شهرستان بهار

روستاهای شهرستان بهار نیازمند فعالیت خیرین آب است

شناسه خبر: ۵۰۹۵
روستاهای شهرستان بهار نیازمند فعالیت خیرین آب است

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان بهار گفت: روستاهای شهرستان بهار نیازمند فعالیت خیرین آب است.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرگزاری فارس محمدابراهیم فراهانی در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: به لطف خدا با بارندگی های فصل بهار امسال، جاری شدن آب در رودخانه ها و افزایش دبی چشمه ها و قناتها، اختلال در روند خدمات‎رسانی به روستاییان کاهش مییابد.

وی از انجام عملیات شستوشوی گل و لای تهنشین شده در مخزن زمینی با رعایت استانداردهای کنترل کیفی خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در توزیع آب شرب در روستاهای شهرستان گزارش نشده است.

مدیر امور آبفار شهرستان بهار در ادامه گفت: در تعطیلات نوروزی با هماهنگی و پیگیریهای به عمل آمده و تلاش مستمر پرسنل بهره برداری و نگهداری این امور و پیمانکار تعمیرات شبکه، 100 متر از خط انتقال تعویض و جابجا شد.

وی هدف شرکت آب و فاضلاب روستایی را تأمین آب شرب برای مردم روستاها عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه منابع مالی و اعتبارات تخصیصی دولت در راستای تأمین آب شرب روستاها، با توجه به پراکندگی و فقر آبی در بیشتر اراضی شهرستان بهار جوابگوی برنامه ها و اهداف تعیین شده نیست.

فراهانی اظهار کرد: این وضعیت یکی از دلایل مهاجرت بی رویه روستاییان به کلانشهرها و اسکان در حاشیه شهرهاست که مشکلات عدیده ای را برای دولت در تأمین مسکن، اشتغال، آموزش، بهداشت و امنیت به وجود آورده است.

وی راه حل این مشکل را سوق دادن بخشی از خدمات و فعالیتهای خیرین در راستای اجرای پروژه های عمرانی در حوزه تأمین آب شرب در روستاها دانست.

مدیر آبفار شهرستان بهار ادامه داد: از آن جا که بار تولید محصولات کشور به دوش کشاورزان است، باید نسبت به این امر و حل مشکل آبرسانی به این مناطق توجه شود.

وی تصریح کرد: شرکت آبفار به عنوان مجموعه‎ای کاملاً دولتی، طبق توافقنامه ها و اعتبارات تخصیص یافته میتواند در راستای اجرای پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف فعالیت کند که کمبود اعتبارات در بیشتر مواقع عامل عدم اجرای پروژه ها و یا طولانی شدن انجام تعهدات شده است.

فراهانی خواستار مساعدت خیرین و نیکوکاران برای همکاری و تعامل بیشتر با این شرکت شد و افزود: گسترش کمک در روستاها به وسیله خیرین در راستای حفر چاه و تأمین آب شرب میتواند برگی دیگر از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را در حوزه وقف رقم بزند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر