شهرستان بهار

در گفتگو با یک کارشناس نفت مطرح شد :

افزایش تقاضای نفت کشورهای در حال توسعه می تواند بر افازیش قیمت نفت تاثیرگذار باشد

شناسه خبر: ۷۲۹۸
 افزایش تقاضای نفت کشورهای در حال توسعه می تواند بر افازیش قیمت نفت تاثیرگذار باشد

​این روزها شاهد افزایش قیمت نفت هستیم به این بهانه به سراغ یکی از صاحب نظران این عرصه رفتیم و از تاثیر ایران بر افزایش قیمت نفت جویا شدیم.

به گزارش نشاط شهر، بهروز احمدی یکی همشهریان بهاری و از فارغ التحصیلان رشته نفت می باشد که در وزارت نیرو مشغول به کار است. وی در خصوص قیمت نفت گفت: آیتم های زیادی بر روی قیمت نفت تاثیر گذار است ، اما طبق پیش بینی ها تا آخر سال قیمت نفت افزایش چندانی نداشته و در حد 60 دلار باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: با این حال یکی از موادری که ممکن است موجب افزایش قیمت نفت شود افزایش تقاضای نفت ناشی از رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه است که این افزایش تقاضا می تواند باعث کنترل مازاد تولید شده و قیمت نفت را افزایش دهد.

احمدی به نقش ایران در افزایش قیمت ها اشاره کرد و گفت: دولت ایران به تنهایی نمی تواند تاثیری بر قیمت نفت داشته باشد چرا که سهم ایران از بازار نفت بسیار کم است ؛ اما در اوپک و با تصمیماتی بر سر سهیه بندی تولید و کاهش تولید می توان بر قیمت نفت تاثیرگذار بود که آن هم به دلیل اختلافات سیاسی ایران با عربستان و امارات سخت شده است.

این کارشناس نفت در ادامه گفت: روزانه 95 میلیون بشکه نفت در جهان تولید می شود که سهم ایران یک و نیم میلیون بشکه است که این مقدار یک و نیم تا دو درصد نفت تولیدی جهان را شامل می شود.

وی گفت: به دلیل وجود بازار مشترک هر گونه نوسان قیمت ها بر اثر کاهش یا افزایش تولید هر یک از کشورها به طور جهانی بر روی قیمت نفت تاثیرگذار خواهد بود و هیچ کشوری حاضر به از دست دادن این بازار نیست و همواره هماهنگی در سیاست های قیمت نفت مشکل بوده است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
نظرسنجی
بله
خیر
باید بررسی کنم
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر