شهرستان بهار

پیش بینی مهاجرت اجباری همدانی‌ها توسط استاندار

شناسه خبر: ۶۵
پیش بینی مهاجرت اجباری همدانی‌ها توسط استاندار

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:باید جلوی چاه های غیرمجاز گرفته شود و به سمت مصرف بهینه آب حرکت کنیم به طوریکه حتی المقدور میزان مصرف را به حداقل برسانیم | در صورت عدم مصرف بهینه آب مجبور به جی

1313092213_water

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر:باید جلوی چاه های غیرمجاز گرفته شود و به سمت مصرف بهینه آب حرکت کنیم به طوریکه حتی المقدور میزان مصرف را به حداقل برسانیم | در صورت عدم مصرف بهینه آب مجبور به جیره بندی می شویم البته نمی خواهیم این اتفاق رخ دهد. همچنین پرمصرف ها اگر مصارفشان را پایین نیاورند انشعابشان را حتما قطع می کنیم.

استاندار همدان گفت: با  توجه به شدت یافتن افت آبهای زیرزمینی در همدان، ظرف چهار تا پنج سال آینده کشاورزی در استان تعطیل می شود و مهاجرت افزایش می یابد.

علی محمد آزاد در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، با بیان اینکه با توجه نامناسب بودن وضعیت آب در استان و پایین بودن سطح آب سداکباتان و چاه ها، افزود: باید جلوی چاه های غیرمجاز گرفته شود و به سمت مصرف بهینه آب حرکت کنیم به طوریکه حتی المقدور میزان مصرف را به حداقل برسانیم.

به گفته آزاد، با توجه به بالا رفتن دمای هوا در استان، میزان تبخیر و مصرف آب شرب نیز افزایش یافته است به طوریکه مجبور به رهاسازی آب نگهداری شده برای ضریب اطمینان، شدیم.

وی ادامه داد: در صورت عدم مصرف بهینه آب مجبور به جیره بندی می شویم البته نمی خواهیم این اتفاق رخ دهد. همچنین پرمصرفها اگر مصارفشان را پایین نیاورند انشعابشان را حتما قطع می کنیم.

استاندار همدان در ادامه تحقق حماسه اقتصادی را در گرو همکاری تمام دستگاه ها دانست و افزود: تمام دستگاه ها باید توان خود را در این زمینه به کار بندند چراکه می توان گفت بحث اشتغال زیرساخت تحقق حماسه اقتصادی است.

وی همچنین خواستار تشکیل کمیته اشتغال روستایی شد تا پیگیر تعریف شغلهایی متناسب، در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر شوند.

آزاد ادامه داد: باید ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر توسط دستگاه ها شناسایی و متناسب با آن شغلهایی تعریف شود و در اختیار روستائیان قرار گیرد تا هر روستایی در حد توان خود شغلی برگزیند و آنگونه نباشد که هر کس پولی دریافت کند و به جای ایجاد اشتغال، آن را هزینه رفع گرفتاری خود کرده و در نهایت بدهکار هم شود.

وی تاکید کرد: اول باید شغل تعریف شود سپس اعتبارات در اختیار افراد قرار گیرد تا بدین ترتیب این مبالغ به صورت هدفمند هزینه شود.

استاندار همدان همچنین با تاکید بر حمایت و پشتیبانی از صنایع موجود در استان، اظهار کرد: به عنوان مثال در صنعت مبل ملایر، رویه کوبی و رنگ آمیزی در این شهرستان انجام نمی شود و به شهرهای دیگر فرستاده  می شود.

و ی اضافه کرد: در صورتی که اگر تمام این کارها در خود ملایر انجام گیرد ارزش افزوده حاصل از آن عاید استان می شود.

آزاد ادامه داد: در بحث تولید محصولات کشاورزی استان نیز وضع بر همین منوال است به عنوان مثال به جای عرضه خام سیب زمینی می توان آن را تبدیل کرد تا هم ارزش افزوده آن در استان بماند و هم ایجاد اشتغال کند. حتی می توان به جای احداث سوله، در خانه های روستایی کارگاه ساخت.

وی همچنین به صنعت فرش و فرشبافان استان اشاره کرد و گفت: می توان با آموزش فرشبافی به افراد و ایجاد فضایی برای آنان و در مجموع با حمایت و کمک به فرشبافان، ارزش افزوده این بخش را نیز نصیب استان کرد. همچنین دست دلالان از این بخش کوتاه بماند.(ایسنا)

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر