شهرستان بهار

احداث واحد بسته‌بندی سیب زمینی با یک میلیون دلار سرمایه

شناسه خبر: ۸۹۶۴
احداث واحد بسته‌بندی سیب زمینی با یک میلیون دلار سرمایه

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان از احداث یک واحد بسته‌بندی سیب‌زمینی با یک میلیون دلار سرمایه خبر داد.

به گزارش نشاط شهر، حسن محمدی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه در زمینه صنایع تبدیلی صنعتی کشاورزی ساخت یک واحد در شهرستان نهاوند در حال اجراست اظهار کرد: برای این واحد صنایع تبدیلی پنج هکتار زمین دولتی واگذار و استعلامها و کارهای تغییر کاربری انجام شده است.

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی در حال ساخت نهاوند برای دریافت 120 میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده و کارها در حال پیگیری است ادامه داد: این واحد تولیدی در زمینه فرآوری میوه و تولید محصولاتی از جمله آبمیوه و کنستانتره با ظرفیت جذب 80 هزار تن انواع میوه را دارد.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در زمینه صنایع تبدیلی انگور ایجاد واحد جدیدی در برنامه نیست افزود: در حال حاضر 55 واحد تصفیه و بستهبندی کشمش در ملایر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه انگور برنامه ایجاد واحد جدید نیست بلکه میخواهیم سیستم بهرهوری و کیفیت را افزایش دهیم بیان کرد: در شهرستان ملایر هفت واحد بستهبندی انگور به صورت لیزری مجهز شده و برای هر واحد یکمیلیارد تومان هزینه شده است.

محمدی با بیان اینکه برای تجهیز واحدهای بستهبندی کشمش به سورت لیزری برخی تسهیلات دریافت کردند و برخی هم از آورده خود هزینه کردند افزود: واردات دستگاه سورت لیزری کشمش با معرفی جهاد کشاورزی از معافیت گمرکی برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خطوط تولید کشمش در ملایر آهنی است که قصد جایگزین کردن استیل را داریم ادامه داد: سیستم نگهداری و انبارداری کشمش به صورت گونی است که این موضوع کیفیت کشمش را پایین میآورد.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان ادامه داد: در برنامه داریم تا انبارداری و نگهداری کشمش به صورت جعبه و باکس پالت انجام شود.

وی در ادامه به صنایع تبدیلی سیب زمینی اشاره کرد و با بیان اینکه حدود 20 درصد تولیدات کشاورزی استان همدان را محصول سیبزمینی تشکیل میدهد تصریح کرد: استان همدان سالانه یک میلیون سیب زمینی تولید میکند.

محمدی با بیان اینکه سیب زمینی تولیدی استان در گذشته فرآوری نمیشد و بیشتر به صورت تازه خوری مصرف میشد افزود: در گذشته سیب زمینی تولیدی استان اغلب به کارخانههای سایر استانها فرستاده میشد.

وی با بیان اینکه طبق برنامهای که از سال 88 در نظر گرفتیم ابتدا موضوع زیر ساخت برای صنایع تبدیلی سیب زمینی مطرح بود افزود: تاکنون 55 پروانه بهرهبرداری سردخانه برای نگهداری سیب زمینی در استان با ظرفیت 150 هزار تن صادر شده است.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه 54 واحد سردخانه در همدان هم در حال ساخت است افزود: این 54 واحد سردخانه در حال ساخت حدود 200 هزار تن ظرفیت دارند و تا دو سال آینده به بهرهبرداری خواهند رسید.

وی با بیان اینکه در صورتی که ظرفیت سرخانههای استان همدان به 400 هزار تن برسد ضایعات سیب زمینی به شدت کاهش پیدا میکند ادامه داد: ضایعات سیب زمینی از 25 درصد به کمتر از سه درصد خواهد رسید.

محمدی در ادامه به موضوع سورت و بستهبندی سیب زمینی اشاره کرد و افزود: یک واحد در این زمینه با تکنولوژی هلند در رزن ایجاد شده که هزینهخط سورت و بستهبندی این واحد حدود یکمیلیون دلار است.

وی با بیان اینکه پنج واحد سورت و بستهبندی سیب زمینی با ظرفیت 75 هزار تن در استان ایجاد شده است گفت: یک شرکت لبنانی از دو سال پیش در حال ساخت کارخانه فرنچ فرایز در شهرستان رزن است و 10 هکتار زمین برای این واحد تغییر کاربری داده شده است.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه پیگیر پرداخت 40 درصد تسهیلات به این واحد صنایع تبدیلی سیبزمینی هستیم افزود: 10 میلیون دلار آورده متقاضی برای سرمایهگذاری است و با 250 میلیارد تومان سرمایهگذاری یک کارخانه مدرن فرآوری با ظرفیت 40 هزار تن محصول و 80 هزار تن جذب سیب زمینی در استان ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: تمام قراردادها برای ورود ماشینآلات انجام شده است.

مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی همدان به ساخت واحد مجتمع صنایع غذایی «فردای همیشه بهار» در شهرستان بهار اشاره کرد و افزود: این واحد با 50 میلیارد تومان سرمایهگذاری ایران و قطر در حال ساخت است.

انتهای پیام
نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر