شهرستان بهار

موردی از آنفلوانزای پرندگان در شهرستان بهار گزارش نشده است

شناسه خبر: ۶۹۴۰
موردی از آنفلوانزای پرندگان در شهرستان بهار گزارش نشده است

مدیر دامپزشکی شهرستان بهاراظهار کرد: بعد از خبر شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور و ورود آن به استان همدان، اداره دامپزشکی شهرستان بهار اقدام به نمونه‌گیری‌های متعددی از پرندگان کرد که نتیجه تمام نمونه‌گیری‌ها منفی بود.

به گزارش نشاط شهر به نقل از راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از همدان، مدیر دامپزشکی شهرستان بهاراظهار کرد: بعد از خبر شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور و ورود آن به استان همدان، اداره دامپزشکی شهرستان بهار اقدام به نمونهگیریهای متعددی از پرندگان کرد که نتیجه تمام نمونهگیریها منفی بود.

وی با بیان اینکه استفاده از مرغ و تخم مرغی که با تایید دامپزشکی در بازار عرضه شده و بر روی بستهبندیهای آن تاریخ تولید و شناسه درج شده است، مشکلی ندارد، ادامه داد: مردم از خرید تخم مرغ و مرغ بومی استفاده نکنند و پرندگان و مرغ بومی را در حد امکان از محل زندگی خود دور کنند.

مدیر دامپزشکی شهرستان بهار ادامه داد: آنفلوانزای پرندگان از طریق پرندگان وحشی و مهاجر، تردد و نقل و انتقال پرندگان بومی استانهای همجوار وارد استان شده است.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل خطر شیوع، جابجایی کود مرغی در استان و شهرستان است که با دادستان شهرستان بهار در خصوص جلوگیری از ورود و خروج کود مرغی در شهرستان، رایزنیهای لازم صورت گرفته است.

مشهوری افزود: کشتارگاه گوشتآوران شهرستان بهار تحت کنترل قرار دارد و علاوه بر حضور سه مسوول فنی کشتارگاه، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان به صورت شبانهروزی در محل کشتارگاه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه کشتارگاه شهرستان ضدعفونی شده است، اضافه کرد: ماشینهای حمل مرغ زنده و سبد حمل مرغ پس از تخلیه با استفاده از مواد ضدعفونی قوی، شستوشو میشوند.

مدیر دامپزشکی شهرستان بهار گفت: بارگیری ماشین با مجوز حمل بهداشتی ـ قرنطینهای صادره توسط ادارات دامپزشکی و تاییدیه عدم وجود بیماری و صحت مرغ امکانپذیر است؛ مرغ گرم نیز با مجوز اداره دامپزشکی در سطح شهر توزیع میشود.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده تلفات پرنده و مرغ بومی به اداره دامپزشکی مراجعه کنند تا نمونهگیری در اسرع وقت انجام شود.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر