شهرستان بهار

فعالیت ۳۵ هزار هنرمند صنایع دستی در همدان

شناسه خبر: ۵۵۴۲
فعالیت ۳۵ هزار هنرمند صنایع دستی در همدان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: در حال حاضر ۳۵ هزار هنرمند صنایع دستی استان همدان در ۲۲ هزار کارگاه فعالیت می‌کنند.

به گزارش نشاط شهر به نقل از خبرنگار فارس ، علیرضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان همدان از دیرباز دارای صنایع دستی مختلفی بوده که در کشور و برخی حتی در دنیا بی نظیر و منحصر به فرد بوده و همواره هنرمندانی را در زمینه های مختلف در دل خود پرورانده است.

وی با بیان اینکه تعداد صنعتگران روند رو به رشدی دارد، افزود: پرداخت تسهیلات و برگزاری برنامههای ترویجی گامی در افزایش تعداد مشاغل خانگی در زمینه صنایع دستی است.

معاون صنایعدستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان همدان عنوان کرد: یکی از راه های شناخت و توسعه صنایع دستی استان همدان بازار یابی و معرفی توانمندی های آن است که در این راستا برگزاری نمایشگاه های مختلف صنایع دستی در استان همدان و یا شرکت در نمایشگاه هایی که در سایر استان ها و یا کشورهای دیگر برگزار می شود زمینه ای برای توسعه بازار صنایع دستی استان همدان است.

قاسمی در مورد بیمه هنرمندان صنایع نیز گفت: بیمه صنعتگران از سوی معاونت میراث فرهنگی دنبال میشود و در استان همدان نیز طرح راستیآزمایی با همکاری نمایندگان تأمین اجتماعی و معاونت صنایع دستی برای بیمه شدن افراد در حال انجام است.

وی در خصوص ایجاد بازار فروش برای هنرمندان صنایع دستی نیز بیان کرد: حضور در نمایشگاههای مختلف سراسری و استانی و حتی خارج از کشور، دریافت نشان ملی یا معرفی لالجین به عنوان شهر جهانی سفال زمینهای برای ایجاد بازار صنایع دستی است.

قاسمی گفت: رمز پویایی هنر صنعتی بازار فروش آن بوده و همه به دنبال این هستیم که زمینه بازار فروش را برای هنرمندان ایجاد کنیم.

وی از اعطای تسهیلات کمبهره به صادرکنندگان صنایع دستی خبر داد و بیان کرد: سال گذشته در راستای تقویت صادرکنندگان یک میلیارد تومان و امسال ۴۳۰ میلیون تومان تسهیلات به صادرکنندگان پرداخت شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر