شهرستان بهار

آهنگ کار در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد باب دلم نیست/ مدیران فکر خود را جهانی کنند

شناسه خبر: ۸۷۸۹
آهنگ کار در منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد باب دلم نیست/ مدیران فکر خود را جهانی کنند

استاندار همدان گفت: پروژه منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد یک ظرفیت بزرگ ملی است و برای آن کار‌های خوبی انجام شده اما آهنگ حرکت آن باب دل من نیست.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان در رابطه با پروژههای دولتی واگذار شده به بخش خصوصی با بیان اینکه اقدام واگذاری 526 پروژه کار بزرگ و قابل تقدیری است اظهار کرد: این پروژهها 23 درصد کل رقم ریالی پروژههای واگذار شده در کل کشور است.

وی با بیان اینکه واگذاری پروژهها به بخش خصوصی نجات سرمایه ملی است ادامه داد: باید هزاران پروژهای که کلنگزنی شده و نیمهتمام مانده را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا به اتمام برساند.

استاندار همدان با بیان اینکه امسال میخواهیم 100 پروژه به تعداد پروژههای واگذار شده به بخش خصوصی اضافه کنیم افزود: سهم شهرستانها هم برای واگذاری مشخص است و فرمانداران هم باید برای واگذاری پروژهها کمک کنند.

وی در ادامه به تدوین سند راهبردی سه ساله استان اشاره کرد و با بیان اینکه این سند یک میثاق است ادامه داد: با توجه به مزیتهای استان، برای هر شهرستان پروژه تدوین شده است.

شاهرخی با بیان اینکه برخی از دستگاهها و شهرستانها به پروژهها عمل کردند اما برخی عمل نکردند تاکید کرد: فرمانداران باید از دستگاهها مطالبه کنند چراکه از هیچ دستگاه و مدیری نمیپذیریم که در پایان سال بگویند برنامه عملیاتی نشد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به منابع در اختیار باید تا پایان برنامه سه ساله راهبردی استان، سالانه 20 هزار شغل با 5 هزار میلیارد تومان سرمایهگذاری ایجاد شود افزود: از رئیس سازمان برنامه و بودجه استان میخواهم هرچه سریعتر گزارش عملکرد چهار ماهه دستگاهها در رابطه با برنامه سه ساله استان را جمعبندی کند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه جمعه گذشته جشنواره مبل و منبت ملایر برگزار شد ادامه داد: هر شهرستان استان دارای یک ویژگی خاص است به طور مثال کبودراهنگ غار علیصدر، شهرستان بهار شهر جهانی لالجین و شهرستان ملایر انگور و مبل و منبت را دارد.

وی با اشاره به اینکه انگور ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث جهانی کشاورزی ثبت جهانی شده است ادامه داد: در شهرستان ملایر باید بیشتر به موضوع انگور پرداخته و بر روی مشتقات انگور کار شود.

مدیران باید فکر خود را جهانی کنند

شاهرخی با بیان اینکه اگر ملایر جهانی شده است مدیران هم باید فکر خود را جهانی کنند تاکید کرد: برای جهانی شدن باید کارهای جهانی انجام داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 4.5 تا 5 هزار کارگاه مبل و منبت با فعالیت 25 هزار نفر در این کارگاهها در شهرستان ملایر وجود دارد ادامه داد: مبل و منبت ملایر ظرفیت بالاتری دارد و باید به صورت ویژهتر به این حوزه پرداخته شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه کار ثبت جهانی مبل و منبت ملایر هم در حال پیگیری است افزود: در شهرستان تویسرکان هم بر روی مبل و منبت گلریز کار میشود.

وی با اشاره به اینکه پروژههای مهم زیادی در استان همدان وجود دارد اما چند مورد کلیدی بوده و برای آنها کمیته ویژه تشکیل شده است تصریح کرد: یکی از پروژهها ثبت جهانی هگمتانه است که کارکرد ملی و استانی دارد.

شاهرخی با اشاره به اینکه ثبت جهانی تپه هگمتانه حق مسلم همدان است ادامه داد: توافقات اولیه انجام و محورها مشخص شده است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته ثبت جهانی مبل و منبت ملایر با مدیرکل میراث فرهنگی استان است افزود: همچنین کمیته ویژه شتابدهی به منطقه ویژه اقتصادی جهانآباد تشکیل شده چراکه این پروژه یک ظرفیت بزرگ ملی است و برای آن کارهای خوبی انجام شده اما آهنگ حرکت آن باب دل من نیست.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ایجاد شهرک بنکداران افتخاری برای استان است بیان کرد: در حوزه منابع طبیعی هم باید براساس سند راهبردی استان سالانه یک هزار هکتار جنگل با درختان کمآببر ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه شرایط استان همدان برای جذب سرمایهگذار خوب است تا جایی که از بین سرمایهگذاران انتخاب میکنیم ادامه داد: همدان به شرایطی رسیده که دیگر هر سرمایهگذاری را نمیپذیرد.

باید بهترین سرمایهگذاران را جذب کنیم

شاهرخی با اشاره به اینکه باید بهترین سرمایهگذاران را جذب کنیم در ادامه افزود: هنوز رگههایی از مقاومت در برخی از دستگاهها برای واگذاری کار به بخش خصوصی را میبینم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به شهرداری و شورای شهر بیان کرد: شهرداری و شورای شهر باید نگاه بلندی داشته باشند، در واقع نگاه آنها باید در حد پایتخت تاریخ و تمدن ایرانزمین باشد.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه شهرداری با گرفتن عوارض از مردم فقط میتواند شرایط موجود را حفظ کند تصریح کرد: باید راه را برای سرمایهگذار بخش خصوصی به استان و شهر همدان باز کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر سرمایهگذاری با دیدن پروژههایی مانند عصر طلایی هگمتانه، میدان بار و برج مخابرات دیگر حاضر به سرمایهگذاری در همدان نخواهد بود ادامه داد: همه به همدان و پیشرفت همدان بزرگ فکر کنید.

شاهرخی با اشاره به اینکه برای سهولت در امر سرمایهگذاری و رفع موانع این بخش شورای راهبردی با حضور مقامات سیاسی، امنیتی و انتظامی به صورت ماهانه برگزار میشود ادامه داد: همدان در بخشهای مختلف حرفهای زیادی برای گفتن دارد.

وی در ادامه از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا از اصحاب رسانه استفاده کنند و در ادامه افزود: برای امر اطلاع رسانی هزینه کنید.

استاندار همدان در ادامه به موضوع آب همدان پرداخت و بیان کرد: در سالهای گذشته دولت در حوزه تامین آب در استان همدان شاهکار کرده است.

در چند سال گذشته در همدان قطعی آب نداشتهایم

وی با اشاره به اینکه در دوره قبل که در همدان بودم بسیاری از نقاط با تانکر آبرسانی میشد و گاهی قطعی آب به هشت ساعت میرسید افزود: در چند سال گذشته در همدان قطعی آب نداشتهایم.

شاهرخی با اشاره به اینکه در حوزه صرفه جویی در مصرف آب وزارت نیرو شبکه فاضلاب را ایجاد کرده تا پساب را به نیروگاه شهید مفتح منتقل کند افزود: در سد خرمرود نیز بخش خصوصی 300 میلیارد تومان سرمایهگذاری کرده است.

وی با بیان اینکه دغدغه آب همدان وجود دارد اما وزارت نیرو و دولت بیخیال نیستند افزود: دغدغه آب همدان هم باید رفع شود و ما به این وضعیت اکتفا نمیکنیم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه دغدغه امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در رابطه با مشکل آب برای میانمدت و بلندمدت است افزود: همدان باید یک منبع مطمئن آب داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ نیاز شخصی به این سمت ندارم و تعلق خاطر هم ندارم افزود: نیاز شخصی به هیچ نمایندهای هم ندارم اما برای خدمت به مردم نیازمند نمایندهها هستیم.

انتهای پیام

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر