شهرستان بهار

رئیس آموزش و پرورش شهر بهار گفت :

عمده مشکل فضاي آموزشي در شهرک فرهنگيان بهار و شهر صالح آباد است

شناسه خبر: ۵۷۱۷
 عمده مشکل فضاي آموزشي در شهرک فرهنگيان بهار و شهر صالح آباد است

نشست مشورتي دهياران بخش مرکزي شهرستان بهار با موضوعات پروژه مهر مدارس و شوراي پشتيباني سوادآموزي در محل فرمانداري برگزار شد.

در اين نشست ابتدا مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: اولويت کاري تابستان امسال اجراي دقيق پروژه مهر است و پروژه مهر بر اساس 5 محور سازماندهي – تعمير و تجهيز – توجيه وتبليغ –تاييد صلاحيت و نظارت و ارزيابي تشکيل شده است.

يوسف سعيدي هدف نهايي پروژه مهر را بازگشايي با نشاط و با برنامه دانست و گفت:با اجراي دقيق پروژه مهر زمينه تحصيل دانش آموزان و فعاليت دبيران در محيطي آرام وبانشاط صورت مي پذيرد.

وي گفت:با اجراي دقيق پروژه مهر زمينه تحصيل دانش آموزان و فعاليت دبيران در محيطي آرام و بانشاط صورت مي پذيرد.

وي خاطر نشان کرد: 3 پروژه نيمه تمام آموزشي تا اول مهر ماه تحويل خواهد شد ومقاوم سازي 2 آموزشگاه نيز ماه جاري آغاز خواهد شدو عمده مشکل فضاي آموزشي در شهرک فرهنگيان بهار وشهر صالح آباد مي باشد که بايد تدابير لازم در اين زمينه انديشيده شود.

در بحث روستاها هيچ گونه کمبود فضاي آموزشي نداريم. وي تصريح کرد: در سالتحصيلي 96-95 در مجموع 41 کلاس پايه دهم در سطح شهرستان با 802 نفردانش آموز تشکيل خواهد شد که از اين تعداد 18 کلاس دخترانه با 336 نفردانش آموزو 23 کلاس پسرانه با 466 نفردانش آموزاست.

وي ادامه داد: در دوره ابتدايي 72 آموزشگاه با 295 کلاس و 7124 نفر دانش آموز – دوره اول متوسطه 28 آموزشگاه با 114 کلاس و 2697نفر دانش آموز و دوره دوم متوسطه 16آموزشگاه با 99کلاس و 1822 نفر دانش آموز سال تحصيلي 96-95 را آغاز خواهندکرد.

وي در ادامه به حوزه سواد آموزي اشاره کردو گفت:اولويتکاري در بحث سواد آموزي شتاب بخشي برنامه سواد آموزي و به صفر رساندن بيسوادي گروه سني ?? - ??سال ونيز شناسايي و آموزش کودکان ?-? سال بمنظور انسداد مبادي ورودي بيسوادي است.

يوسف سعيدي خبر داد: بيش از 97 درصد جمعيت شهرستان باسواد هستند و براي الباقي نيز بايد تدابير لازم انديشيده شود. وي عنوان کرد: 1826 نفردر شهرستان بهار بيسواد و جود دارد که از اين تعداد 402 نفر بازمانده از تحصيل مي باشد .

وي ادامه داد: در دوره سواد آموزي فرد به فرد سهميه ابلاغي شهرستان 273 نفر بود که 283 نفر تحت آموزش قرار گرفتند و در دوره انتقال سهميه ابلاغي 71 نفر بود که 74 نفر تحت آموزش قرار داده شد و در دوره تحکيم سهميه ابلاغي 50 نفر بود که 64 نفر تحت آموزش قرار گرفتند وي عنوان کرد: سهميه سال 95 شهرستان بهار در دوره سواد آموزي 220 نفر- در دوره انتقال 96 نفر و دوره تحکيم 40 نفر است که در حال ثبت نام و برنامه ريزي جهت آموزش هستيم.

در ادامه بخشدارمرکزي بهار از همه دهياران خواست تا با تمام توان آموزش و پرورش را در راستاي اجراي پروژه مهر ياري کنند تابتوانيم مهر ماه مطلوبي داشته باشيم و دانش آموزاني در شان ايران اسلامي پرورش دهيم.

محمد رضا شفيعي ادامه داد: آموزش و پرورش رکن اصلي توسعه کشور است و همه بايد دست به دست هم دهيم تا اين سيستم بر اساسسياستهاي دولت تدبير و اميد در شهرستان حرکت نمايد تا به پيشرفت برسيم .

وي اضافه کرد: اعتبارات آموزش وپرورش جوابگوي نياز نمي باشد که بايد دهياران در اين زمينه تلاش کنند و آموزش و پرورش شهرستان بهار در اينمدت توجه ويژه اي به روستاهاي بخش مرکزي داشته که اين اقدامات قابل تقديراست.وي خاطر نشان کرد:دهياران بايدبا اطلاع رساني مطلوب در تمام زمينه ها به ويژه مباحث آموزشي و پرورشي تلاش کنند تا بتوانيم در بحث ريشه کنيبيسوادي نيز گام برداريم تا به توسعه پايدار برسيم

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر