شهرستان بهار

از کربلا تا بهار :

شهرستان بهار پیشتاز در خدمت رسانی به زائران/ بهاری ها مسئولیت 4 موکب را بر عهده گرفته اند + تصاویر

شناسه خبر: ۶۳۰۱
 شهرستان بهار پیشتاز در خدمت رسانی به زائران/ بهاری ها مسئولیت 4 موکب را بر عهده گرفته اند + تصاویر

توزیع 20 هزار وعده غذایی به طور روزانه بین زائران در شهرستان بهار/شهر بهار یکی از شهرهایی است که در مسیر بزرگراه کربلا قرار دارد و خیل کثیری از هم میهنان و زائران میهن اسلامی ما از این مسیر تردد می کنند. امسال سال سومی است که موکب آیت الله بهاری به همت مردم شریف بهار در ورودی شهر بهار برپا شده و به خدمت رسانی و اسکان زائران در این موکب می پردازند.

به گزارش نشاط شهر، خوشبختانه هر سال تعداد این ایستگاه های صلواتی بیشتر شده و این حرکت مردمی و خودجوش بیشتر بین مردم گسترش می یابد؛ به طوری که امسال در شهرستان بهار 5 موکب به طور خودجوش در شهرستان بهار و در مسیر بزرگراه کربلا دایر شده که یکی از آنها نیز در کربلا ، یکی در ورودی شهر بهار، دوتا در ورودی روستاهای دینارآباد و زاغه و دیگری در اسدآباد به خدمت رسانی زائرین می پردازد.

امسال حضور اهالی روستا نیز در این موکب ها چشمگیر است به طوریکه در روستای زاغه و دینار آباد نیز، اهالی مبادرت به برپایی موکب کرده و به زائرین خدمت رسانی می کنند و در زاغه از 24 آبان و در دینار آباد با همکاری شورای صالح آباد از 27 آبان خدمت رسانی به زائرین شروع شده است.

در این روزها که با موج بازگشت زائران مواجه هستیم در موکب های زاغه و دینارآباد روزانه در هر وعده غذایی تعداد 1500 الی 2000 غذا بین زائران توزیع می شود.

همچنین در موکب آیت الله بهاری که در ورودی شهر بهار و در میدان بهار قرار دارد روزانه تعداد 2500 الی 3000 غذا در هر وعده غذایی بین زائران توزیع می شود و تاکنون تعداد بیش از 2000 نفر در مساجد، حسینیه ها، حوزه علمیه و خانه های مردم اسکان داده شده اند.

فرماندار بهار در گفتگو با خبرنگار ما با تشکر از کمک رسانی مردم و خیرین در این موکب ها ، با اشاره به کمک خیرین حسام آبادی در موکب آیت الله بهاری گفت: این اولین سال است که به این شکل روستائیان هم وارد کار شده و به خدمت رسانی به زائران می پردازند و البته خوب است که این کمک ها تقسیم بندی شده و همه روستاها به وسع خود روزهای مختلف پای کار بیایند تا در این امر خیر سهیم باشند.

95-09/UrO6BNSPME.jpg

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر