شهرستان بهار

معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه صدیقه کبری «س»بهار :

اشاعه فرهنگ ناب رضوی از اهداف کانون خادم یاران رضوی است

شناسه خبر: ۸۱۱۰
 اشاعه فرهنگ ناب رضوی از اهداف کانون خادم یاران رضوی است

خانم عیوضی با اشاره به آغاز به کار برنامه های خادم یاران رضوی در سال تحصیلی جدید گفت: اشاعه فرهنگ ناب رضوی در قالب سلسله جلسات زندگی به سبک رضوی از جمله اهداف این کانون است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبر گزاری کوثر از همدان، سومین جلسه کانون خادم یاران روحانیون خانواده آستان قدس رضوی در مدرسه علمیه صدیقه کبری سلام الله علیها بهار برگزار شد.

خانم عیوضی با اشاره به آغاز به کار برنامه های خادم یاران رضوی در سال تحصیلی جدید خاطرنشان ساخت: اشاعه فرهنگ ناب رضوی در قالب سلسله جلسات زندگی به سبک رضوی از جمله اهداف این کانون است و این جلسات آموزشی برای طلاب و خانواده و سایر بانوان شهرستان بهار برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اساسی ترین رکن قوام یک اجتماع "خانواده " است، گفت: خانواده تعالی یا افول یک جامعه را می تواند رقم بزند.

وی ادامه داد: یک خانواده منسجم و متعالی می تواند سبب تقویت ارزشها و همبستگی اجتماع شود و در صورتی که خانواده از مسیر تعالی خود منحرف شود، جامعه نیز فرایند از هم پاشیدگی خودش را آغاز خواهد کرد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه با طرح (شبکه ملی خادمیاران خانواده ) شرایطی فراهم شده که عموم علاقه مندان و آرزومندان خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به مردم شهر و دیار خود داشته باشند ، افزود: هدف اصلی در این طرح تبیین و تحکیم و تعالی خانواده ها است که حوزه های علمیه برای تحقق این هدف گام های موثری می توانند بردارند .

در ادامه خانم علی بخشی سرپرست خادمیاران خانواده رضوی در استان همدان با اشاره به فضیلت زیارت اربعین، گفت : زیارت اربعین تمرین حکومت امام زمانی است.

وی ادامه داد: امام زمان (عج) وقتی ظهور می کند خود را با امام حسین علیه السلام معرفی می کند ومی فرماید : من فرزند کسی هستم که در کربلا تشنه به شهادت رسیده است .

وی یکی از علل تشکیل دفتر آستان قدس در استانها همان را شبکه سازی برای ظهور دولت مهدوی عنوان کرد و گفت: انتخاب فاز اول کار در حوزه خانواده از حوزه های علمیه خواهران کلید خورده که برای آغاز فعالیت بایستی تمامی خامیاران به سامانه خادم یاران رضوی در سایت باب الرضا ورودپیدا کنند وبا انتخاب عرصه ومصادیق خدمت به شروع فعالیت بپردازند .

خانم علی بخشی با موثر خواندن شناسایی خیرین اضافه کرد : جهت پیشبرد بهتر امور باید به شناسایی افرادی که می توانند به تهیه جهیزیه کمک نمایند یا در امر ازدواج آسان واسطه گری کنند ، اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: جهت کمک های مالی هم از مجموعه های مردم نهاد می توان کمک گرفت.

در این نشست خانم سمیه عیوضی به عنوان سرکشیک و مسئول کانون خانواده رضوی در مدرسه علمیه صدیقه کبری (س) و خانم طاهره نیری ثابت به عنوان رابط امور توانمند سازی و خانم سمیه الهی به عنوان رابط امور خادم یاری معرفی شدند .

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر