شهرستان بهار

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس :

طرح جلوگیری از دخل و تصرف بستر رودخانه‌ها در همدان اجرایی شود

شناسه خبر: ۸۶۲۸
 طرح جلوگیری از دخل و تصرف بستر رودخانه‌ها در همدان اجرایی شود

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به منظور حفظ و صیانت از منابع آبی طرح جلوگیری از دخل و تصرف بستر رودخانه‌ها در همدان اجرایی شود.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار مهر، محمد علی پورمختار صبح شنبه در نشست مشترکی با مدیر عامل، معاونان و مدیران شرکت آب منطقهای استان همدان گفت: در راستای حفاظت از منابع آب باید در سطح وزارت خانه و استانها کمیسیونهای مشترک در خصوص صدور مجوز و تعیین مقادیر برداشت آب از چاه توافقاتی تشکیل و راهکارهایی از سوی سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقهای برای تأمین معیشت اقتصادی کشاورزان ارائه شود.

محمدعلی پورمختار افزود: دستگاههای اجرایی باید مأموریت ذاتی در راستای تأمین و حفاظت از منابع آب را را انجام دهند و از هیچ دستگاهی توقع رها کردن وظایف خود را نداریم چراکه اصل مأموریتها دچار مشکل میشود.

وی ضمن قدردانی از دست اندرکاران شرکت آب منطقهای در زمینه حفاظت از منابع آب تصریح کرد: در صورت تخصیص اعتبارات کافی، بسیاری از پروژهها از جمله سدها، بندها به ویژه سد آلان اجرایی خواهد شد.

سهم آب بخش صنعت در همدان کمتر از ۳ درصد است

پورمختار عنوان کرد: در سطح کشور ۴ تا ۵ درصد سهم تأمین آب برای صنعت است و این در حالی است که همدان به دلیل اینکه یک استان کشاورزی محسوب میشود سهم آب برای بخش صنعت کمتر از ۳ درصد است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی از احداث شهرک دامی خبر داد و اظهار داشت: تمامی زیرساختهای این شهرک مهیا است.

پورمختار اضافه کرد: باید طرح مطالعاتی احداث شهرک دامی صورت گیرد که با این مهم میتوان مصرف آب را مدیریت کرد و سهم آب در بخش صنایع کشاورزی را بیش از پیش افزایش داد.

مالک رودخانهها دولت است

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین باید از تخلفات و تصرفاتی که در بستر رودخانهها انجام میشود جلوگیری به عمل آورد چرا که مالک رودخانهها دولت است و به موجب قانون میتواند برای بستر رودخانهها سند صادر کند.

پورمختار گفت: بیش از ۹۰ درصد مشاغل استان همدان کشاورزی است و باید شرکت آب منطقهای در خصوص چاههای فاقد پروانه مساعدتهایی برای کشاورزان داشته باشد چرا که این قشر از جامعه به لحاظ درآمدی در تنگنا قرار دارند.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر