شهرستان بهار

به مناسبت میربانی همدان از اجلاس راه ابریشم صورت گرفت :

بازدید میهمانان اجلاس راه ابریشم از جاذبه های تاریخی و گردشگری همدان

شناسه خبر: ۸۹۱۹
 بازدید میهمانان اجلاس راه ابریشم از جاذبه های تاریخی و گردشگری همدان

میهمانانی از 14 کشور جهان که جهت شرکت در اجلاس راه ابریشم به همدان آمده اند از مکان های تاریخی و گردشگری استان همدان بازدید کردند.

به گزارش نشاط شهر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ این روزها همدان میزبان گردشگران خارجی است که برای حضور در اجلاس راه ابریشم به همدان آمدند و قرار است با ظرفیت های گردشگری همدان آشنا شوند.

این میهمانان که از ۱۴ کشور آذربایجان، ازبکستان، فرانسه، چین، سوئیس، روسیه، ژاپن، کرهجنوبی، ترکیه، بوتان، قرقیزستان، تاجیکستان، نپال و قزاقستان آمدند مسئولین گردشگری کشورهایشان هستند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است این میهمانان از بناهای تاریخی و گردشگری همچون کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا، هگمتانه، آرامگاه باباطاهر، غارعلیصدر، لالجین، برج قربان، گنبد علویان، استرمردخای، مسجد جامع، بازار همدان و سایر بناهای تاریخی بازدید کنند.

این میهمانان در سومین روز از اجلاس به تپه هگمتانه رفتند و پس از بازدید از موزه به کلیسای هگمتانه نیز رفتنند و از این مکان بازدید داشتند.

گفتنی است؛ جینگ فنگ، معاون مرکز جهانی یونسکو نیز به همراه این میهمانان در همه این بازدید ها حضور دارد و طی روز های گذشته نیز در مصاحبه های مطبوعاتی از ثبت جهانی یکی از آثار همدان در سازمان جهانی یونسکو خبر داده و این موضوع را تا دو سال آینده تضمین کرده است.

در ادامه این بازدید ها تعدادی از این میهمانان به لالجین شهر سفال ها رفتند و پس از خرید صنایع دستی این شهر به سمت غار علیصدر رفتند.

این گردشگران با هیجان زیادی از غار علیصدر بازدید کردند و این جاذبه گردشگری را بی همتا خواندند و در پایان بازدید نیز با ثبت عکس یادگاری خاطرات خود را ثبت کردند.

این اتفاق در استان باعث پیشرفت گردشگری خواهد شد و امید است این مسئولین گردشگری کشور ها با حضور در کشور خود، همدان را به بهترین شکل به مردمان کشورشان معرفی کنند.

قرار است تعدادی دیگر از این میهمانان در روز چهارم اجلاس از غارعلیصدر و لالجین بازدید داشته باشند و گروهی دیگر پس از حضور در جلسات به بازار همدان و چند مکان تاریخی بروند.

انتهای پیام/

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر