شهرستان بهار

پرداخت بودجه دفاعی باید در اولویت دولت باشد/درآمد ارزی فروش نفت در کجا هزینه می شود

شناسه خبر: ۶۳۱۱
پرداخت بودجه دفاعی باید در اولویت دولت باشد/درآمد ارزی فروش نفت در کجا هزینه می شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تخصیص تنها ۲۰ درصد بودجه بنیه دفاعی تاکیدکرد: پرداخت بودجه دفاعی باید در اولویت دولت باشد.

به گزارش نشاط شهر ، محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات رئیس ستادکل نیروهای مسلح مبنی بر اینکه تنها 20 درصد بودجه دفاعی از سوی دولت تخصیص یافته است، گفت: دولت عنوان کرده بود که با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها می توان درآمد ارزی کشور را افزایش دهد تا به واسطه آن بودجه کشور افزایش پیداکند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: این افزایش بودجه باید در جایی دیده شود، اما متاسفانه در هیچ بخش از بودجه شاهد تخصیص کامل نیستیم، نه بودجه استانی، نه عمرانی و نه بودجه دفاعی که باید در اولویت پرداخت قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: دولت ادعا می کند که فروش نفت سه برابر شده است بنابراین باید درآمد ارزی کشور حاصل از فروش نفت نیز سه برابر شده باشد، اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، باید آن را در تخصیص بودجه ها به ویژه بودجه دفاعی شاهد باشیم.

پورمختار گفت: از سوی دیگر از آنجایی که تغییری در روند تخصیص بودجه ای کشور شاهد نبودیم به این نتیجه می رسیم که تحریم ها لغو نشده است و به نوعی برجام نقض شده بنابراین باید به مجلس اعلام تا اقدام متقابل عملیاتی شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد کرد: در شرایطی که باید تخصیص بودجه دفاعی در اولویت کار دولت قرار بگیرید، عدم پرداخت کامل آن جای سوال دارد و انتظار داریم دولت پاسخگو باشد./


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر