شهرستان بهار

در حاشیه مراسم افتتاح آموزشگاه آزاد علمی بدون حضور مسئولین آموزش و پرورش :

آموزش و پرورش از مدارس غیردولتی حمایت نمی کند

شناسه خبر: ۸۱۰۷
 آموزش و پرورش از  مدارس غیردولتی حمایت نمی کند

مراسم افتتاحیه آموزشگاه علمی آزاد دانشوران پویا عصر دیروز در محل جدید این آموزشگاه در بهار برگزار شد.این آموزشگاه با مدیریت مرضیه کریمی رادپور با سابقه ترین آموزشگاه علمی آزاد در شهر بهار می باشد که کلاس های تقویتی، کنکوری و دوره های خلاقیت را در رده های مختلف سنی و در همه مقاطع برای دختران و پسران برگزار می کند .

به گزارش نشاط شهر، عصر روز گذشته مراسم افتتاحیه محل جدید این آموزشگاه برگزار شد که حضور اعضای شورای شهر بهار و مسئولین دانشگاه آزاد در این مراسم نشاندهنده اهمیت ویژه آنها به بحث آموزش بود.
جای خالی مسئولین آموزش و پرورش بهار در این مراسم از نکات قابل توجه بود و این در حالی است که حمایت از بخش خصوصی و توجه ویژه به جوانان همواره از سوی مسئولین مورد تاکید بوده اما در عمل همواره جای سوال بوده است.
کریمی مدیر آموزشگاه دانشوران پویا با اشاره به فعالیت های این مرکز آموزشی گفت: این آموزشگاه با سابقه ترین آموزشگاه علمی آزاد در بهار است که در چند سال گذشته به طور فعال در تمام طول سال تحصیلی فعالیت داشته است.
کریمی با اشاره به نزدیکی بهار به همدان و تمایل دانش آموزان و والدین برای کلاس های تقویتی و کنکوری در مرکز استان گفت: متاسفانه نزدیکی بهار به همدان باعث ضربه به آموزشگاه های آزاد در بهار شده است و ما به تدریج در سالهای گذشته توانسته ایم کمی از این ذائقه را عوض کرده و والدین را برای ثبت نام دانش آموزان خود در کلاس های تقویتی و کنکوری در بهار ترغیب کنیم.
وی ادامه داد: دوری راه، هزینه رفت و برگشت و تلف شدن زمان آن هم در فصل پاییز و زمستان و نگرانی خانواده ها از فرستادن فرزند خود به مرکز استان از جمله مواردی است که ثبت نام دانش آموزان در آموزشگاه های داخل شهر بهار را توجیه می کند و مطمئنا خیلی از این نگرانی ها برای خانواده ها و دانش آموزان کمتر خواهد شد.
وی همچنین گفت: هزینه بالای برخی کلاس ها و تبلیغات نامحسوس برخی افراد منتفع از این هزینه های گزاف در قالب مشاوره و آزمون باعث شده که تصور دیگری در بین دانش آموزان و خانواده ها از کلاس های کنکوری و تقویتی در مرکز استان ایجاد شود ، اما این در حالی است که بسیاری از دبیران و معلمین ما در آموزشگاه های شهر بهار نیز در همان موسسات همدانی تدریس کرده و دارای قابلیت بسیار بالا و هم تراز و چه بسا بیشتر از دبیران نام آشنای موسسات همدانی هستند.
کریمی در ادامه از عدم حضور مسئولین آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه گلایه کرد و گفت: انتظار ما از مسئولین این است که بیشترین همکاری را با آموزشگاه های آزاد و غیر دولتی داشته باشند، چرا که همین موسسات بیشترین بار را از دوش مدارس دولتی برداشته و باعث بالا رفتن سطح علمی دانش آموزان شده و کمک زیادی به خانواده ها هستند؛ اما به جای اینکه از این موسسات حمایت شود، مورد بی مهری قرار می گیرند.
وی حمایت مردم و مسئولین از اینگونه آموزشگاه ها را بسیار موثر خوانده و در انتها خواستار حمایت و رسیدگی بیشتر به مراکز غیر دولتی شد.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر