شهرستان بهار

در نشست خبری فرمانداران بهار و کبودراهنگ مطرح شد :

فضاهای مجازی با رعایت خط کشی ها می تواند در برگزاری انتخابات سالم موثر باشد

شناسه خبر: ۴۹۰۱
 فضاهای مجازی با رعایت خط کشی ها می تواند در برگزاری انتخابات سالم موثر باشد

نشست خبری فرمانداران بهار و کبودراهنگ قبل از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد| وجود یک نماینده برای این دو شهرستان باعث شده است که اگر اعتباری توسط این نماینده جذب شد بین دو شهرستان تقسیم شود| یک بد اخلاقی که در شهرستان ها شاهد بودیم تخریب دولت و برخی بزرگان با ذکرنام در جمع مردم بود که اگر فردی غیرت دینی داشته و با الفبای اسلام آشنا باشد هیچگاه دست به چنین بی تقوایی نخواهد زد.

به گزارش نشاط شهر به نقل از ایرنا انتخابات در هر کشوری نماد بارز دموکراسی مردمی بوده و مسیری برای تاثیر گذاری مستقیم و غیر مستقیم افراد در آینده کشور به شمار می رود.

با توجه به تاکید رهبری فرزانه انقلاب بر فراهم کردن زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات و دعوت از مردم برای حضور در این مانور سیاسی میزگردی با حضور فرمانداران شهرستان های کبودراهنگ و بهار با محوریت برنامه ها و راهبردهای پیش بینی شده برای افزایش مشارکت مردمی برگزار شد.

*ملت ایران استمرار حضور را در هفت اسفند به منصه ظهور می گذارند
فرماندار شهرستان کبودراهنگ گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 34 انتخابات در کشور برگزار شده و هم اکنون در آستانه برگزاری انتخابات 35 ام هستیم.

احسان قنبری افزود: مردم ایران به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انتخاب مسئولان کشور نقش تاثیر گذار دارند که نمونه مستقیم آن انتخاب اعضای مجلس خبرگان رهبری و انتخاب غیر مستقیم مانند دادن رای اعتماد به وزرا توسط اعضای مجلس شورای اسلامی و منتخبان ملت است.

وی تحرک و پویای فضای انتخابات در این شهرستان را نشانه امید بخشی از لبیک آحاد مردم به فرمان رهبر معظم انقلاب برای حضور پرشور در پای صندوقهای رای عنوان و تصریح کرد: حضور در این دوره از انتخابات سرنوشت چهار سال آینده کشور در مجلس شورای اسلامی و هشت سال آینده مجلس خبرگان را رقم خواهد زد.

فرماندار شهرستان بهار نیز در این نشست اضافه کرد: حضور حداکثری مردمی در جمهوری اسلامی ایران یک سرمایه بزرگ اجتماعی و ملی به شمار رفته و با اقتدار بیشتر در راستای تامین منافع ملی و اقتادر ملی است.

محسن مرادی پناه ادامه داد: امروز وظیفه همه آحاد جامعه است تا با هر نگاه و گله مندی به امر مهم انتخابات با دید باز نگاه کنند.

وی اظهار کرد: مردم این شهرستان نیز فصلی پر رونق را در انتخابات سپری کردند و نتیجه این توجه در هفتم اسفند ماه با مشارکت حد اکثری در پای صندوقهای رای بروز خواهد کرد.

* پویایی لازمه وجود یک مجلس سالم است
فرماندار شهرستان کبودراهنگ گفت: پویایی لازمه وجود یک مجلس سالم بوده و آنچه که می تواند کار را خراب کند بداخلاقی است.
احسان قنبری افزود: متاسفانه آستانه تحمل ها پایین بوده و تاکنون کار حزبی انجام نداده ایم و حزب در کشور ما جا نیافتاده است، امیدوارم در سال های آینده به بلوغ سیاسی در کشور برسیم که احزاب بتوانند افراد را برای حضور در انتخابات معرفی کنند.

وی ادامه داد: اگر احزاب در انتخابات دخیل شوند دیگر افراد برای تبلیغات وام دار دیگران نخواهند شد.
وی با بیان اینکه احزاب در کشور ما در یک شب متولد می شوند گفت: احزاب ما در یک شب متولد و پس از آن دیگر خاموش می شوند.

وی اضافه کرد: مجلس محلی متشکل از افکار و آرای مختلف بوده و با وجود این تفاوت آرا باید به یک نظر واحد رسید.
وی ادامه داد: شهرستان کبودراهنگ با 142 شعبه و شهرستان بهار با 113 شعبه به صورت مشترک 255 شعبه اخذ رای درحوزه انتخابیه کبودراهنگ و بهار دارند.

* فضاهای مجازی با رعایت خط کشی ها می تواند در برگزاری انتخابات سالم موثر باشد
فرماندار شهرستان بهار نیز در این نشست گفت: در حوزه انتخاباتی نه تنها وجود دو حوزه فرصت به شمار نمی رود بلکه این امر باعث دشوار شدن مسئله شده است.

مرادی پناه اضافه کرد: وجود یک نماینده برای این دو شهرستان باعث شده است که اگر اعتباری توسط این نماینده جذب شد بین دو شهرستان تقسیم شود در حالیکه نیاز این دو شهرستان متفاوت بوده و شهرستان کبودراهنگ از وسعت جمعیتی زیادی نیز برخوردار است.

وی ادامه داد: همواره دنبال این موضوع هستیم تا حوزه های انتخابیه این دو شهرستان را از هم جدا کنیم.
وی با بیان اینکه آماه برگزاری یک انتخابات سیستمی هستیم افزود: استفاده از متدهای جدید مانند استفاده از شبکه های مجازی برای تبلیغات می تواند در کنار کاهش هزینه ها مانع از بین رفتن زیبایی شهر ها شود.

وی تصریح کرد: استفاده از شبکه های مجازی یک تکنیک خوب و موثر است اما در سایه یک خط کشی موثر می توان از این فضا بهره لازم را گرفت که امیدواریم برای رویدادهای اینچنینی قانونگذاران به دنبال وضع قانون برای استفاده هوشمند از این فضا را داشته باشند.

*با تخلفات آشکار انتخاباتی در کبودراهنگ برخورد شده است
فرماندار شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه از نامزدهای انتخاباتی این شهرستان دو تا سه نفر در تبلیغات به طور کامل مقید به اجرای قانون هستند افزود: در حوزه بصری هم با چند مورد تخلف مواجه بودیم.

قنبری ادامه داد: یک بد اخلاقی که در شهرستان ها شاهد بودیم تخریب دولت و برخی بزرگان با ذکرنام در جمع مردم بود که اگر فردی غیرت دینی داشته و با الفبای اسلام آشنا باشد هیچگاه دست به چنین بی تقوایی نخواهد زد.

وی اضافه کرد: برخی نامزدها نیز با حضور در روستاها شروع به تخریب نمایندگان سابق کردند که این رفتارها درست نیست و مردم با در نظر گرفتن این مسائل باید در انتخاب های خود دقت لازم را داشته باشند.

قنبری بیان کرد: اگر خیلی در مسائل انتخاباتی سخت گیری شود دیگر شور و نشاط در بین مردم حاصل نخواهد شد به این دلیل سعی شده است تا جایی که امکان دارد سخت گیری نشود، در شهرستان کبودراهنگ از هر دو جناح در انتخابات پیش رو حضور دارند و مردم این شهرستان در سال 90 با مشارکت 73 درصدی و در انتخابات ریاست جمهوری با انتخاب 89 درصدی نشان دادند که هر جا که نیاز باشد در صحنه حضور خواهند یافت.

* برخی نامزدها با زیر سوال بردن دولت و مسئولان می خواهند رای جمع کنند
فرماندار شهرستان بهار ادامه داد: در این روز پایانی نامزدها سعی کنند با معرفی توانمندی خود به مردم برنامه های خود را به مردم معرفی کنند و با تخریب مسئولان و دولت به دنبال رای جمع کردن نباشند.

مرادی پناه عنوان کرد: در 12 سال گذشته به علت تحریم های ظالمانه کشور با مشکلات متعددی مواجه بود که با به فرجام رسیدن برجام و تحولات اخیر بارقه های خوبی از امید در بین مردم دمیده شده است.
وی اضافه کرد: مردم سعی کنند در این انتخابات به افرادی رای دهند که اصلح و کارآمد بوده و توانایی حل مشکلات را دارد.

*وظیفه نمایندگان مجلس به درستی به مردم معرفی نشده است
فرماندار شهرستان کبودراهنگ در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر وظیفه نمایندگان مجلس به درستی به مردم معرفی شده بود مردم توقعات درستی از نمایندگان داشتند ادامه داد: متاسفانه در بین مردم جا افتاده است که از نمایندگان انتظار آسفالت و رفع مشکل آب دارند.

قنبری گفت: ما در حالی از نماینده برنامه می خواهیم که نماینده وظیفه اش قانونگذاری و نظارت است.
وی ادامه داد: نماینده را نباید در دفتر مشخصی برای حل مشکلات جست و جو کرد این تفکر اشتباهی است و این باعث شده است که نماینده برای اینکه دل مردم را بدست بیاورد در روستاهای مختلف حضور داشته باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه بد عمل کردیم و نتوانستیم برای مردم فرهنگ سازی کنیم که نماینده به جای اینکه آسفالت بکشد باید دنبال این باشد که یک میلیارد اعتبار یک شهرستان را به دو میلیارد برساند.

فرماندار افزود: مردم باید با هوشیاری خود بفهمند که چه کسی شعار می دهد و چه کسی مرد عمل است چرا که برخی شعارها قابلیت عملی شدن ندارند و امیدوارم مجلس آتی از نمایندگان با تجربه ای تشکیل شود.

استان همدان با بیش از یک میلیون و 760 هزار نفر جمعیت و 9 شهرستان و هفت حوزه انتخابیه دارای دو کرسی در مجلس خبرگان رهبری و 9 کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • علی کریمی :
  در تاریخ ۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱۲:۰۳
  مهندس علی یعقوبی
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر