شهرستان بهار

مدیرعامل آبفای استان مطرح کرد :

منابع تامین آب شرب استان سداکباتان و چاه‌های دشت بهار است

شناسه خبر: ۵۷۲۸
 منابع تامین آب شرب استان سداکباتان و چاه‌های دشت بهار است

حسینی‌بیدار قطعی آب در برخی از مناطق استان همچون شهرستان بهار را مقطعی دانست و عنوان کرد: در این شهرستان با نصب ایستگاه پمپاژ آب، مشکل قطعی برطرف شد.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از ایسنا سیدهادی حسینی بیدار با اشاره به افزایش دما و به دنبال آن افزایش مصرف آب در استان اظهار کرد: در حال حاضر سرانه مصرف آب در استان 240 لیتر در ثانیه است در حالیکه سرانه استاندارد مصرف آب 150 لیتر در ثانیه و مصرف در کشورهای توسعهیافته 100 لیتر در ثانیه به ازای هر فرد است.

همدان با مشکل قطعی آب در تابستان مواجه نخواهد بود

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر هیچگونه مشکلی برای تامین آب در استان وجود ندارد و پیشبینی میشود در تابستان امسال هیچ یک از مناطق استان با مشکل قطعی مواجه نشوند.

وی از افت فشار آب تقریبا در تمامی مناطق استان خبر داد و تصریح کرد: مدیریت فشار در تمامی مناطق استان در ساعات 13 تا 16 اعمال میشود.

حسینیبیدار قطعی آب در برخی از مناطق استان همچون شهرستان بهار را مقطعی دانست و عنوان کرد: در این شهرستان با نصب ایستگاه پمپاژ آب، مشکل قطعی برطرف شد.

وی منابع تامین آب شرب برای استان را سداکباتان و چاههای دشت بهار عنوان کرد و افزود: استخر عباسآباد نیز از دیگر منابع تامین آب استان بوده که با آغاز فصل کشاورزی این منبع آبی از چرخه استفاده برای تامین آب شرب خارج شده است.

آبرسانی سیار در سطح استان وجود ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در ادامه با بیان اینکه هیچگونه آبرسانی سیار در مناطق شهری استان وجود ندارد، گفت: گرچه تابستان امسال با مشکل قطعی آب مواجه نخواهیم بود اما این به مفهوم صرفهجویی نکردن در مصرف آب نیست.

وی ادامه داد: با توجه به تغییر اقلیم، افزایش بیش از حد دما و افت منابع زیرزمینی همچنان مدیریت مصرف به ویژه در پیک مصرف آب توسط شهروندان احساس میشود.

انتهاي پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر