شهرستان بهار

محفل انسی با قرآن دانش آموزی در آموزشگاه حجاب شهر بهار برگزار شد

شناسه خبر: ۷۵
محفل انسی با قرآن دانش آموزی در آموزشگاه حجاب شهر بهار برگزار شد

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در این مراسم زارعی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار رمضان را ماه احیای ارزش ها دانست و افزود: کسانی به عبودیت واقعی در ماه مبارک رمضان دست پیدا می کنند که جسم، ر

بهار- پایگاه خبری نشاط شهر: در این مراسم زارعی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار رمضان را ماه احیای ارزش ها دانست و افزود: کسانی به عبودیت واقعی در ماه مبارک رمضان دست پیدا می کنند که جسم، روح و اندیشه خود را از لغزش و خطا بازدارند.

وی گفت: در ماه رمضان، فضای جامعه الهی و قرآنی می شود، تلاوت و صوت دلنشین آیات الهی، خانه دلها را مملو از نور معنویت می کند. وی به فضیلت قرآن در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: هنوز سبک زندگی ما قرآنی نشده و امید است در ماه رمضان دل‌ها با نور وحی آشنایی بیشتر پیدا کنند و در زندگی‌ها تاثیر داشته باشد.وی تصریح کرد: بهترین عمل در ماه مبارک رمضان قرائت قرآن و مهم‌ترین عامل تربیتی روزه، تقویت اراده است.

وی با تاکید بر تفسیر قرآن افزود: تقسیر قرآن در مدارس صورت گیرد و نقش مساجد در انجام فعالیت‌های قرآنی برای دانش آموزان تبیین شود  و تقویت برنامه‌های فرهنگی برای جذب جوانان به مساجد در دستور کار قرار گیرد. زارعی تصریح کرد: بکار بردن دستورات قرآن و استفاده و بهره گیری از آیات این کلام الهی حرکت موثری برای تقویت بعد معنوی جامعه به شمار می آید.

سپس امام جمعه بهار با اشاره به اینکه ماه رمضان باید تغییراتی را در جامعه ایجاد کند، افزود: مردم در هنگام ورود به ماه رمضان و در زمان خروج از این ماه باید تغییراتی را در خود و جامعه مشاهده کنند و اگر چنین تغییراتی حاصل نشد باید به دنبال موانع گشت. حجت الاسلام حاتم نیا اضافه کرد: ماه رمضان باید ما را به تقوا برساند ما را به سمت و سوی خدا هدایت کند و فقیر و غنی را در کنار یکدیگر بنشاند. وی خاطرنشان کرد: قرآن مجید از ماه رمضان و روزه گرفتن به عنوان صبر یاد کرده و ما نیز باید به این بحث توجهی ویژه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: پخش ترتیل قرآن از صدا و سیما  اقدام بی‌ نظیر و مفیدی است که در زمینه فعالیت‌های قرآنی صورت می گیرد که تاثیر بسزایی را در جامعه دارد. وی تصریح کرد: در ماه میهمانی خدا و لحظه‌های ناب رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان باید به سمت و سوی کارهایی پیش رویم که فرهنگ جامعه در این ماه دگرگون شود. وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های مختلف فرهنگی، قرآنی در مدارس تأکید کرد و افزود: باید طوری برنامه ریزی کرد که محیط مدارس طی این مدت یک ماهه با سایر ماه‌ها متفاوت باشد و رنگ‌ و بوی رمضان به خود گیرد. در پایان ۵ نفر از قاریان آیاتی از کلام وحی را قرائت کردند./فرمانداری بهار

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر