شهرستان بهار

انصراف داوطلبین شهرستان بهار به نفع اجماع داوطلبین

شناسه خبر: ۹۱۵۶
انصراف داوطلبین شهرستان بهار به نفع اجماع داوطلبین

با اعلام اسامی تائید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان، انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد فاز جدیدی شد. در اعلام اسامی تائید صلاحیت شده شاهد آن بودیم که از تعداد 62 نفر ثبت نامی تعداد 24 نفر رد صلاحیت شده و تعدادی انصراف داده و در نهایت 35 نفر باقی مانده اند.

به گزارش نشاط شهر، به افراد رد صلاحیت شده فرصت داده شد که با اعلام اعتراض، شانسشان را برای حضور در عرصه رقابت برای نشستن بر صندلی سبز مجلس برای آخرین بار امتحان کنند که در این بین افراد شاخص نیز دیده می شود که احتمال حضور نداشتن این افراد در این دوره ، معادلات را به هم خواهد زد و پیش بینی ها را به گونه ای دیگر رقم خواهد زد.
اما افراد تائید صلاحیت شده این روزها با فراغ بال بیشتری شروع به تبلیغات انتخاباتی و چیدن تیم تبلیغی خود کرده اند و در نهان و آشکار به تبلیغات می پردازند.
مشکل دیرین حوزه بهار و کبودراهنگ، این دوره از انتخابات هم حل نشده و مردم دو شهرستان باید با انتخاب یک نماینده سرنوشتشان را به هم گره بزنند. در این بین حس بومی گزینی مردم فعال بوده و درصد بالایی ، انتخاب خود را به بومیگری اختصاص می دهند.
مردم شهرستان بهار با این رویکرد از همان ابتدا به فکر ایجاد اجماع افتاده و از همان ابتدا با تشکیل جلسات متعدد خصوصی و گروهی شرایط اجماع داوطلبین را ابتدا از شهر و سپس از شهرستان پیگیری کردند و همه متفق القول بر این نظر بودند که اگر قرار باشد یک نفر از شهرستان بهار بر کرسی مجلس تکیه کند چاره ای جز اجماع وجود ندارد.
تشکیل شورای ائتلاف نماینده انقلابی در شهرستان بهار نیز تلاش دیگر حزبی مردم برای اجماع داوطلبین شهرستان بود که با انتخاب نمایندگانی تشکیل شد تا یک داوطلب انقلابی را در شهرستان منتخب کرده و پس از تشکیل همین شورا در کبودراهنگ به اجماعی بین داوطلبین بهار و کبودراهنگ برسند و یک فرد را به عنوان نماینده انقلابی منتخب نیروهای انقلابی دو شهرستان معرفی کنند.
اما روند کار به گونه ای است که گویا این دو گروه در یک راستا هم قدم شده و در نهایت نظر بر روی اجماع نمایندگان شهرستان بهار چه به نام اجماع و چه با نام شانا می باشد.
این در شرایطی است که داوطلبین مطرح کبودراهنگ در شرایط اجماع نبوده و این طور که به نظر می رسد هیچ یک قصد کناره گیری به نفع دیگری را ندارد.
با نزدیک شدن به روزهای انتخابات اخبار مختلفی در شهرستان بهار در خصوص کناره گیری داوطلبین شهرستان بهار به نفع اجماع به گوش می رسد و برخی از داوطلبین مطرح انصراف خود را اعلام کرده اند، اما برخی افراد که از این اجماع احساس خطر کرده اند با راه اندازی موجی علیه افراد انصرافی قصد به حاشیه بردن این افراد را دارند.
یکی را با این بهانه که فرد انصرافی از همان ابتدا رد صلاحیت شده بوده و برای رد گم کنی در فضاهای مجازی اعلام انصراف کرده و دیگری را به بهانه ایجاد تفرقه و اختلاف بین دو شهرستان بهار و کبودراهنگ مورد اتهام قرار می دهند و به این گونه قصد دارند که اجماع داوطلبین را با شکست مواجه کنند.
حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقاتی در روزهای آتی خواهد افتاد و چه سرنوشتی در انتظار مردم ماست./ک

نظرات
  • نشاط شهر هیچ مسئولیتی در قبال متن نظرات ندارد.
  • نظرات شما پس از تایید نمایش داده می شوند.
  • نظراتی که شامل توهین و ... باشد تایید نخواهند شد.
  • نشاط شهر در قبول یا رد نظر شما آزاد است.
  • وارد کردن نام، آدرس ایمیل و متن نظر الزامیست.
  • آدرس ایمیل شامل www نمی باشد.
  • پس از تکمیل فرم بر روی دکمه ارسال نظر کلیک کنید.
در جواب نظر
    تاکنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است. اولین نفری باشید که برای این خبر نظری ارسال می کنید.
اخبار ویژه
اطلاعیه ها
پربازدیدترین اخبار هفته
پربازدیدترین اخبار ماه
یادداشت
گزارش تصویری
آخرین نظرات کاربران
آخرین اخبار
کانال تلگرام نشاط شهر