شهرستان بهار

بهاریها در انتخابات شورای شهر، تبلیغات کاغذی را تحریم کردند

شناسه خبر: ۶۸۳۹
بهاریها در انتخابات شورای شهر، تبلیغات کاغذی را تحریم کردند

​برای اولین بار در شهر بهار اقدامی در خور توجه از سوی کاندیداهای شهر بهار صورت گرفت که نشان از درایت و هوشمندی مردمان این سرزمین دارد. در این حرکت همه کاندیداهای شورای شهر بهار با امضای میثاقنامه ای تعهد کردند که کمترین استفاده را از تبلیغات کاغذی داشته باشند و از نصب تبلیغات کاغذی در مکان های عمومی خودداری کنند.

به گزارش نشاط شهر، بر این اساس تبلیغات همه کاندیداها در یک بنر 12 متری چاپ شده و با توجه به نقشه شهر بهار در 75 نقطه از شهر این بنرها نصب شده است که این کار هم باعث استفاده کمتر از کاغذ شده و هم باعث ایجاد رقابتی سالم بین کاندیداها می شود به گونه ای که عکس و نام همه کاندیداها در یک بنر متحد آورده شده است.

متولی این امر مجمع جوانان شهر بهار و تعدادی از سمن های این شهر بودند گفتگویی با سعید فریدی یکی از اعضای مجمع جوانان شهر بهار داشتیم و از چگونگی اجرای این طرح و میثاق نامه جویا شدیم. فریدی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این کار به پیشنهاد چند نفر از کاندیداها مطرح شد و مجمع جوانان نیز از آن استقبال کرد و موضوع را با کاندیداها در میان گذاشت و کاندیداها نیز از آن استقبال کردند.
فریدی ادامه داد: در ادامه سازمان های مردم نهاد و فعالین رسانه ای نیز به کمک آمده و در اجرای این میثاق نامه کمک کردند و مقرر شده که کاندیداها تا جای ممکن از کمترین میزان تبلیغات استفاده کنند و از نصب تبلیغات کاغذی در مکان های عمومی اجتناب کنند.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد که پوسترهای تبلیغی کاندیداها در یک بنر 3در 4 چاپ شده و در 75 نقطه شهر نصب شود تا هم از به هم ریختگی شهر اجتناب شود و هم به طور عادلانه و مساوی همه کاندیداها به تبلیغ خود بپردازند.
مسعود طلایی یکی از دیگر اعضای خانه جوانان نیز این کار را یک کار منحصربفرد در کشور عنوان کرد و گفت: کاندیداهای شورای شهر بهار با عمل به این میثاقنامه نشان دادند که عملا دغدغه شهر و آبادانی شهر را دارند.
طلایی نقش فضاهای مجازی در به ثمر رسیدن این میثاق نامه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: شبکه های اجتماعی اگر دارای مضراتی است در این شهر توانستیم به نحو مطلوب این فضا را مدیریت کرده و در راستای آبادانی و زیبایی شهر از آن کمک بگیریم و از آنجایی که کاندیداها می دانند در شبکه های اجتماعی زیر ذره بین هستند و کوچکترین تخلف و خلف وعده ای به اطلاع مردم می رسد ، از هر گونه خلف وعده ای پرهیز می کنند.
پریسا طلایی دبیر موسسه بهار ثمین الوند ، یکی از افرادی است که در به ثمر رسیدن این میثاق نامه تلاش بسیاری کرده است. وی در اهمیت این میثاقنامه گفت: عمل به این میثاقنامه کار بزرگی است که همه کاندیداها در به ثمر رسیدن آن نقش دارند و عمل به آن و جلوگیری از تبلیغات کاغذی باعث می شود که کمکی به اقتصاد شهر کرده و هم کمک به شهرداری شود .

طلایی در ادامه از همه کاندیداها تشکر کرد و گفت: این کار نویی است که برای اولین بار صورت گرفت و امیدواریم در آینده نیز شاهد چنین حرکت هایی در سطح شهر و استان باشیم.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر