شهرستان بهار

در دیدار پورمختار با وزیر راه و شهرسازی :

درخواستهای مردم بهار از قلم افتاد

شناسه خبر: ۶۷۸۷
 درخواستهای مردم بهار از قلم افتاد

طی هفته گذشته شاهد حضور وزیر راه و شهرسازی در استان و شورای اداری استان بودیم. در این جلسه نماینده مردم بهار و کبودراهنگ نیز شرکت داشته و درخواست های مردم منطقه را مطرح کرد که در این درخواست ها هیچ نامی از بهار برده نشد.

به گزارش نشاط شهر، در شورای اداری نماینده مردم بهار و کبودراهنگ نیز حضور داشته و درخواست هایی در حوزه انتخابیه خود از وزیر داشت که طبق خبر درج شده در یکی از کانالهای خبری شهرلالجین و کانال شخصی نماینده موارد ذکر شده در این جلسه شامل مواردی همچون پرداخت پول اراضی کنارگذر غربی،اصلاح جاده پر تردد خلعت آباد- کبودراهنگ و همدان- گل تپه – علیصدر ، اجرایی شدن تعریض مسیر کبودراهنگ-غار علیصدر، اصلاح مسیر لالجین-کوهین و لالجین-کوریجان ، تقاضای خط آهن از همدان به کبودراهنگ ، قیدار و زنجان ، اصلاح مسیر صالح آباد به حسن قشلاق و اضافه شدن 40 هکتار به محدوده لالجین می باشد.

نگاهی به این درخواست ها این نکته را به ذهن متبادر می کند که چرا نامی از بهار در این درخواستها دیده نمی شود. آیا شهر بهار هیچگونه خواسته ای ندارد و آیا همه مشکلات بهار حل شده و یا اینکه آیا نماینده بهار را به فراموشی سپرده است؟

این در صورتی است که یکی از مهمترین خواسته های مردم بهار که طی یک سال گذشته به بزرگترین دغدغه مردم بهار تبدیل شد، تعیین تکلیف حریم سیاسی شهر و طرح تفضیلی شهر بوده است.

یکی از اعضای شورای شهر بهار تعداد درخواست های شورا از نماینده را بیش از 25 مورد عنوان کرد و گفت: این 25 مورد را به صورت مکتوب در اختیار نماینده قرار دادیم و بر 5 مورد مهم آن تاکید کردیم که از جمله آنها می توان به حل مشکل حریم سیاسی و طرح تفصیلی ، کمربندی، دو بانده شدن کمربندی، اتصال انتهای سید جمال الدین به جاده اصلی و دیگر موارد اشاره کرد.

اما جالب اینجاست که هیچ یک از موارد ذکر شده و درخواست های مردم بهار از سوی نماینده در دیدار با وزیر مطرح نشده و بیشتر خواسته های نماینده در مورد شهرستان کبودراهنگ و شهرهای لالجین و صالح آباد می باشد.

امیدواریم که نماینده محترم بیش از پیش به درخواست های مردم توجه نمایند و در صدد رفع مشکلات مردم برآیند.

انتهای پیام/

نظرات
 • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
 • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
 • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
 • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
 • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
 • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
 • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۳۱ فروردین ۹۶ ساعت ۱۷:۵۱
  بعد از 6 ماه انجام شد :
  نشست اعضای شورای شهر بهار با نماینده مجلس
  شناسه خبر: ۵۹۱۹
  ۳ شهریور ۹۵ ساعت ۱۱:۵۴

  نشست صمیمی اعضای شواری اسلامی شهر بهار،سرپرست شهرداری و مهندس حسن رمضانی در دفتر نماینده مردم شهرستانهای بهار وکبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی برگزارشد.

  به گزارش نشاط شهر رئیس شورای شهر بهار با اعلام این خبر گفت: در این نشست ضمن تبریک انتخاب مجدد ایشان به نمایندگی مجلس موضوعات مهم شهر و شهرستان مطرح شد و جناب آقای پورمختار قول مساعد برای حل این مشکلات داد و بر همیاری و همکاری در حل مشکلات تاکید شد.

  سید مجتبی حسینی با اشاره به مطالب مطرح شده در این جلسه گفت: تفکیک حوزه انتخابی شهرستان بهار از کبودرآهنگ و مشکلات تأمین اجتماعی و ساختمانهای احداث شده از مهمترین مسائلی بود که طرح شده و در مورد آن بحث شد.

  حسینی در ادامه با اشاره به نقش شهرداری ها در آبادانی شهرها سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده را دیگر موضوع مطرح شده بیان کرد و گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی پیش رو شهرداری های کوچک در حال ورشکست شدن هستند و تقاضای ما مساعدت دولت به شهرداری های با جمعیت زیر 50 هزار نفر و وصول مطالبات شهرداری از ادارات است.

  حسینی همچنین با اشاره به کمبود اعتبار برخی ادارات در تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: تامین اعتبار برای پروژه های نیمه تمام ادارات شهراز قبیل استخر بانوان و ساختمان اداری آموزش فنی وحرفه ای شهرستان بهارانجام نشده و برخی از این پروژه ها نیمه تمام هستند که یکی از تقاضاهای ما حل این مشکل بود.

  وی همچنین با اشاره به قیمت پایین محصولات کشاورزی خصوصا سیب زمینی گفت: از آنجا که قسمت اعظمی از شهروندان بهاری کشاورز هستند و اقتصاد شهر به اقتصاد این قشر از جامعه وابسته است ، باید نگاه ویژه ای به این قشر شود و می توان به خرید تضمینی محصولات کشاورزی وپرداخت به موقع قیمت آن به کشاورزان توجه ویژه ای کرد.

  وی همچنین با اشاره به مشکلات کمبود آب گفت: تلاش برای تغییر کشت و فرهنگ سازی در این زمینه باید با سرعت بیشتری انجام شود که یکی از تقاضاهای ما سرعت بخشیدن این موضوع و برخورد شدید با کشاورزانی که مبادرت به کشت دوم می کنند بود.

  وی گفت: آسفالت ریزی مسیر انتهای خیابان سید جمال الدین اسد آبادی به طرف کوزه گران وانتهای خیابان نهالستان را در دستور کار خود قرار داده ایم که نیازمند تامین اعتبار است.

  حسینی همچنین تاسیس بنیاد آیت الله بهاری و حل مشکل آب شرب بهار را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بیان کرد.
 • نشاط شهر :
  در تاریخ ۴ اردیبهشت ۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
  نشست اعضای شورای شهر در خصوص تفکیک حوزه های انتخابی بهار و کبودراهنگ با نمایندگان مجلس + تصاویر
  شناسه خبر: ۲۸۱۸
  ۱۲ امرداد ۹۳ ساعت ۰۳:۳۵
  نشست اعضای شورای شهر در خصوص تفکیک حوزه های انتخابی بهار و کبودراهنگ با نمایندگان مجلس + تصاویر
  اعضای شورای شهر بهار در دیدارهای جداگانه ای با پورمختار و خجسته بر لزوم تفکیک حوزه های انتخابی بهار و کبودراهنگ و حفظ استقلال این دو شهرستان تاکید کرده و خوستار انجام اقدامات لازم این نمایندگان در این خصوص شدند.

  دیدار اعضای شورای شهر با دکتر پورمختار

  به گزارش پایگاه خبری نشاط شهر؛ صبح روز شنبه 11 مرداد ماه شهردار و اعضای شورای شهر بهار در دیداری با محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مورد مسائل و مشکلات شهری و در خصوص تفکیک حوزه های انتخابی بهار و کبودراهنگ صحبت کردند.

  در این جلسه ابتدا شهردار بهار گزارش کوتاهی از عملکرد شهرداری در 4 ماهه نخست سال ارائه داد و اعلام کرد: در بعد درآمد 38 درصد جلوتر از برنامه پیش بینی شده هستیم.

  وی همچنین گفت: کار ساخت سازه فلزی پل عابر پیاده در حد فاصل بیمارستان آیت الله بهاری و مسکن مهر بهار تاکنون 60 درصد، ساخت المان میدان شهدا 60 درصد و ساخت سازه فلزی شهدای گمنام شهرکفرهنگیان بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  در ادامه سید مجتبی حسینی، رئیس شورای شهر بهار نیز به بیان برخی نیازهای منطقه و مشکلات شهری پرداخت و گفت: هم اکنون پروژه های نیمه تمامی در شهرستان داریم که نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل این پروژه ها هستیم. پروژه هایی همچون بیمارستان، استخر آموزش و پرورش و مجموعه ورزشی بانوان. همچنین از دیگر مشکلات عمده شهرستان کمبود آب شرب منطقه است که خود به معضل بزرگی تبدیل شده است.

  در ادامه حسینی ضمن اشاره به وسعت جغرافیایی شهرستان های بهار و کبودراهنگ بر لزوم تفکیک حوزه های انتخابی بهار و کبودراهنگ تاکید کرده و خواستار اقدام لازم از سوی پورمختار در این زمینه شد.

  سپس پورمختار نیز بر لزوم حفظ استقلال دو شهرستان بهار و کبودراهنگ قول پیگیری این موضوع را داد و گفت: با توجه به وسعت جغرافیایی منطقه لزوم تفکیک حوزه های انتخابی این دو شهرستان به شدت احساس می شود و من تمام تلاش خود را در پیگیری این موضوع انجام خواهم داد.

  وی همچنین در مورد موضوعات مطرح شده در مشکلات و مسائل شهری قول داد پیگیریهای لازم را انجام دهد.

  دیدار اعضای شورای شهر بهار با امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس

  لازم به ذکر است که همچنین در دیدار دیگری بعداز ظهر روز پنج شنبه به درخواست اعضای شورای شهر بهار تنی چند از هیئت امنای مساجد و خانواده ایثارگران و روحانیون بهار با امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در دفتر وی دیدار داشته و در خصوص تفکیک حوزه انتخابی بهار و کبودراهنگ صحبت کردند.

  در این دیدار سید مجتبی حسینی ، رئیس شورای شهر بهار و زارعی مدیر حوزه علمیه ملایر و از روحانیون شهر بهار ، نگرانی خود و شهروندان بهاری را در خصوص تصویب هر طرحی در کمیسیون شوراها و صحن علنی مجلس که استقلال حوزه انتخابی شهرستان بهار را در نظر نگیرد، اعلام نموده و خواستار نگاه ویژه به این مسئله شدند.

  خجسته، رئیس کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی و امور داخلی کشور، در این خصوص گفت: شاخص های زیادی در افزایش تعداد نمایندگان وجود دارد که یکی از این شاخص ها وسعت جغرافیایی و سرزمینی است، که شهرستان های بهار و کبودراهنگ دارای این شاخصه هستند و این مسئله می تواند در تفکیک نمایندگان شهرستان بهار و کبودراهنگ و استقلال حوزه های انتخابی این دو شهرستان موثر باشد.

  شایان ذکر است که حجت الاسلام والمسلمین حاتم نیا به دلیل همزمانی جلسه ای دیگر ، در این دیدار حضور نداشت ولی به صورت تلفنی با خجسته صحبت کرده و حساسیت این موضوع در نظر مردم شهر بهار را به وی منتقل نمود و خواستار تصویب طرحی شد که استقلال مردم بهار و کبودراهنگ در آن لحاظ شود.

  گفتنی است که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی استان همدان در مجموع می تواند یک نماینده بیش از سابق داشته باشد، اما اینکه این نماینده در تفکیک حوزه های بهار و کبودراهنگ خواهد بود یا خیر بستگی به نظر اعضای کمیسیون شوراهای مجلس و پس از آن رای نمایندگان در صحن علنی مجلس دارد.

اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر