شهرستان بهار

سردار طلایی‌نیک :

قدرت دفاعی ایران محاسبات دشمن را بر هم زده است

شناسه خبر: ۸۷۸۵
 قدرت دفاعی ایران محاسبات دشمن را بر هم زده است

سردار طلایی نیک گفت: امروز در عرصه دفاعی به قدرت بالایی دست پیدا کرده ایم و در واقع قدرت دفاعی ایران در عرصه دفاعی محاسبات دشمن را بر هم زده است.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، سردار «رضا طلایی نیک» در نخستین همایش استانی خبرنگار بصیر و گرامیداشت یاد شهدای رسانه استان قزوین و نکوداشت مقام شهید طهماسب شیخ حسنی خبرنگار شهید شاخص استان که امروز (سه شنبه ۲۲ مرداد) در مجتمع فرهنگی هنری باران آبیک برگزار شد، بیان کرد: شهدا چراغ های راهنمایی و از نشانه هایی هستند که وقتی به قرب الهی می رسند ما را به مسیر و جبهه الله هدایت می کنند و همانند انبیا، انسان ها را از طاغوت دور می کنند.

معاون پارلمانی وزیر دفاع افزود: قزوین مهد تاریخ و تمدن است و شهیدان و قهرمانان بزرگی همچون شهید بابایی، لشکری و ابوترابی و علمای بزرگی دارد که در مسیر نهضت امام و انقلاب اسلامی، تحقق منویات و آرمان های امام راحل و پیشبرد راه ولایت قدم های بزرگی برداشتند و امروز الگو و اسوه ما هستند.

وی عنوان کرد: شهیدان فراتر از زمان و مکان اثربخش هستند، بنابراین زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا رسالت بزرگ جامعه رسانه ای ارزش مدار است چرا که بدون جامعه رسانه امکان انتقال واقعیت ها، تثبیت و ماندگاری حقایق وجود ندارد.

سردار طلایی نیک اعلام کرد: شهید شیخ حسنی شهید شاخص شهرستان آبیک در همه عرصه هایی که احساس تکلیف می کرد چه پیش از انقلاب و چه بعد از انقلاب پیشگام بود، شخصیت این شهید از ۴ نهاد ارزشمند شکل گرفته بود که اولین آن نهاد خانواده است چراکه اگر خانواده ایمانی و مومن نبود، زمینه تکوین شخصیت شهدایی همچون شهید شیخ حسنی او فراهم نمی شد.

وی تأکید کرد: باید راه و آرمان شهیدان را به جوانان و نوجوانان نشان دهیم همچنان که در گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری در ابتدای دهه پنجم انقلاب، نقشه راه آینده انقلاب و نظام را ترسیم کردند و در آن به اهمیت نقش جوانان اشاره فرمودند.

معاون پارلمانی وزیر دفاع اضافه کرد: امروز دشمن هوس کرده جامعه جوان را از دامن انقلاب و سایه پر برکت اسلام دور کرده و در ارزش های مورد نظر خود قرار دهد بنابراین باید در تهاجم گسترده فرهنگی، خانواده را بیش از پیش دریابیم.

وی توضیح داد: دومین ویژگی شهید شیخ حسنی، دین داری و ولایت مداری بود که قدرت اصلی ما از معنویت است که زانوی استکبار را خم کرده و قدرت نظام کشور ایران اسلامی برای دوست و دشمن آشکار کرده است.

سردار طلایی نیک ادامه داد: این انقلاب نشدنی ها را به دست جوانان شدنی کرده و ما امروز قدرت اول منطقه هستیم و اگر در علم و حوزه های دیگر به اقتدار رسیدیم خواستگاه اصلی آن دین و ولایت مداری است.

وی تصریح کرد: زیر ساخت اقتدار ملی، فرهنگ است و جامعه رسانه در این عرصه نبرد می کند و شهید شیخ حسنی هم با اتکاء به توانمندی های فرهنگی و جهادی توانسته نقش آفرین باشد.

معاون پارلمانی وزیر دفاع توضیح داد: برای مقابله با تضعیف هویت، نیاز به جهاد فرهنگی داریم و قدرت فرهنگی، فکری و اعتقادی اساس دفاع امروز ماست، دشمن از پیوستگی بین نسلی بیمناک است و به دنبال آن است با هجمه رسانه ای، فکری و فرهنگی هویت اسلامی و ایرانی شکل نگیرد.

وی با اشاره به قدرت دفاعی ایران اظهار کرد: امروز در عرصه دفاعی به قدرت بالایی دست پیدا کرده ایم و به توانمندی هایی رسیدیم که شکار پهباد آمریکایی با سه سامانه تولید ایرانی شکل گرفت و در واقع قدرت دفاعی ایران در عرصه دفاعی محاسبات دشمن را بر هم زده است.

سردار طلایی نیک تأکید کرد: با وجود تلاش دشمن برای بر هم زدن ثبات داخلی، امروز همه ارکان نظام یک صدا هستند و در مواضع مسئولان نظام یکپارچگی است.

وی افزود: دشمن از چهار مسیر از طریق رسانه ها اهداف خود را دنبال می کند، نخست ناکارآمد نشان دادن نظام و اینکه در داخل ایران فساد گسترده است و همچنین انشقاق در درون جریانات سیاسی داخل کشور و اینکه با عملیات ایذایی ما را مرعوب کند که با احساس جنگ ما را منفعل سازد.

معاون پارلمانی وزیر دفاع یادآور شد: بنابراین خلاقیت و قدرت رسانه ای امروز مورد نیاز است و حمایت از جامعه رسانه ای باید مورد توجه قرار گیرد چراکه قدرت قلم خبرنگاران و اصحاب رسانه در ناکام کردن فتنه های دشمنان موثر است.

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر