شهرستان بهار

۷۵۸ پرونده قاچاق کالا و ارز در تعزیرات همدان بررسی شد

شناسه خبر: ۸۲۸۰
 ۷۵۸ پرونده قاچاق کالا و ارز در تعزیرات همدان بررسی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: ۷۵۸ پرونده قاچاق کالا و ارز در تعزیرات همدان بررسی شد که بیش از ۱۷۵میلیارد ریال جریمه برای پرونده‌های قاچاق صادر شده است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، علیرضا حسن پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مدت نه ماهه امسال هشت هزار و 56 فقره پرونده در همدان تشکیل شده که تعداد هشت هزار و 85 پرونده مختومه اعلام شده و به عبارتی 100.4 درصد از پرونده ها رسیدگی شده که مبلغ قطعی جریمه وارده 117 میلیارد و 277 میلیون ریال است و از این میزان 60.9 درصد وصول شده است.وی با بیان اینکه در قاچاق کالا و ارز 758 پرونده به تعزیرات ارسال شده است، عنوان کرد: از پرونده های رسیده به تعزیرات 818مورد مختومه اعلام شده و بیش از 175میلیارد ریال جریمه صادر شده و 62.7 درصد در این حوزه وصولی داشته ایم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان به پرونده های مهم بخش قاچاق کالاوارز، اشاره کرد و گفت: 58پرونده مهم به ارزش 99 میلیارد ریال در بخش قاچاق کالا و ارز به تعزیرات واصل شده که شامل 3 پرونده قاچاق سیگار در شهرستان بهار به ارزش 180میلیارد ریال و یک پرونده قاچاق سیگار در کبودراهنگ به ارزش 8 میلیارد ریال بوده ضمن اینکه در بخش قاچاق کالا 5 پرونده مهم قاچاق سوخت به ارزش بیش از6میلیارد ریال در استان همدان تشکیل شده است.

حسن پور با بیان اینکه در دو ماه گذشته قاچاق سوخت و دام زنده افزایش داشته است افزود: در استان همدان 67پرونده قاچاق سوخت تشکیل شده که 49 پرونده منجر به محکومیت شده است ضمن اینکه 7 پرونده قاچاق دام زنده با بیش از 776 میلیارد ریال جریمه نیز تشکیل شده است.

وی از تشکیل 3 پرونده قاچاق گوشی در استان خبر داد که بیش از 4 میلیارد و 540 میلیون ریال جریمه را به دنبال داشته است و گفت: در 9 ماه امسال تعداد 883 اکیپ در تعزیرات تشکیل شده و 4842 مورد بازرسی انجام گرفته که از این تعداد 3283 واحد صنفی متخلف شناسایی شده و به 1025واحد تذکر داده شده به طوریکه در مجموع بیش از 18 میلیارد ریال جریمه توسط گشت های سیار تعزیرات صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان با اشاره به اینکه قاچاقچی بادام زمینی توسط تعزیرات حکومتی همدان نیز اخیرا بیش از1.5میلیارد ریال جریمه شد گفت: فردی که مقدار7840 کیلوگرم بادام زمینی خارجی به ارزش( 1 میلیارد و606 میلیون و 750 هزار ریال )را به وسیله خودرو کامیون حمل میکرد، دستگیر و جهت رسیدگی به اتهام ارتکابی به شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالاو ارز مستقر در گلوگاه شهید زارعی همدان تحویل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان عنوان کرد: پس از جری تشریفات قانونی مشارالیه علاوه برضبط کالابه پرداخت مبلغ 1 میلیارد و606 میلیون و 800 هزارریال جزای نقدی محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان اعلام کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف می توانند با شماره تلفن های 124 سازمان صمت و یا شماره 32523442 سازمان تعزیرات همدان تماس گرفته و یا به شعب سازمان تعزیرات مراجعه کنند.


نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر