبدالله مقصودی فر بابیان اینکه تعداد ازدواجهای ثبتشده در ششماه نخست سال ۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد کاهش داشته است، افزود: در این مدت در هر شبانهروز ۵۴ ازدواج در استان همدان به ثبت رسيده است.

وی بيشترين ازدواج ثبتشده با تعداد ۹۶۴ مورد را مربوط به زوجين هم سن عنوان کرد و اظهار داشت: ميانگين سن ازدواج برای مردان برابر ۲۸.۴ سال و بری زنان ۲۲.۹ سال بوده است.

ميانگين سن ازدواج برای مردان شهری برابر ۲۹.۱ سال و مردان روستايی برابر ۲۶.۸ سال بوده است

مدیرکل ثبتاحوال استان همدان در ادامه ميانگين سن ازدواج برای مردان شهری برابر ۲۹.۱ سال و مردان روستايی برابر ۲۶.۸ سال اعلام کرد و بیان داشت: ميانگين سن ازدواج برای زنان شهری نیز برابر ۲۳.۸ سال و برای زنان روستايی برابر ۲۰.۵ سال گزارششده است.

عبدالله مقصودی در ادامه با آمار طلاق نیز اشاره کرد و بابیان اینکه در ششماه نخست سال ۹۴ تـعداد هزار و ۹۹۷ مورد طلاق به ثبت رسيده است، گفت: در هر شبانهروز ۱۱ طلاق در استان همدان به ثبت رسيده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۷ درصد افزایشیافته است.

وی میانگین دوام زندگی را برابر ۶.۹ سال اعلام کرد و افزود: اين شاخص برای مناطق شهری ۷.۲ سال و برای مناطق روستايی ۵.۸ سال بوده است.

عبدالله مقصودی فر در پایان بابیان اینکه در ششماه نخست سال ۹۴ به ازای هر ۵ ازدواج يک طلاق به ثبت رسيده است، اظهار داشت: اين نسبت در مدت مشابه سال قبل برابر ۵.۴ بوده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر