شهرستان بهار

مردم منتظرند؛ پروژه جزیره شادی را تعیین تکلیف کنید

شناسه خبر: ۵۴۰۹
مردم منتظرند؛ پروژه جزیره شادی را تعیین تکلیف کنید

یکی از پروژه هایی که چند سال گذشته با سر و صدای زیادی کلنگ زنی شد پروژه جزیره شادی در بهار بود که قرار بود این پروژه به بزرگترین پارک آبی غرب کشور تبدیل شود؛ اما با گذشت چندین سال شاهد مسکوت ماندن این پروژه هستیم

به گزارش نشاط شهر ، در علم اقتصاد، بخش خصوصی بخشی از اقتصاد است که هم برای بهرههای شخصی راهاندازی شده است و هم تحت کنترل دولت نیست. برعکس، شرکتهایی که بخشی از دولت هستند قسمتی از بخش عمومی به شمار میآیند. سازمانهای خصوصی غیر انتفاعی به عنوان بخش اختیاری در نظر گرفته میشود.

مشکلات اقتصادی اخیر در کشورهای در حال توسعه، باعث گردید در روشهای متخذه برای رشد اقتصادی در این گونه مناطق تجدید نظر گردد.نظریات جدید گویای این مسئله است که برای بهبود وضعیت کشورها، توجه به بخش خصوصی و گسترش دامنه عمل آن، از نکات اساسی است.

سئوال اساسی و محوری این است که:آیا بخش خصوصی نسبت به بخش دولتی عملکرد بهتری داشته است؟

نگاهی به مقاله پژوهشی « مقایسه اثرات سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در رشد اقتصاد همراه با تجربه ای از اقتصاد ایران» نوشته ابراهیم گرجی نشان می دهد که بخش خصوصی عملا نقش مؤثرتری در رشد اقتصادی ایفا میکند اما باید اذعان گردد که بقاء این بخش منوط به ایجاد محیط امن و با ثبات اقتصادی و سرمایهگذاریهای زیربنایی دولت میباشد.

همچنین نیروهای آموزش دیده، آزادی سیاسی و فضای باز فعالیتهای اقتصادی(دنبالهروی از اقتصاد بازار آزاد)میتواند شرایط مساعدتری برای رشد بخش خصوصی فراهم آورد.

اما چه چیز باعث می شود که فعالان بخش خصوصی در یک شهر کوچک مانند بهار اقدام به سرمایه گذاری بزنند؟ مشخصا وقتی شخصی دست به سرمایه گذاری می زند که مطمئن باشد سرمایه گذاریش به بار خواهد نشست و موجب چند برابر شدن سرمایه اولیه وی خواهد شد.

در شهر بهار نیز همواره این بحث مطرح بوه و مسئولین و بزرگان شهر به دنبال جذب سرمایه گذار و فعال نمودن بخش خصوصی بوده اند؛ اما نکته ای که هر سرمایه گذاری قبل از سرمایه گذاری به آن توجه می کند عاقبت سرمایه گذارهای دیگر در آن شهر است.

یکی از پروژه هایی که چند سال گذشته با سر و صدای زیادی کلنگ زنی شد پروژه جزیره شادی در بهار بود که قرار بود این پروژه به بزرگترین پارک آبی غرب کشور تبدیل شود؛ اما با گذشت چندین سال شاهد مسکوت ماندن این پروژه هستیم و این سوال برای شهروندان باقی مانده که چرا هنوز راه اندازی نشده است.

ما به دنبال دلیل به تعویق افتادن این پروژه نیستیم چرا که حرف و حدیث زیادی دارد و در این مقال نمی گنجد و فقط به این نکته اکتفا می کنیم که در عقد قرارداد اولیه این پروژه مشکلاتی وجود دارد که همین باعث بلاتکلیفی پروژه شده و هم اکنون این مجموعه یا باید به شهرداری واگذار شود و یا با اصلاحاتی مالک اصلی، خود کار را ادامه دهد.

اما چنین پروژه ای که میلیاردها تومان هزینه در بر داشته ، برای سرمایه گذاران دیگر نمونه ای از آینده سرمایه گذاری در بهار به حساب می آید و بلاتکلیف ماندن آن باعث فراری دادن دیگر سرمایه گذاران می شود.

هر سرمایه گذاری با بررسی پیشینه سرمایه گذاری در شهر بهار قدم برای شروع کار می گذارد و بی تکلیف ماندن چنین پروژه ای تماما به ضرر مردم شهر و شهرستان تمام می شود و مسئولین باید هر چه سریعتر تکلیف این پروژه را مشخص کنند تا بیش از این به شهر ضربه وارد نکرده است.

انتهای پیام/پ

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • شهر یار shahre yaar :
  در تاریخ ۱ خرداد ۹۵ ساعت ۱۸:۱۶
  از اون شورا و شهردار قبلی که فقط همین عهدنامه ی ترکمن چای باقی موند و پروژه میدان آزادگان (عهدنامه گلستان).
  از این یکی ها هم که چشمم آب نمی خوره
  خسته نباشی پهلوان
  خدا قوت دلاور
 • صاد :
  در تاریخ ۱ خرداد ۹۵ ساعت ۱۸:۱۹

  این پروژ حداقل باید طی این چند سال یک گزارش عملکرد ارائه بده.
  ببینم تو قراداد قید نشده که در زمان مقرر اگر به برنامه های دلخواه نرسه قرارداد منقضی بشه؟
  مگه مشاور حقوقی ندارن؟
  چرا دست رو دست گذاشتین؟
  ما بهریا خودمون چطوری باید از حقوقمون دفاع کنیم؟
  یک مشاور حقوقی جواب بده
 • شهروند :
  در تاریخ ۱۶ خرداد ۹۵ ساعت ۰۷:۲۱
  و اما جزیره شادی ... چه جزیره شادی....
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر