شهرستان بهار

کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است

شناسه خبر: ۶۶۹۹
کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش داشته است

فرمانده انتظامي شهرستان بهار در نشست خبري پايان سال 95 و در جمع خبرنگاران از مردم خواست تا مراقب باشند تا نشاط و سرگرمي چهارشنبه سوري به کابوس چهارشنبه سوزي بدل نشود.

به گزارش نشاط شهر ، نشست خبري فرماندهي انتظامي شهرستان بهار با محوريت مناسبت هاي پايان سال و تشريح عملکرد سال 95 در ستاد انتظامي اين شهرستان برگزار شد.

سرهنگ بزرگعلي نوري در اين نشست با اصحاب رسانه و قلم در تشريح عملکرد يک ساله انتظامي شهرستان بهار بيان نمود: انتظامي شهرستان در سال 1395 با اتکال و استعانت از خداوند متعال و با همدلي مسئولين و مردم فهيم شهرستان و در راستاي تحقق شعار سال توانسته اند 15 درصد انواع سرقت ها را کاهش و در بحث کالاي قاچاق با افزايش 67 درصدي کشفيات کالاي قاچاق و افزايش 35 درصدي دستگيري در اين راستا، در مبارزه پديده شوم مواد مخدر 100 درصد افزايش کشفيات انواع مواد مخدر و 10 درصد افزايش دستگيري فروشندگان مواد مخدر، را شاهد بوده و در اين موضوعات اقدامات خوبي گرديده است.

اين مقام انتظامي با اشاره به کاهش آمار تصادفات فوتي درون شهري بهار گفت: بحمداله با تلاش شبانه روزي کارکنان خدوم راهور شهرستان در بحث ارتقاء فرهنگ شدآمدي شاهد کاهش 40 درصدي تصادفات درون شهري هستيم که البته در سال آتي اميدواريم با همراهي رانندگان عزيز در حوزه رعايت قوانين و با قانونمداري اين رقم در تصادفات فوتي و جرحي به صفر برسد.

سرهنگ نوري در ادامه افزود: با فعاليت و تلاش مستمر معاونت اجتماعي شهرستان و دايره اجتماعي کلانتري 11 بهار بيش از 300 جلسه آموزش همگاني در شهرستان برگزار که بالغ بر 35 هزار نفر از مردم عزيز مورد آموزش چهره به چهره پليس قرار گرفته و در بحث سازش در پروندهاي قضائي شاهد سازش بيش از 80 درصدي پرونده هاي قضائي در دايره مشاوره کلانتري هستيم.

وي همچنين در خصوص مراسم چهارشنبه پاياني سال گفت: اين مراسم يکي از آيين ها و نمادهاي ايرانيان اعصار گذشته توام با شور و نشاط کنترل شده و مشخص در آن زمان بوده و آنچه که مسلم است اين سنت به اين شيوه غلط که در سالهاي اخير شاهد آن هستيم نبوده چرا که موجب از دست رفتن سرمايه هاي اجتماعي و بروز آسيب هاي جديد اجتماعي خواهد گرديد.

اين مقام انتظامي در ادامه با اشاره به حرام بودن فروش مواد محترقه در فتواي برخي از مراجع عظام(آيت اله مکارم شيرازي) ابراز داشت: عليرغم دستگيري تعداد بيش از 12 نفر از خرده فروشان مواد محترقه و کشف بيش از 57 هزار انواع مواد محترقه، خانوادهاي عزيز با تکيه بر اصل خود مراقبتي در راستاي محافظت از فرزندان خود دقت کنند که در اين ايام نشاط و سرگرمي چهارشنبه سوري به کابوس چهار شنبه سوزي بدل نشود.

وي افزود: پليس مخالف شادي مردم در مراسم چهارشنبه پاياني سال نيست اما با کساني که در اين مراسم به انجام اقدامات مخاطره آميز و مزاحمت براي شهروندان مي پردازند به شدت و به صورت قانوني برخورد و به مراجع قضائي معرفي خواهد نمود.

سرهنگ نوري همچنين در ادامه با اشاره تدابير پليس براي ساير مناسبت هاي پاياني سال عنوان کرد: انتظامي شهرستان بهار با بکار گيري 17 واحد گشتي فعال به صورت شبانه روزي و راه اندازي 4 ايستگاه ثابت و سيار پليس مزين به نام شهداي انتظامي آماده استقبال از مناسبتهاي پاياني سال و پذيرائي از ميهمانان نوروزي است.

وي افزود: با عنايت به اينکه همه ساله مناسبت پنج شنبه آخر سال مردم عزيز در سنت حسنه و نيکو با حضور در مزار شهدا به غبار روبي و عطر افشاني قبور و بقاع متبرکه خواهند پرداخت، توصيه مي شود به جهت کاهش ترافيک محور هاي منتهي به مزار شهداي شهرستان جهت حضور در اين مراسم از وسايل نقليه عمومي استفاده نمايند.

اين مقام مسئول با اشاره به در پيش رو بودن عيد نوروز و اهتمام خانواده ها به ديد و بازديد و سفر عنوان نمود: چنانچه خانواده اي در ايام نوروز قصد مسافرت دارد از جا گذاشتن وجوهات و زيورآلات در منزل و يا به همراه بردن در طول سفر خودداري نموده و براي محافظت از اين امر از صندوق هاي امانات بانک ها استفاده نموده و در طول مسافرت حتما منزل خود را به فرد مطمئن بسپارند.

در خاتمه سرهنگ نوري به توصيه هاي لازم در اين راستا پرداخته و گفت: قبل از سفر از بسته بودن درب ها و پنجره ها اطمينان حاصل نموده و با بکارگيري دزدگير، حفاظ درب و پنجره هاي قابل دسترس، استفاده از قفل هاي رمز دار وسپردن به افراد مطمئن ضريب اطمينان پيشگيري از سرقت منزل خود را بالا ببريد و نسبت به هماهنگي و تعيين محل اسکان خود و خانواده قبل از سفر يا رسيدن به مقصد اقدام کنيد.

وي ادامه داد: از اماکن رسمي و تحت نظارت براي اسکان و از مکانهاي مجاز براي نصب چادر بهره بگيريد و رعايت سرعت مطمئنه و پرهيز از انجام حرکات مخاطره آميز و يا عجله در طول سفر، عدم رانندگي با حالت خستگي و خواب آلودگي در طول مسير هاي طولاني، قرار ندادن وجوه نقد در مبالغ زياد در خودرو و همراه نداشتن وجوهات نقد در حين خريد در بازار هاي شب عيد با توجه به احتمال حضور سارقين در بين مردم و سوء استفاده از اين موضوع مدنظر قرار گيرد.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر