شهرستان بهار

به علت گرمای هوا، مصرف آب در همدان 20 درصد افزایش یافت، قطعی آب در شهرستان بهار مقطعی است

شناسه خبر: ۵۷۴۳
به علت گرمای هوا، مصرف آب در همدان 20 درصد افزایش یافت، قطعی آب در شهرستان بهار مقطعی است

مدیر عامل شرکت آبفا همدان گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی برای تامین آب در استان وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود در تابستان امسال هیچ یک از مناطق استان با مشکل قطعی مواجه نشوند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ سید هادی حسینی بیدار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان از افزایش 20 درصدی مصرف آب همزمان با فرارسیدن فصل تابستان و ورود مسافران به این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در استان 240 لیتر در ثانیه است در حالیکه سرانه استاندارد مصرف آب 150 لیتر در ثانیه و مصرف در کشورهای توسعهیافته 100 لیتر در ثانیه به ازای هر نفر است.


وی از افت فشار آب تقریبا در تمامی مناطق استان خبر داد و افزود: مدیریت فشار در تمامی مناطق استان در ساعات 13 تا 16 اعمال میشود.

حسینیبیدار قطعی آب در برخی از مناطق استان همچون شهرستان بهار را مقطعی دانست و تصریح کرد: در این شهرستان با نصب ایستگاه پمپاژ آب، مشکل قطعی برطرف شد.

وی منابع تامین آب شرب برای استان را سداکباتان و چاههای دشت بهار اعلام کرد و گفت: استخر عباسآباد نیز از دیگر منابع تامین آب استان بوده که با آغاز فصل کشاورزی این منبع آبی از چرخه استفاده برای تامین آب شرب خارج شده است.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در ادامه با بیان اینکه هیچگونه آبرسانی سیار در مناطق شهری استان وجود ندارد، یادآور شد: گرچه تابستان امسال با مشکل قطعی آب مواجه نخواهیم بود اما این به مفهوم صرفهجویی نکردن در مصرف آب نیست.

وی در آخر از مردم خوب استان خواست: با توجه به تغییر اقلیم، افزایش بیش از حد دما و افت منابع زیرزمینی همچنان مدیریت مصرف به ویژه در پیک مصرف آب توسط شهروندان رعایت شود.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • فقر :
  در تاریخ ۲۲ امرداد ۹۷ ساعت ۱۲:۵۹
  وقتی مدیریت خرانه و بی کفایتانه باشه همینه ، کشاورزان میلیاردر تا حد نابودی از آب استفاده میکنند ، ولی بابت 10 درصد از استفاده شهری آب را روی مردم میبندن ، کدوم خری این مدیریتو تو مملکتش داره ک مدیران بی کفایت ما دارن ، واسه این همه بارندگی تو همدان کدوم مدیر برنامه ریزی کرد ? این همه بارندگی قاطی فاضلاب شد و نابود شد ،
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر