شهرستان بهار

برگزاری هفتمین اجلاس جهانی آسیا و اقیانوسیه/ داوری «مشهد» و «لالجین» به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی

شناسه خبر: ۵۱۲۰
برگزاری هفتمین اجلاس جهانی آسیا و اقیانوسیه/ داوری «مشهد» و «لالجین» به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی

هفتمین اجلاس آسیا و اقیانوسیه و انتخاب شهرهای «مشهد» و «لالجین همدان» به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از گروه جامعه خبرگزاری فارس، هفتمین اجلاس آسیا و اقیانوسیه و انتخاب شهرهای مشهد و لالجین همدان به عنوان شهرهای برتر صنایع دستی در تبریز با حضور مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی برخی از اعضای شورای جهانی صنایع دستی و نیز دیگر مدیران معاونت صنایع دستی 8 اردیبهشت ماه در تبریز برگزار می شود.

در این راستا برگزاری دو نشست تخصصی با حضور داوران و اعضای شورای جهانی، بازدید از بازار فرش و دانشگاه هنر، ملاقات با اساتید دانشکده فرش و آزمایشگاه رنگرزی، نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی از برنامه های در نظر گرفته شده هفتمین اجلاس آسیا و اقیانوسیه در روزهای 8 و 9 اردیبهشت ماه در تبریز است.

بازدید از بازار فرش مظفریه و دو کارگاه فرش دستباف تبریز، بازدید از نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی نامزد دریافت مهر اصالت 2016 ، جلسه با کارآفرینان و تولیدکنندگان و همچنین افتتاح نمایشگاه فرش آذربایجان شرقی از دیگر برنامه های اجلاس آسیا و اقیانوسیه در روز 10 اردیبهشت ماه است.

همچنین، بازدید از روستای کندوان و اسکو، سفر به اصفهان و کاشان نیز از دیگر برنامه های شرکت کنندگان اجلاس آسیا و اقیانوسیه در روزهای 11 و 12 اردیبهشت ماه است.

یادآور می شود، برنامه داوری شهر مشهد به عنوان شهر برتر جهانی در حوزه سنگ های قیمتی 12 و 13 اردیبهشت ماه و نیز داوری شهر لالجین همدان به عنوان شهر برتر سفال و سرامیک 14 و 15 اردیبهشت ماه در تبریز انجام می شود.

در نشست هم اندیشی صلح و خلاقیت در صنایع دستی که پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه در تبریز برگزار می شود، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی ، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و مدیر منطقه غرب آسیا شورای جهانی صنایع دستی، یوشا کریشنا مشاور عالی شورای جهانی صنایع دستی، خانم مدیر امانی، لیندی یوبرت معاون منطقه اقیانوسیه از استرالیا، فوزیا بنتی راجا مشاور و عضو افتخاری شورای جهانی صنایع دستی و همچنین جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی به سخنرانی می پردازند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر