شهرستان بهار

شورای شهر به بهترین ها نیاز ندارد، بلکه نیازمند افراد جسور و توانمند در مسائل شهری است

شناسه خبر: ۶۷۴۰
شورای شهر به بهترین ها نیاز ندارد، بلکه نیازمند افراد جسور و توانمند در مسائل شهری است

عضویت در شورای شهر هم اکنون یکی از موضوعات داغ محافل مختلف است که فضای مجازی نیز یکی از این محافل است که امکان بحث و گفتگوی برخی از افراد علاقمند به مسائل شهری را ایجاد کرده است.

به گزارش نشاط شهر، زمان ثبت نام کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا به اتمام رسید و در شهر بهار 37 نفر به عنوان کاندید در این عرصه نام نویسی کردند. عضویت در شورای شهر هم اکنون یکی از موضوعات داغ محافل مختلف است که فضای مجازی نیز یکی از این محافل است که امکان بحث و گفتگوی برخی از افراد علاقمند به مسائل شهری را ایجاد کرده است. این فضا ما را بر آن داشت که با عده ای از این افراد هم کلام شویم و جویای نظرات آنها در این زمینه شویم.

شورای شهر نیازمند افراد توانمند و جسور است

محمد که جوانی فعال در عرصه فعالیت های اجتماعی است گفت:شورای شهر به بهترین معلم ، بهترین کارمند ، بهترین نظامی ، با سواد ترین ، خوش اخلاق ترین ، مردم دار ترین ، و یا به بهترین های دیگر نیاز ندارد. شورای شهر فرد توانمند و جسور و آشنا به مسایل شهری و مدیریت شهری نیاز دارد .

امیر به ارائه آمار و ارقام از سوی شهرداری و دیگر ارگان ها اشاره کرد و گفت: مردم آمار و ارقام نمیخواهند انتظار تحول دارند. در چند دوره اخیر اکثریت اعضای شوراها بعد از شروع به کار تغییر رفتار و رویه داشته اند، فردی که تا دیروز یک همشهری بود بعد از انتخاب دیگر خودش را همتراز مردم نمیداند و فکر میکند یک سر و گردن از مردم بالاتراست . بعضی ها متاسفانه فراموش میکنند بعد از انتخاب باید خادم مردم باشند نه بزرگ مردم .

خوب بودن دلیل بر شورای خوب بودن نیست

امیر ادامه داد: این افراد قالبا افرادی هستند که به واسطه فریب مردم از راه تبلیغات فامیلی یا وابستگی به گروههای خاص و یا تبلیغات با هزینه بالا وارد شورا میشوند . در تمام دوره ها از این افراد وجود داشته و دارد. امیدواریم در این دوره به خاطر نام فامیلی محبوب و یا سادگی و خوب بودن طرف و یا وابستگی به قومیت و یا گروه های خاص مردم رای ندهند .

مصطفی که یک جوان و متخصص در رشته مهندسی مکانیک است گفت: داشتن سابقه کاری یا تحصیلات نیز ملاک خوبی نیست ، مهم تخصص ، جسارت و توانایی انجام امور شهراست که در کمتر کسی میشود این خصوصیات را پیدا کرد.

نقش شبکه های اجتماعی در جریان سازی بسیار مهم است

محسن که یکی از فعالین در شبکه های اجتماعی است بر نقش شبکه های اجتماعی در این دوره از انتخابات اشاره کرد و گفت: نقش شبکه های اجتماعی در جریان سازی بسیار اهمیت دارد که نمونه آن را می توان در پویش مردمی روز درختکاری دید. در دوره گذشته این شبکه های اجتماعی حضور نداشتند ؛ اما امیدواریم همین فضای مجازی باعث ایجاد رقابت سالم و کناره گیری افراد ناتوان بشود .

علی که جوانی 35 ساله و متخصص رشته مدیریت است با اشاره به بعضی ناملامات و کاستی ها در دوره های گذشته گفت: بهتر آن است که در گذشته باقی نمانیم هرچند تلخ و تاریک، جای بحث بسیار دارد؛ اما باید به آینده نگاه داشته باشیم و سعی در ساخت آینده داشته باشیم.

میثم که فعال در عرصه سازمان های مردم نهاد است گفت: پیشرفت شهرها و روستاهای اطراف نسبت به بهار حاکی از مدیریت ضعیف مسیولین ماست. از بین رفتن بازار بهار و رکود روز به روزآن در حالی که اکثر همشهری ها از شهرهای همجوار خرید میکنند ضعف مدیریت مسئولان و عدم فرهنگسازی را نشان می دهد.

نزدیک بودن بهار به همدان را باید یک فرصت بدانیم

میثم ادامه داد: همچنین کمبود زیرساختها و نزدیک بودن بهار به همدان بیشتر از اینکه مشکل باشد فرصت و پتانسیل خوبی است که باید روی آن سرمایه گذاری کرد؛ همانطور که خیلی از بهاریها از لالجین خرید میکنند چرا همدانیها از بهار خرید نکنند؟ ما باید بر روی این پتانسیل کار کنیم.

مرتضی که یک فعال اقتصادی است گفت: میشود با کم کردن عوارض و هزینه پروانه و ... کسب و کار را رونق داد. آنچه که در حال حاضر اهمیت دارد شناسایی و استفاده از پتانسیل ها و نیروهای فکری برای توسعه و پیشبرد اهداف شهر در همه عرصه هاست .

مرتضی در نهایت ادامه داد: از شورای آینده انتظار میرود که با گروه های مشورتی متشکل از جوانان و ایده پردازان در کمیته های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و ... تبادل نظر کرده و از این پتانسیل ها استفاده کند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر