شهرستان بهار

فعالیت بیش از ۳۵ هزار نفر در کارگاه های صنایع دستی همدان منجمله لالجین

شناسه خبر: ۵۵۳۴
فعالیت بیش از ۳۵ هزار نفر در کارگاه های صنایع دستی همدان منجمله لالجین

خبرگزاری شبستان:مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، از فعالیت ۳۵ هزار و ۶۰۰ نفر در کارگاه های صنایع دستی همدان خبرداد و گفت: یک‌سوم جمعیت شاغلان بخش صنعت استان در حوزه صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرنگار شبستان، علی مالمیر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: استان همدان در حال حاضر دارای 21 هزار و 900 کارگاه صنایع دستی است که 35 هزار و 600 نفر در این کارگاه ها مشغول به کار می باشند.

وی افزود: 150 رشته صنایع دستی در استان همدان شناسایی شده و با حفظ و فعالیت این رشتههای صنایع دستی میتوان ضمن هویت همدان، آثار و توانمندیهای صنایع دستی را در کشور و جهان معرفی کرد.

وی با بیان اینکه صنایعدستی یکی از حوزههایی است که در افزایش ارزش افزوده اقتصاد نقش بهسزایی دارد، تصریح کرد: صنایعدستی هر شهری نشانی از فرهنگ آن دیار است که در قالب های مختلف از جمله نمیشگاه میتوان به دیگران معرفی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اظهار کرد: صنایعدستی بر گردشگری و جذب گردشگر در همدان تأثیر بسیار زیادی دارد و میزان هزینه گردشگران خارجی جزء صادرات محسوب میشود.

مالمیر با بیان اینکه 12 میلیون دلار صادرات صنایع دستی از استان همدان در سال گذشته انجام شده است، خاطرنشان کرد: این در حالیست که در طی دو ماهه اخیر یک میلیون و 985 هزار دلار کالا از استان همدان به سایر کشورها صادر شده است.

وی گفت: شهرستانهای تویسرکان و ملایر در رشتههای منبت و مبلمان، همدان در رشته چرم و لالجین در رشتههای سفال و سرامیک عمدهترین صنایع دستی صادراتی استان به خود اختصاص میدهند.

وی افزود: کشورهای عربی از جمله عراق، کویت، عمان و هلند از جمله کشورهای هدف صادراتی صنایع دستی استان همدان هستند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر