شهرستان بهار

معاون فرماندار بهار :

با احياي صنعت قديمي فرش کمک شاياني به کاهش نرخ بيکاري خواهد شد

شناسه خبر: ۶۱۶۱
 با احياي صنعت قديمي فرش کمک شاياني به کاهش نرخ بيکاري خواهد شد

معاون فرماندار بهار در کميته فرش شهرستان بهار گفت: با احياي صنعت قديمي فرش کمک شاياني به کاهش نرخ بيکاري خواهد شد

به گزارش نشاط شهر به نقل از فرمانداری بهار، معاون فرماندار بهار در کميته فرش شهرستان بهار گفت: با احياي صنعت قديمي فرش کمک شاياني به کاهش نرخ بيکاري خواهد شد، چراکه با فعال شدن اين حرفه، 25 شغل ديگر احياء خواهد شد. علي اکبر سلطاني راد اضافه کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت بايد مکاني را در اختيار اتحاديه فرش دستباف قرار دهد و با حمايت بيش از پيش نسبت به پيشرفت حوزه فرش ياري رساند.

در ادامه بابايي رئيس فرش استان همدان گفت: تعداد 3487 نفر بافنده فرش و 1017 دار قالي در شهرستان بهار وجود دارد و 25/768 متر مربع فرش در سالجاري در شهرستان توليد و 25/11 متر مربع فرش با ارزش ريالي 733 ميليون ريال توسط تشکل هاي صنفي خريداري شده است. وي اضافه کرد: در سالجاري 5/5 تن مواد اوليه در شهرستان توزيع شده است و 91 متر مربع فرش توسط تشکل هاي صنفي به ارزش ريالي 670 ميليون ريال فروخته شده است.

وي از معرفي 7 نفر جهت بيمه قاليبافي به تامين اجتماعي شهرستان بهار خبر داد و افزود: 540 مورد بازرسي درخصوص بيمه قاليبافي انجام و 64 مورد اخطار به بافندگان غير فعال داده شده و 7 مورداز بيمه بافندگان غير فعال قطع شده است. وي تصريح کرد: راه اندازي شرکت تعاوني فرش دستباف بهار بعنوان اولويت اول مد نظر است به زودي اطلاعيه مبني بر پذيرش بافندگان فرش صادر خواهد شد تا با هم فکري و هم افزايي خوب بتوان به اهداف رسيد و بعد از تشکيل تعاوني، فرآيند تهيه مواد اوليه، بازار يابي و ... در دل تعاوني شکل مي گيرد و در نهايت مشکل فروش فرش نخواهيم داشت.
وي افزود: بعد از برجام در بحث فرش فضا تغيير کرده است و با باز شدن فضا درخواست خريد فرش بيشترخواهد شد و بايد فرش هايي جهت صادرات بافته شود تا با مشکل مواجه نشويم. وي به تسهيلات ارائه شده اشاره کرد و گفت: درچهار سال گذشته مبلغ 9 ميليارد و 600 ميليون تومان تسهيلات بافندگان فرش پرداخت شده و اگر اين رقم به پشتيبانان و تعاونيها پرداخت مي شد، وضعيت فرش به مراتب حال و روز بهتري داشت . وي اعلام کرد: سال 94حدود 972 نفر در کل استان بيمه قاليبافيشان قطع شد تا حق به حق دار برسد .

وي با تاکيد بر روان سازي اعطاي تسهيلات از سوي بانک ها گفت: در حوزه فرش، در استان همدان 107 فقره متقاضي دريافت تسهيات پشتيبان بوده که 50 مورد تسهيلات پرداخت شده است و در بهار73% از پشتيبانان تسهيلات را گرفته اند و شهرستان بهار نسبت ديگر شهرستانها بهتر عمل کرده اس

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر