شهرستان بهار

گزارشی از عملکرد سه ساله شورای شهر بهار :

نقاط ضعف و قوت شورای شهر چهارم از دید مردم شهر بهار

شناسه خبر: ۶۲۳۳
 نقاط ضعف و قوت شورای شهر چهارم از دید مردم شهر بهار

انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران اردیبهشت ماه 1396 برگزار خواهد شد و مدت زمانی کمتر از 8 ماه به پایان دوره چهارم شورای اسلامی شهر باقی مانده است.

به گزارش بهارانه، بر این اساس بر آن شدیم که گزارشی از قشرهای مختلف جامعه در زمینه عملکرد شورای شهر داشته باشیم و نظر مردم را در مورد عملکرد سه ساله شورای شهر جویا شویم و از افراد مصاحبه شونده خواسته شد که در حالت کلی نکات مثبت و منفی شورای چهارم را بیان کنند.

در این خصوص با یکی از بانوان شهر بهار که مسئولیت یکی از سازمان های مردم نهاد شهرستان را بر عهده دارد هم کلام شدیم. وی رابطه اعضای شورا با مردم در حوزه اجتماعی را خوب ارزیابی کرد و گفت: اعضای شورا حمایت مستمر و خوبی از سمن ها داشتند و جاهایی هم که ما عقب نشینی کردیم اعضای شورا کار را دنبال کردند و هم از نظر مادی و هم معنوی در حوزه فرهنگی ما را مورد حمایت قرار دادند.

وی گفت: شورای چهارم ارتباط بسیار خوبی با سمن ها داشت و جلسات متعددی با سمن ها داشته و هر تقاضایی که داشتیم پیگیری کردند که این نقطه قوت شورای چهارم بود.

این بانوی فعال اجتماعی ادامه داد: با وجود عملکرد خوب در حوزه فرهنگ ، در بحث عمرانی خوب عمل نکردند و توقف پروژه جزیره شادی یکی از مهمترین آنها بود و همچنین عدم توجه کافی به فضای سبز و ایجاد فضای تفریحی و پارک ها یکی از ایرادات وارد شده به شوراست.

وی عملکرد شورا در بخش بانوان را برگزاری کلاس های آموزشی عنوان کرد و گفت: عملکرد شورا در بخش بانوان موازی کاری با کار سمن ها بود که در این بخش تنها به برگزاری کلاس های آموزشی بسنده شد و انتظار ما این بود که در بحث کارآفرینی و مشاغل خانگی و همچنین بحث ایجاد بازارچه محلی و خارج کردن بانوان از فضای رخوت و سستی فعالیت بنیادی انجام شود که متاسفانه این کار صورت نگرفت.

مرتضی یکی از جوانان فعال در عرصه اقتصادی است که انتقاد زیادی از کار شورای شهر در این زمینه داشت. وی گفت: در این چند ساله شهر نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه عقب نشینی هم داشته که پروژه جزیره شادی یک نمونه از آن است.

وی ادامه داد: در زمینه اقتصادی من شخصا چندین بار با شهردار سابق صحبت کردم و پیشنهاداتی داشتم که از هیچ کدام از آنها استقبال نشد.

مرتضی برگزاری جشنواره اقوام در شهریور ماه امسال را وارد کردن لطمه به بازاریان بهاری برشمرد و از آن انتقاد کرد و در پایان برخورد خوب و چهره مردمی اعضای شورا را از ویژگی های مثبت اعضا برشمرد.

پرویز یکی از دیگر از جوانان بهاری ارتباط و برخورد خوب اعضای شورا با مردم را نکته مثبت شورای چهارم بیان کرد و به عوض شدن شهردار در یک سال پایانی از عمر شورای چهارم اشاره کرد و گفت: اعضای شورای شهر در مورد عوض شدن شهردار و دلیل آمدن و رفتنش پنهان کاری کردند. دانستن حق مردم است و اعضای شورا به این حق واقف نیستند.

وی ادامه داد: در این سه سال گذشته کار قابل توجهی از شهرداری ندیدیم و حتی جلوی خیلی از کارهای بزرگ گرفته شد و در عوض هم هیچ پاسخ روشنی در مقابل مسکوت ماندن پروژه های بزرگ نشنیدیم.

این جوان بهاری به قانون انتخاب ریاست شورا به صورت دوره ای اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های شورا این است که ریاست شورا به صورت دو ساله باشد تا به این شکل در داخل شورا نیز گردش قدرت حاکم شده و ریاست شورا نیز به صورت شورایی انجام شود که عدم اجرای این سیاست نیز خود می تواند نقدی بر شورای چهارم باشد.

علی اصغر بهمنی هرمز رئیس اداره ورزش و جوانان یکی دیگر از افرادی بود که به بیان عملکرد شورای شهر بهار در حوزه ورزش پرداخت. وی حمایت شورای شهر بهار از ورزش شهرستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: اعضای شورای شهر حمایت های خوبی هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی از ورزش شهرستان داشتند.

بهمنی گفت: حضور موثر در اکثر رویدادهای ورزشی و دلگرمی ورزشکاران از مهمترین حمایت های معنوی اعضا از ورزش شهرستان بود، همچنین حضور در ورزش همگانی و قهرمانی ومساعدت مادی شورا در اعزام قهرمانان به مسابقات کشوری در این مدت را نمی توان نادیده گرفت.

بهمنی به بیان برخی از فعالیت های شورای شهر در زمینه ورزش شهرستان پرداخت و مساعدت شورا و شهرداری در بحث عمرانی و آسفالت ریزی برخی معابر منتهی به استادیوم ها و تسطیح پیست اسکیت را از دیگر عملکردهای شورا و شهرداری عنوان کرد.

آنچه که مسلم است این است که همواره در هر کاری و در هر مسئولیتی نقاط منفی و مثبتی وجود دارد و شورای شهر نیز از جمله نهادهایی است که بیشتر وظیفه نظارتی دارد تا وظیفه اجرایی. در هر حل امیدواریم که اعضای شورای چهارم در مدت زمان باقی مانده بتوانند به نحو احسن در خدمت رسانی به مردم عمل کرده و موجب رضایت حداکثری مردم شهر شوند.

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • بهاری :
  در تاریخ ۱۷ آبان ۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
  تو این سه سال شهردار بهارو ۳۰ سال عقب انداختن متاسفم واقعا
 • 123 :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
  سلام علیکم بهتر بود مسئول سمن معرفی می شدند
 • شهروند :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۵ ساعت ۲۳:۲۵
  نظر خود را بنویسید
 • شهروند :
  در تاریخ ۶ آذر ۹۵ ساعت ۲۳:۳۰
  سلام خدمت همه
  من امیدوارم ورود افر اد جدید با فکرهای روشن و نه بسته به روند پیشرفت شهر کمک کنه گرچه چند ماهه باقی مونده تا انتخابات شورای آینده شاید فرصت مناسبی برای اعضا محترم شورای فعلی باشه تا اشتباهات گذشته رو جبران کنن که واقعا این اشتباه اونها هیچگاه از یاد نخواهد رفت .
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر