شهرستان بهار

نمایشگاه عید تا عید ، دستاوردی برای شهر یا دستاویزی بر جیب کسبه شهر

شناسه خبر: ۶۰۶۷
نمایشگاه عید تا عید ، دستاوردی برای شهر یا دستاویزی بر جیب کسبه شهر

به مناسبت عید قربان تا غدیر نمایشگاهی در پارک لاله شهر بهار برگزار شده و تا ابتدای مهر ادامه دارد و شاهد عرضه انواع محصولات ، پوشاک و لوازم التحریر در آن هستیم.

به گزارش نشاط شهر، چند وقت پیش که عکسی از نمایشگاه عید تا عید برای گروه خبری نشاط شهر فرستادم خواستم در کنارش مقاله ای هم در این رابطه بنویسم و در این خصوص با مدیر مسئول نشاط شهر صحبت کردم که بزدوی مقاله ای در این رابطه برایتان ارسال میکنم .

تا امروز که روز عید است و هم فرصتی شد و مهمتر از آن تلنگری بود که حرف های همشهری بود که در کانال نشاط شهر بیان کرده بود.

وقتی به تاریخچه فرهنگ ، سنن ، علم و ادب شهر بهار نگاه میکنیم به خود میبالیم و مردمی میبینم دلسوز ، متعصب به شهر ولی متاسفانه این عوامل نمیتواند به خودی خود عامل پیشرفت شهر باشد .

سوای این خصایص باید این فرهنگ را در خود پرورش بدهیم که باید برای شهری پویا ، شیوه صحیح درخواست و دیپلماسی فعال داشته باشیم که در این مورد همشهریانم واقعا نمره خوبی نمیگیرند و همیشه مدعی و دوستدار این موضوع هم بوده اند که شهر خوب و پیشرفته ای داشته باشند .

دوستان و خوانندگان عزیز یک کلنی شهری همانند سایر کلنی ها زنجیر وار به هم اتصال دارد ، هر گاه حلقه ای از این رنجیر اسیب ببیند و گسیخته شود نمیشود انتظار داشت که به نقطه آرمانی رسید.

وقتی اقتصاد شهرم ، سیاست شهرم ، فرهنگ کنونی شهرم و هزاران مورد دیگر در اندرون و مشکلات به فراموشی و اولویتی غیر مهم تبدیل شده است چگونه باید انتظار داشت شهری در خور و شایسته داشته باشیم ؟

حال به نکته اصلی در مورد نمایشگاه بپردازم و از این نقطه شروع میکنم که پس از 6 ماه سختی و مشقت فراوان رکود بهاره و تابستانه بازار و صبر کسبه برای شروع پاییز و سال تحصیلی جدید و رونق نسبی و خوب این فصل با حرکت عده ای موقعیت شناس و عدم توجه مسولان با بهترین تبلیغات رنگ و لعاب دار بساطی چند روزه بر پا میکنند و سرمایه و وجوهی که باید در سیستم خودمان در چرخش باشد سرازیر جیبهایی میشود که هیچ نسبتی با ما و شهرمان ندارند و با آب ریختن در هاوان دیگری کاسبان دائمی و همیشگی شهر را در شرایط سخت و حتی ورشکستگی قرار می دهیم و باید منتظر عواقب بعدی آن مانند بیکاری و ... باشیم .

درست است بهار ما به دلیل عدم توسعه مکان های تجاری و خیابان های اصلی از این مسئله رنج میبرد ولی باید توجه داشت که نقش تک تک ما در ساختن این شهر نقش همان حلقه های رنجیر گفته شده است .

وقتی وجود ما ، زندگی ما و همه مسائل ما در این شهر میگذرد چرا باید اگاهانه یا نااگاهانه باعث عقب افتادگی شهر بشیم ؟

نویسنده: مرتضی سلیمانی

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • علی :
  در تاریخ ۱ مهر ۹۵ ساعت ۱۵:۰۲
  سلام از بابت نمایشگاه که واقعا ضربه به کاسبهای بهاری میزند نوشتید ممنونم .سود این نمایشگاها فقط به نفع غیر بهاریها میرود.وشهردارکه خوب پول میزنه.. در حالی که کاسب بیچاره باید کرایه بده مالیات بده شهرداری بده اتحادیه هزینه بده بعد فروش ۲روز رو یک نفر از بیرون بیاد ببره.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر